
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2021 року Справа №480/7037/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Осіпової О.О., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/7037/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача щодо відмови у перерахунку йому пенсії викладену у листі від 12.06.2020 р.;
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок призначеної позивачу раніше пенсії за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789 - XII (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії, обчисленої відповідно до постанови КМУ від 30.08.2017 р. № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", виходячи з розрахунку 90 % від середнього заробітку місячної (чинної) заробітної плати без обмеження її максимального розміру відповідно до довідки прокуратури Сумської області від 16.03.2020 р. № 18-384 вих-20 з урахуванням раніше проведених виплат.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у жовтні 2001 р. позивачу працюючому в прокуратурі Сумської області та маючому ІІІ групу інвалідності, яка була встановлена у грудні 2000 р. з причини погіршення стану здоров`я на термін з 14.12.2000 р. по 31.12.2001 р., на підставі заяви та ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (у редакції Закону України від 12.07.2001 р. № 2663-111 "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 р. № 1789-ХІІ), була призначена пенсія, її розмір обчислений із розрахунку 90 % заробітної плати без обмеження максимального розміру пенсії. У квітні 2000 р. позивачу була встановлена ІІ група інвалідності, яка з 01.06.2004 р. встановлена довічно. Позивач зазначає, що право на пенсію у розмірі 90 % від чинної заробітної плати за відповідною посадою старшого прокурора прокуратури Сумської області встановлено набравшою законної сили постановою Зарічного районного суду м. Суми буми від 29.09.2016 р. без обмеження її максимального розміру. На виконання постанови Зарічного районного суду м. Суми від 29.09.2016 р. позивачу було проведено перерахунок призначеної пенсії з розрахунку 90 % від місячної чинної заробітної плати без обмеження її максимального розміру в зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 зі змінами та доповненнями від 09.12.2015 р. та довідки прокуратури Сумської області від 23.03.2016 р. № 77-зп-16 № 6. Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. № 657, яка набрала чинності з 06 вересня 2017 року, було підвищено розміри заробітної плати працівникам прокуратури. На підставі цієї постанови у позивача виникло право на перерахунок пенсії. Однак реалізувати його стало тимчасово неможливим із-за не визначення Кабінетом Міністрів України умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури та відмовою у видачі довідки з цих підстав Прокуратурою Сумської області. Довідку про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії позивач отримав 16.03.2020 р. № 18-384 вих-20 і 02.06.2020 р. надіслав з відповідною заявою Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області, яке своїм листом від 12.06.2020 р. повідомило про відмову в перерахунку пенсії із-за відсутності підстав.
На думку позивача, вказане рішення є протиправним, з тих підстав, що відповідно до частин 17-18 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії за вислугу років як працівнику органів прокуратури), призначені працівникам пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців.
В подальшому до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" були внесені зміни щодо делегування права Кабінету Міністрів України встановлювати умови і порядок перерахунку пенсій. Проте, такий порядок не був встановлений.
13 грудня 2019 року Конституційний Суд України визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини двадцятої ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014року №1697-VII, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Суд встановив, що ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" підлягає застосуванню в первинній редакції, а саме:
20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Таким чином позивач зазначає, що відповідач повинен був провести перерахунок раніше призначеної йому пенсії на підставі його заяви, документів пенсійного справи, довідки прокуратури Сумської області від 26.03.2020 р. № 18-384 вих-20 та відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" у редакції, що діяла на час призначення йому пенсії, з розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати без обмеження її максимального розміру, а тому відмова відповідача у перерахунку пенсії є протиправною та такою, що не ґрунтується на вимогах чинного законодавства.
Ухвалою суду від 17.11.2020р. позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження по справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Представником відповідача подано відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити, оскільки для перерахунку пенсії позивачу має застосовуватися частина 20 статті 86 Закону № 1697. Разом з цим, Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7- р(ІІ)/2019 в справі № 3-209/2018(2413/18, 2807/19) положення частини 20 статті 86 Закону № 1697 зі змінами, визнано таким, що не відповідає Конституції України. Після 13.12.2019 нормативно-правові акти про підвищення заробітної праці прокурорським працівникам не приймалися. Таким чином, перерахунок працівникам органів прокуратури може бути проведений з урахуванням заробітної плати, визначеної нормативно-правовими актами, які прийняті та набрали законної сили після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019, та обумовлюють підстави для перерахунку пенсії. постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" яка зазначена в довідці прокуратури Сумської області № 18-384 вих.20 від 16.03.2020 з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 26.03.2020 № 6-р/2020 не є підставою для перерахунку пенсії, так як норма яка визначала право Кабінету Міністрів України визначати розмір заробітної плати працівників прокуратури визнана неконституційною.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що частина 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VІІ зі змінами визнана неконституційним і втрачає чинність саме з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідного рішення, а саме 13 грудня 2019 року.
Враховуючи викладене, підстави для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки Прокуратури Сумської області № 18-384 вих.20 від 16.03.2020 відсутні та не відповідають нормам чинного законодавства, оскільки ч. 20 ст.86 Закону України "Про прокуратуру" в первинній редакції підлягає застосуванню з 13.12.2019, а будь-яких нормативно-правових актів щодо підвищення заробітної плати прокурорським працівникам не приймалося, тому і підстави для перерахунку позивачу пенсії відсутні.
Щодо вимоги позивача про здійснення перерахунку пенсії без обмеження її максимального розміру зазначає, що норми законодавства щодо обмеження максимального розміру пенсії є чинними, неконституційними не визнані, а тому підлягають до застосування всіма юридичними та фізичними особами.
Позивачем подано пояснення, в яких позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.
Ухвалою від 25.01.2021 суд зупинив провадження у справі до розгляду зразкової справи №560/2120/20, провадження № Пз/9901/9/20.
Ухвалою суду від 15.03.2021р. суд поновив провадження у справі.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії за вислугу років. Відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-ХІІ (далі - Закон №1789), в редакції Закону України від 12.07.2001 № 2663-ІІІ "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру", позивачу призначена пенсія за вислугу років із розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати.
Позивач звернувся з заявою 02.06.2020 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури Сумської області № 18-384вих20 від 16.03.2020, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 (а.с.22).
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області в листі від 12.06.2020 № 1800-0303-8/25226 було зазначено, що позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням довідки про складові заробітної плати, виданої Прокуратурою Сумської області від 26.03.2020 року №18-384 вих 20, оскільки відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1155 встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру". Таким чином, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні. Одночасно повідомлено, що надана довідка про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, видана Прокуратурою Сумської області від 26.03.2020 року №18-384 вих 20 за змістом не відповідає додатку 1 листа Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 року №21- 698ВИХ-20 (а.с.23).
Вважаючи зазначене рішення відповідача незаконним, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
На час призначення позивачу пенсії (2001 рік) особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначалися статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі по тексту - Закон №1789-ХІІ): прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку (частина перша статті 50-1); обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком (частина дванадцята статті 50-1);
призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина сімнадцята статті 50-1).
До статті 50-1 Закону №1789-ХІІ вносилися зміни Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668-VI (далі - Закон №3668-VI), внаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону №3668-VI з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.
14.10.2014 ухвалено новий Закон України "Про прокуратуру" №1697-VІІ (далі по тексту - Закон №1697-VІІ).
Частина двадцята статті 86 Закону №1697-VІІ (в первинній редакції) мала такий текст: Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону №1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.
Розділ XII Прикінцеві положення Закону №1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у т.ч. стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон №1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).
1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VIII), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни:
частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України Про прокуратуру №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015) викладено в такій редакції: Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;
частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року Про прокуратуру №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Тобто, починаючи з 1 січня 2015 року в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру", оскільки законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.
Проте, Кабінет Міністрів України впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.
Верховний Суд у постанові від 24.04.2019 (справа №826/8546/18) звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких Законом №1697-VІІ покладено саме на уряд, що у свою чергу, призвело до неможливості проведення органами ПФУ перерахунку пенсій працівникам прокуратури, а також численних звернень пенсіонерів до суду щодо оскарження дій територіальних управлінь Пенсійного фонду України. Суд у зазначеній справі визнав протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо неприйняття порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, як це передбачено частиною 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" та зобов`язав Кабінет Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання рішенням законної сили вжити заходів та ухвалити рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури.
Проте, рішення суду фактично Кабінетом Міністрів України не виконано.
Така бездіяльність Кабінету Міністрів України призвела до чисельних судових спорів між пенсіонерами, які отримують пенсію відповідно до Закону України Про прокуратуру та Пенсійним фондом України.
Рішенням від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 у справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) Конституційний Суд України визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;
положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:
-частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
-частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.
Вказане рішення Конституційного Суду України стало підставою для звернення пенсіонерів, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про прокуратуру", за отриманням актуальних довідок про заробітну плату та згодом до органів Пенсійного фонду України із заявами про перерахунок пенсії.
Не зважаючи на рішення Конституційного Суду України, ГУ ПФУ в Сумській області відмовило позивачу у перерахунку пенсії.
У спірному рішенні про відмову у перерахунку пенсії відповідач посилається на положення постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 №1155 за змістом п. 7 якої встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру".
Натомість позивач просить здійснити перерахунок пенсії з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури" в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанови Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури".
Вказана постанова є чинною та підлягає застосуванню. Таке рішення уряду є рішенням про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.
Крім того, частина двадцята статті 86 Закону № 1697 (в первинній редакції, якою визначено умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років працівникам прокуратури) на підставі рішення Конституційного Суду України №7-р(II)/2019 набрала чинності 13.12.2019 та підлягає застосуванню починаючи з цієї дати.
Отже, після тривалої перерви (01.01.2015-12.12.2019) в Україні з`явилася (набрала чинності) норма Закону, що визначає умови та порядок перерахунку пенсії за вислугу років, призначеної на підставі Закону України "Про прокуратуру".
Такою умовою перерахунку пенсії за вислугу років є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.
Тому, позивач має право на перерахунок пенсії за умови підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.
Як вбачається з довідки прокуратури Сумської області за №18-384вих.20 від 16.03.2020р., таке підвищення заробітної плати прокурорським працівникам мало місце.
Таким чином, ОСОБА_1 має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону № 1697-VII на підставі довідки прокуратури Сумської області за №18-384вих.20 від 16.03.2020р.
Суд, вирішуючи питання щодо порядку перерахунку пенсії за вислугу років колишнього працівника прокуратури, враховує, що:
-перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії;
-відповідно до частини 20 статті 86 Закону № 1697-VII перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Враховуючи, що частина 20 статті 86 Закону № 1697-VII набрала чинності з 13.12.2019, суд дійшов висновку, що ефективним способом відновлення порушених прав позивача є зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з 13.12.2019.
Стосовно вимог позивача про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати та без обмеження граничного розміру, суд зазначає, що вказані вимоги є передчасними, оскільки пенсійний орган взагалі відмовив позивачу у перерахунку пенсії, при цьому відповідачем не вирішувалося питання щодо відсоткового розміру пенсії та обмеження її максимальним розміром. Відтак спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.
Також, відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.
Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасні.
Позивач звільнений від сплати судового збору, а тому підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 12.06.2020 № 1800-0303-8/25226 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, буд.1, код ЄДРПОУ 21108013) здійснити з 13 грудня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) пенсії за вислугою років відповідно до ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII, на підставі довідки прокуратури Сумської області за №18-384вих.20 від 16.03.2020р з урахуванням раніше проведених виплат.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.О. Осіпова