
Копія
Справа № 397/208/21
н/п : 3/397/95/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.03.2021 . Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Мирошниченка Д.В.,
за участю: секретаря – Петренко Л.О.,
прокурора – Буданцевої В.П.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,
розглянувши справи про адміністративне правопорушення № 397/208/21 (н/п 3/397/95/21) та № 397/209/21 (н/п 3/397/96/21) стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Миколаївки Сахновщинського району Харківської області, українки, громадянки України, яка працює директором Михайлівського ДНЗ, була депутатом Михайлівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 , про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, визначеним п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) – депутатом Михайлівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 до 01.04.2019 у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018, а саме: 12.04.2019 о 13 год. 01 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, визначеним п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) – депутатом Михайлівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2020 до 01.06.2020 у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019, а саме: 14.12.2020 о 13 год. 16 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно ч. 1 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Оскільки, ОСОБА_1 вчинила два правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, по яким складено два протоколи про адміністративні правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим суддею, тому справи про адміністративні правопорушення № 397/208/21 (н/п 3/397/95/21) та № 397/209/21 (н/п 3/397/96/21), необхідно об`єднати в одне провадження.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнала повністю та підтвердила факт перебування її депутатом Михайлівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області на момент вчинення правопорушень.
У судовому засіданні прокурор вважала встановленими та доведеними обставинами вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки остання несвоєчасно подала без поважних причин декларацію як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд, заслухавши прокурора та особу, яка притягується до відповідальності, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Цією ж нормою закону передбачено, що для притягнення особи до адміністративної відповідальності її дія або бездіяльність повинна бути протиправною, тобто порушувати встановлений законом порядок.
Відповідно до приписів положення ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний зокрема з?ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з?ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. Закону, суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону (станом на 04.04.2018), особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З матеріалів справи встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення підтверджується:
-протоколами № 55/21 та № 56/21 про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією від 27.02.2021;
-відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно яких декларація за 2018 ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 12.04.2019 о 13 год. 01 хв.;
- відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно яких декларація за 2019 ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 14.12.2020 о 13 год. 16 хв.
Таким чином, ОСОБА_1 повинна була і мала можливість вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2018 та 2019 роки, однак без поважних причин не виконала вчасно вимогу фінансового контролю та порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону, заповнивши несвоєчасно на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за 2018, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – 01.04.2019, та за 2019, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – 01.06.2020.
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у судовому засіданні та не заперечується нею сам ою.
При накладенні адміністративного стягнення, враховуючи положення ст. 36 КУпАП, у відповідності до ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, обставини, що пом?якшують та обтяжують відповідальність, а також те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 36, 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Об?єднати справи про адміністративні правопорушення № 397/208/21 (н/п 3/397/95/21) та № 397/209/21 (н/п 3/397/96/21) стосовно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження, присвоївши номер справи № 397/208/21 (н/п 3/397/95/21).
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Штраф необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів: ГУК у Кіровоградській області/тг с-ще Олександрівка/21081100, код отримувача UA088999980313000106000011549, код банку отримувача (МФО) 899998, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету: 21081100 « Адміністративні штрафи та інші санкції".
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 гривень 00 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: /підпис/ Д.В. Мирошниченко
Згідно з оригіналом.
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Судове рішення станом на ___20___ набрало законної сили.
Оригінал судового рішення знаходиться у матеріалах справи №397/208/21
Строк пред`явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області Д.В.Мирошниченко