
Справа №: 398/418/21
провадження №: 3/398/497/21
ПОСТАНОВА
Іменем України
"22" березня 2021 р.суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Авраменко О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 126 КУпАП
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 19 січня 2021 року ОСОБА_1 , 19 січня 2021 року о 00 год. 43 хв. на автодорозі М-04 36 км, керував транспортним засобом «JAGUAR S-CCX, номерний знак НОМЕР_1 , при цьому, будучи особою, яка обмежена в праві керування транспортним засобом постановою державного виконавця Фортечного відділу ДВС м. Кропивницький ГТУЮ у Кіровоградській області Лоджук О.Т. від 25 травня 2018 року виконавче провадження 33352700, 49117790, чим порушив ст. 15 Закону України «Про дорожній рух».
Відповідальність за дане адміністративне правопорушення передбачена ч. 3 ст. 126 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився. Про дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (судової повістки про виклик в судове засідання на 22 березня 2021 року). Причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило. Відповідно до ст. 268 КУпАП його неявка не перешкоджає розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 10 ст. 15 Закону України «Про дорожній рух» забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Частина 3 статті 126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Згідно з ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом. Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За приписами ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками,а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (ч. 2 ст. 251 КУпАП).
Тобто поліцейський, який склав протокол про адміністративне правопорушення від 19 січня 2021 року відносно ОСОБА_1 , в силу зазначених норм КУпАП зобов`язаний був зібрати та надати суду докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
На підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 19 січня 2021 року відносно ОСОБА_1 , поліцейським, крім самого протоколу, надано до суду відеозапис з нагрудного відеореєстратора та відеореєстратора службового автомобіля, копію постанови державного виконавця Фортечного відділу ДВС м. Кропивницький ГТУЮ у Кіровоградській області Лоджук О.Т. від 25 травня 2018 року у ВП №49117790 та копію постанови серії «ЕАН» №3681620 від 19 січня 2021 року.
При цьому, на відеозаписах зафіксовано процес зупинки водія та розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-1 КУпАП, за результатами якого складено постанову серії «ЕАН» №3681620 від 19 січня 2021 року.
В той же час, зі змісту постанови державного виконавця Фортечного відділу ДВС м. Кропивницький ГТУЮ у Кіровоградській області Лоджук О.Т. від 25 травня 2018 року у ВП №49117790, долученої поліцейським до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вбачається, що відносно ОСОБА_1 встановлено тимчасове обмеження у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими та аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, не містить даних про обмеження особи у праві керування транспортними засобами.
Отже, в матеріалах справи відсутні докази щодо встановлення держаним виконавцем тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами відносно ОСОБА_1 .
Суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, адже діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (рішення Європейського суду з прав людини у справах «Лучанінова проти України» від 09.06.2011 р., заява №16347/02 та Малофєєва проти Росії» від 30.05.2013 р., заява №36673/04).
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки, в матеріалах справи відсутні докази щодо встановлення держаним виконавцем тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами відносно ОСОБА_1 , при цьому суд не має права самостійно відшукувати докази на користь обвинувачення, а тому суддя приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі у зв`язку недоведеністю наявності в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Керуючись ст. 7, 9, 245, 251, ч. 3 ст. 126, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Суддя О.В.Авраменко