Рішення № 95676179, 01.02.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2021
Номер справи
200/10343/20-а
Номер документу
95676179
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 лютого 2021 р. Справа№200/10343/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., за участю секретаря судового засідання Сафронової Ю.Л., та представників сторін:

позивача - Кописова В. П.;

відповідача - не з`явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовною заявою до Управління соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області (далі - відповідач) про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії відповідно до якого просив суд:

- визнати неправомірними дії відповідача при визначені розміру надбавки і премії у заробітні платі станом на лютий 2008року;

- зобов`язати відповідача виконати розрахунок надбавки і премії заробітної плати станом на лютий 2008 року у відповідності до належної правової норми Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що має стаж роботи держслужбовця понад 20 років, проте, відповідачем була нарахована заробітна плата на перерахунок пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року з помилками нарахування.

Вказує, що низкою судових рішень помилки частково виправлені, але не визначеними є надбавка і премія у складі заробітної плати.

Позивач зазначає, що відповідно до п.п. 2 п. 4 Постанова Кабінету Міністрів України № 688 від 26.05.2004 року були внесення доповнення Постанова Кабінету Міністрів України № 688 від 26.05.2004 року такого змісту, що за бажанням осіб, під час перерахунку пенсії виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацом першим пункту 1 цієї постанови та коригується відповідно до пункту 2 і те, що дія абзацу поширюється на пенсіонерів, право на перерахунок пенсії у яких виникло з дня набрання чинності Закону України «Про державну службу» від 16 січня 2003 року № 432-VI.

Вказує, що відповідач, з метою перерахунку його пенсії, нарахувавши йому заробітну плату, при цьому врахувавши надбавку та премію лише у розмірі яку одержує державний службовець у місяці підвищення окладу на відповідній посаді діяв всупереч нормам Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року та № 865 від 25 травня 2004 року, оскільки на думку позивача та у відповідності до отриманих ним роз`яснень від Міністерства соціальної політики, вважає, що за бажанням осіб під час перерахунку пенсій, виплати отримані на час призначення (перерахунку) пенсій (крім посадових окладів, надбавок за ранг і вислугу років), визначених в порядку, передбаченому абзацом першим і другим пункту 1 та пунктом 2 ПКМУ № 865, тобто за 24 календарні місяці роботи, яка давала право на цей вид пенсії.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, надав письмовий відзив на позовну заяву, відповідно до якого зазначив, що посилання позивача на той факт, що заробіток для обчислення пенсії потрібно брати без коригування відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» є необґрунтованими, оскільки відповідно до п. 1 зазначеної постанови, у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до абзацу першого цього пункту без коригування згідно з пунктом 2 цієї постанови. З підвищенням посадових окладів структура заробітної плати не змінилась, а тому заробіток для обчислення пенсії потрібно брати з корегуванням відповідно до п. 2 постанови.

Відповідач зазначив, що на посаді заступника начальника управління в лютому 2008 року працювала ОСОБА_2 , премія якої, відповідно до розпорядження міського голови від 25.02.2008 року № 93р «Про преміювання та надбавки за високі досягнення у праці» та особових рахунків з нарахування заробітної плати, премія ОСОБА_2 за лютий 2008 року складала 25 відсотків, надбавка за високі досягнення у праці за виконання особливо важливої роботи - 40 відсотків. Отже в Довідці від 21.06.2018 року яка видана на виконання Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.05.2018 року по справі 805/811/18-а ОСОБА_1 необхідно було вказувати та фактично вказано розмір премії: 25 відсотків, а надбавка 40 відсотків. Зазначену довідку позивач отримав 29.06.2018 року.

Також вказав, що низкою судових рішень були вже вирішені питання, щодо зазначення в довідці про заробітну плату непрацюючого пенсіонера станом на лютий 2008 року для перерахунку пенсії з надбавкою та премією розміром 50 та 40 відсотків, відповідно до яких встановлено правомірність дій управління в частині зазначення в довідці розмірів надбавки та премії у розмірі 50 та 40 відсотків відповідно.

Відповідач вважає, що він діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Позивачем надано до суду відповідь на відзив, відповідно до якого він підтримав викладені у позовній заяві обставини та зазначив, що керівництво відповідача не бажає вирішити питання відповідного перерахунку його заробітної плати станом на лютий 2008 року, свідомо ігноруючи норму Постанови Кабінету Міністрів України № 688 від 26.05.2004 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 листопада 2020 року відкрито провадження у даній адміністративній справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2020 року суд вирішив замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням та призначити підготовче засідання на 18 січня 2021 року.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року закрито підготовче провадження у справі № 200/10343/20-а та призначено справу до судового розгляду по суті на 01 лютого 2020 року.

Ухвалою суду від 01.02.2021 року задоволено клопотання позивача, визнано поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду з позовом та поновлено його.

Позивач у судовому засіданні заявлений позов підтримав, просив позовні вимоги задовольнити.

На запитання суду щодо п.2 його позовних вимог та того яку саме норму Постанови КМУ № 865 від 30.05.2000 року він вважає належною для застосування у спірних правовідносинах, позивач повідомив суду про те, що має на увазі п.1 вказаної постанови.

Представник відповідача у судове засідання, призначене на 01 лютого 2021 року не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч.1 ст. 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Дослідивши наявні у справі докази, повно і всебічно встановивши всі її обставини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на таке.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорту серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 (1т. - а.с. 3-5).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про військово-цивільні адміністрації", для виконання повноважень місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування у випадках, встановлених цим Законом, в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації, зокрема, в районі проведення антитерористичної операції можуть утворюватися військово-цивільні адміністрації.

Управління праці та соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка, код ЄДРПОУ 40865754 створено на підставі розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області № 48 від 29 вересня 2016 року відповідно до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Відповідач, Управління соціального захисту населення Військово-цивільної Адміністрації м. Авдіївка Донецької області, код ЄДРПОУ 40865754, місцезнаходження: б. Шевченка, буд. 13, м. Авдіївка, Донецька область, 86060 є органом державної влади, про що зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 19.02.2004 року по 06.08.2006 року працював на посаді заступника начальника управління в Авдіївській міській раді Донецької області в управлінні праці та соціального захисту населення, що підтверджується трудовою книжкою від 30 березня 1979 року (1 т. - а.с. 6-8).

Позивач є пенсіонером та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», що підтверджується довідкою Управління Пенсійного фонду України в м. Авдіївці Донецької області від 29.08.2006 року (1 т. - а.с. 76).

Згідно з довідкою від 21.04.2010 року № 005 про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, яка видана ОСОБА_1 проте, що він справді працював в Управлінні праці та соціального захисту населення, заробітна плата за посадою заступника начальника управління, з яких призначено пенсію, для перерахунку з 01.02.2008 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2008 року № 37 становить: оклад - 1359,00 грн., надбавка за ранг (9 ранг) - 90,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) - 434,70 грн., надбавка за високі досягнення у праці (35%) - 659,30 грн., премія (22,5 %) - 572,18 грн., усього - 3115,18 грн. (2 т. - а.с. 36).

Згідно довідки № 004 від 21.04.2010 року про заробітну плату для обчислення пенсії, яка видана ОСОБА_1 про те, що його заробітна плата, яка враховується при обчисленні пенсії склала 38318,89 грн., а саме липень 2014 року - 1229,22 грн., серпень 2014 року - 630,68 грн., вересень 2004 року - 656,97 грн., жовтень 2004 року - 824,17 грн., листопад 2004 року - 766,53 грн., грудень 2004 року - 766,53 грн., усього - 4874,10 грн., січень 2005 року - 787,50 грн., лютий 2005 року - 1025,41 грн., березень 2005 року - 871,05 грн., квітень 2005 року - 995,10 грн., травень 2005 року - 862,28 грн., червень 2005 року - 1813,76 грн., липень 2005 року - 865,41 грн., серпень 2005 року - 998,51 грн., вересень 2005 року - 989,67 грн., жовтень 2005 року - 2159,76 грн., листопад 2005 року - 1093,21 грн., грудень 2005 року - 1590,01 грн., усього - 14051,67 грн., січень 2006 року - 1569,60 грн., січень 2006 року - 1569,60 грн., лютий 2006 року - 1699,20 грн., березень 2006 року - 1638,00 грн., квітень 2006 року - 4025,76 грн., травень 2006 року - 2357,16 грн., червень 2006 року - 4960,00 грн., липень 2006 року - 3143,40 грн. (2 т. - а.с. 49).

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 16 травня 2018 року по справі № 805/811/18-а було частково задоволено позов позивача до відповідача та визнано протиправними дії відповідача щодо надання довідки про заробітну плату від 22.01.2018 року № 01-32/0064 для обчислення пенсії із розрахунку розміру премії та надбавки за високі досягнення у праці в середніх розмірах посад серед яких одна не відповідна, зобов`язано видати довідку про заробітну плату за лютий 2008 року, для перерахунку пенсії з надбавкою за високі досягнення у праці та премію у відповідності до Постанови КМУ № 865 від 31 травня 2010 року з урахуванням правової оцінки наданої судом у рішенні (1т. - а.с. 66-73).

На виконання рішення суду від 16 травня 2018 року відповідачем було видано позивачу довідку від 21.06.2018 року "на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.05.2018 по справі № 805/811/18-а" про складові заробітної плати непрацюючому державному службовцю, станом на лютий 2008 року, в якій зазначено: оклад 1359,00 грн., надбавка за ранг - 90,00 грн., надбавка за вислугу років (30% від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця) 434,70 грн., надбавка за високі досягнення у праці (40% від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років) - 753,49 грн., премія (25 % від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці) 659,30 грн., усього 3296,48 грн. (1 т. - а.с. 41).

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2018 року по справі № 0540/6067/18-а у задоволені адміністративного позову позивача до Управління соціального захисту населення війського-цивільної адміністрації м.Авдіївки Донецької області про визнання довідки про заробітну плату від 21.06.2018 року № К-018-5-1-6г станом на лютий 2008 року не у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів № 865 від 31.05.2000 року та зобов`язання надати довідку про заробітну плату за лютий 2008 року для перерахунку пенсії у відповідності до п.1, та п.4, п/п 2, абз.4 Постанови Кабінету Міністрів № 865 від 31.05.2000 року з надбавкою та премією 50% та 40% відповідно - відмовлено (1 т. - а.с. 53-59).

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 20 березня 2019 року апеляційну скаргу позивача - залишено без задоволення. Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 19 грудня 2018 року у справі № 0540/6067/18-а - залишено без змін (1 т. - а.с. 60-65).

На звернення позивача, Міністерство соціальної політики України листом № 38/01/256-20 від 15.06.2020 року повідомило позивача про те, що:

" відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ (далі - Закону України № 3723) (у редакції, чинній до 01.01.2015 року) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям проводиться перерахунок раніше призначених пенсій виходячи із сум заробітної плати, на які нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця з урахуванням його посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Механізм визначення розміру заробітної плати для призначення та перерахунку пенсій державним службовцям було визначено постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії (далі - Постанова№ 865).

При перерахунку пенсій особам, які на момент перерахунку пенсії не працювали або продовжували працювати на інших посадах, ніж ті, з яким їм призначено (перераховано) пенсію, премія та інші надбавки (крім надбавок за ранг, вислугу років, за знання та використання в роботі іноземної мови, за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплати за науковий ступінь - кандидата або доктора наук) враховується в середніх розмірах відносно визначених законодавством розмірів таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію на момент виникнення права на перерахунок.

За бажанням осіб під час перерахунку пенсій виплатити, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг і вислугу років), визначалися в порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пункту 2 Постанови № 865, тобто за останні 24 календарні місяці роботи, яка давала право на цей вид пенсії або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією".

Вказано, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 16.05.2018 (далі - рішення суду від 16.05.2018) зобов`язано Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області (далі - Управління) видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату для перерахунку пенсії станом на лютий 2008 року з надбавкою за високі досягнення в праці та премією відповідно до Постанови № 865 та з урахуванням правової оцінки, наданої у рішенні суду від 16.05.2018 року.

На виконання рішення суду від 16.05.2018 Управлінням видано ОСОБА_1 довідку від 21.06.2018 року про заробітну плату для перерахунку пенсії станом на лютий 2008 року, в якій зазначено, зокрема, надбавку за високі досягнення в праці в розмірі 40 % та премію в розмірі 25 відсотків.

При цьому рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 19.12.2018 року у задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління про визнання довідки про заробітну плату від 21.06.2018 такою, що не відповідає вимогам Постанови № 865, та зобов`язання надати довідку про заробітну плату з надбавкою за високі досягнення в праці в розмірі 50 % та премією в розмірі 40 % ОСОБА_1 відмовлено. У рішенні цього суду також зазначено, що Управлінням довідку ОСОБА_1 видано відповідно до правової позиції суду, висловленої у Рішенні суду від 16.05.2018 року, тобто Управління виконало рішення суду від 16.05.2018 року у повному обсязі.

Також позивача проінформовано,про те, що згідно з пунктом 2 розділу XI „Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII (далі - Закон №889), який набрав чинності 01.05.2016 року, Закон № 3723 втратив чинність, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 (стаття 37 Закону № 3723 стосується лише питань призначення пенсій особам окремих категорій).

Відповідно до статті 90 Закону № 889 пенсійне забезпечення державних службовців проводиться згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV.

Законом № 889 не передбачено окремого порядку перерахунку пенсій особам, яким до 01.05.2016 року було призначено спеціальні пенсії за нормами Закону № 3723 (1 т. - а.с. 13-14).

На звернення позивача, Департамент соціального захисту населення Донецької обласної державної листом № К-0976-23-1.1-1102 від 12.06.2020 року повідомило позивача проте, що пенсію за віком йому було призначено з 07.08.2006 року відповідно до статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», якою передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1994 року № 3723 - XII передбачалося, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, відповідно, здійснювався перерахунок раніше призначених пенсій. Такий перерахунок проводився виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Порядок визначення заробітної плати для перерахунку пенсій було врегульовано пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (далі - Постанова) (на теперішній час зазначена постанова втратила чинність).

Так, пенсіонерам, які на час перерахунку пенсії не працювали на посаді, з якої було призначено пенсію, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховувався у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на дату призначення (перерахунку) пенсії. Премії та надбавки враховувалися в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою у державному органі на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Крім того, під час перерахунку пенсії для визначення заробітної плати могли бути враховані виплати (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), отримані під час призначення пенсії, визначені у порядку, передбаченому абзацом 1 - 5 пункту 1 та пунктом 2 постанови, а саме: середній розмір премій та надбавок за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією, збільшений на коефіцієнт зростання посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг.

Порядок коригування виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії державного службовця (премії та надбавки), було затверджено спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства фінансів України від 31.07.2000 року № 180/182 (реєстрація в Міністерстві юстиції України від 08.08.2000 року № 482/4703).

Зазначено, що за особистою заявою пенсіонера перерахунок пенсії у 2008 році проводився з урахуванням премій та надбавок в середніх розмірах по відповідній посаді на підставі довідки, виданої державною установою, або премій та надбавок, одержаних заявником перед призначенням пенсії (середній розмір за 24 або 60 календарних місяці) по довідці, яка наявна в пенсійній справі та з урахуванням якої призначалася пенсія.

При цьому, коригування премій та надбавок, які включалися в заробіток при проведенні перерахунку пенсії, проводилося територіальним органом Пенсійного фонду України.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 16.05.2018 року № 805/811/18-а управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка (далі - управління) було зобов`язано видати довідку про заробітну плату для обчислення пенсії непрацюючого пенсіонера станом на лютий 2008 року, з надбавкою та премією у відповідності до Постанови (в середніх розмірах за відповідною посадою працюючого державного службовця, етанолі на лютий 2008 року).

Вказано про те, що на виконання вказаного рішення суду та відповідно до вимог зазначеної постанови управлінням позивачу було видано довідку від 21.06.2018 року № К-018-5-1-61 про складові заробітної плати станом на лютий 2008 року, в якій зазначено: посадовий оклад - 1359.00 грн., надбавка-за ранг - 90,00 грн., надбавка за вислугу років (30 % від окладу з урахуванням доплати за рані державного службовця) - 434,70 грн., надбавка за високі досягнення у праці (40 % від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років) - 753,48 грн., премія (25 % від окладу з урахуванням доплати за ранг державного службовця, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення) - 659,30 грн.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 19.12.2018 року по справі № 0540/6067/18-а у задоволенні адміністративного позову про видачу довідки з надбавкою та премією 50% та 40% відповідно було відмовлено.

Також, постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 20.03.2019 року по вищезазначеній справі рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Одночасно було повідомлено, що роз`яснення щодо порядку проведення перерахунків пенсій державним службовцям, у зв`язку із збільшенням заробітної плати на підставі рішень Уряду та видачі довідок про заробітну плату надано листами Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації від 01.10.2019 року № К-1648-23-1.7-1552 від 31.10.2019 року № К-1913-23-1.7-1773 (1 т. - а.с. 9-11).

Суд вважає за необхідне зазначити про те, що позивач неодноразово звертався до суду з подібними позовними вимогами та про те, що під час розгляду судом вказаних вимог позивача судами було зроблено правові висновки про те, що розміри надбавок та премій позивача повинні були бути вказані у довідці у середніх розмірах, відносно визначених законодавством відповідних виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Проте, суд вважає за необхідне зазначити про те, що судами у вказаних справах не досліджувались обставини, якими позивач обгрунтовує позовні вимоги (які є відмінними від вимог у справах № 805/811/18-а та № № 0540/6067/18-а) у даній справі та про те, що відповідно до ч.7 ст. 78 КАС України правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, не є обов`язковою для суду.

Щодо нормативного регулювання спірних правовідносин, суд зазначає про таке.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

До 1 травня 2016 року питання пенсійного забезпечення державних службовців було врегульовано нормами Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (далі - Закон №3723).

Відповідно до ст. 37-1 Закону №3723 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Право на перерахунок пенсії у позивача виникло в лютому 2008 року, що не заперечується відповідачем.

Частиною першою статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII, в редакції на час звільнення позивача, (далі Закон № 3723-XII) передбачено, що оплата праці державних службовців повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для незалежного виконання службових обов`язків, сприяти укомплектуванню апарату державних органів компетентними і досвідченими кадрами, стимулювати їх сумлінну та ініціативну працю.

Заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Джерелом формування фонду оплати праці державних службовців є Державний бюджет України та інші джерела, визначені для цієї мети положеннями про органи державної виконавчої влади, затвердженими указами Президента України та постановами Кабінету Міністрів України

Скорочення бюджетних асигнувань не може бути підставою для зменшення посадових окладів, надбавок до них та фінансування інших, передбачених цим Законом, гарантій, пільг і компенсацій.

Порядок розрахунку пенсії за цим Законом визначався постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», яка втратила чинність 23 вересня 2016 року (далі - Постанова № 865).

Суд застосовує норми вказаного Порядку в редакції, що була чинною станом на момент виникнення у позивача права на відповідний перерахунок (лютий 2008 року).

Відповідно до пункту 5 Постанови № 865, перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.

Відповідно до пункту 4 Постанови № 865, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" , визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Проте, суд звертає увагу відповідача на те, що відповідно до останнього абзацу п.4 Постанови № 865, за бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абз. 1-2 п. 1 та п. 2 цієї постанови.

Отже, вказана норма прямо передбачає альтернативний порядок визначення розміру виплат, на час перерахунку пенсій, який визначений абз. 1-2 п. 1 та п. 2 Постанови № 865.

Як було зазначено вище, на запитання суду щодо п.2 його позовних вимог та того яку саме норму Постанови № 865 він вважає належною для застосування у спірних правовідносинах, позивач повідомив суду про те, що має на увазі п.1 вказаної постанови.

Пунктом 1 Постанови № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 ), визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Середньомісячна сума зазначених виплат за 24 або 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією чи за 60 календарних місяців роботи підряд відповідно на 24 або на 60.

Пункт 2 вказаної постанови встановлює, що за бажанням осіб, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзаці першому цього пункту виплат може визначатися також у порядку, передбаченому у підпункті 2 пункту 4 цієї постанови.

Отзже, з аналізу вказаних норм видно, що розмір виплат лише може (а не безумовно та імперативно "повинен") визначатися у порядку, передбаченому у підпункті 2 пункту 4 та лише за умови виявлення такого бажання особою.

Проте, відповідачем не надано суду доказів звернення позивача до відповідача з вимогою, заявою, тощо, провести розрахунок його виплат (надбавки за високі досягнення у праці та премії) саме у спосіб, визначений у підпункті 2 пункту 4 Постанови № 865.

Вищевказані підстави дають позивачу право на визначення розміру надбавки за високі досягнення у праці та премії, у порядку, передбаченому у підпункті 2 пункту 4 (на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок) цієї постанови але не встановлюють обов`язку відповідача безальтернативно визначати їх у такий спосіб.

Основною нормою (загальним правилом), що встановлює порядок розрахунку відповідних виплат є саме п.1 Постанови № 865, який передбачає такий розрахунок - за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Таким чином, позивач має право на визначення розміру його виплат (надбавки за високі досягнення у праці та премії), що включаються в заробіток для обчислення пенсії та мають бути визначені у відповідній довідці за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд.

Згідно з пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 року № 100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки (за надурочну роботу та роботу в нічний час; суміщення професій і посад; розширення зон обслуговування або виконання підвищених обсягів робіт робітниками - почасовиками; високі досягнення в праці (високу професійну майстерність); умови праці; інтенсивність праці; керівництво бригадою, вислугу років та інші); виробничі премії та премії за економію конкретних видів палива ,електроенергії і теплової енергії; винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років тощо. Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Відповідно до статті 21 закону України «Про державну службу в органах місцевого самоврядування», умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом міністрів України.

Постановою КМУ № 268 від 09 березня 2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі Постанова 268), у пункті 1 визначені умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених для державних службовців відповідних категорій і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.

Пунктом 2 Постанови № 268, керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови, надано право, у межах затвердженого фонду оплати праці, установлювати, між іншим, надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи:

керівникам структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та вислугу років; керівним працівникам і спеціалістам департаментів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів, проводять експертизу проектів таких актів (якщо положеннями про підрозділи передбачено виконання такої роботи), а також прокурорам та слідчим органів прокуратури, керівним працівникам і слідчим органів внутрішніх справ, посади яких віднесені до відповідних категорій посад державних службовців і які займаються розслідуванням кримінальних справ, - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця (дипломатичний ранг, класний чин, кваліфікаційний клас, спеціальне звання) та вислугу років.

здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у 2006 році в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі відповідного органу, та економії коштів на оплату праці, а починаючи з 1 січня 2007 р. - у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу.

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 20.08.2004 року № 480р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 30 % від середньої заробітної плати за серпень 2004 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 25)

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 21.09.2004 року № 517р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 30 % від середньої заробітної плати за вересень 2004 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 26).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 25.10.2004 року № 581р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 65 % від середньої заробітної плати за жовтень 2004 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 27).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 26.11.2004 року № 647р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 35 % від середньої заробітної плати за листопад 2004 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 28).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 17.12.2004 року № 689р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 35 % від середньої заробітної плати за грудень 2004 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 29).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 24.01.2005 року № 22р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 25 % від середньої заробітної плати за січень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 10).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 22.02.2005 року № 64р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 30 % від середньої заробітної плати за лютий 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 11).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 25.03.2005 року № 98/1-р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 35 % від середньої заробітної плати за березень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 12).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 27.04.2005 року № 150р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 270,00 грн. у зв`язку утворенням економією по фонду заробітної плати за підсумками роботи за 4 місяці в квітні 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 13).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 25.05.2005 року № 199-р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 35 % від середньої заробітної плати за травень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 14).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 22.06.2005 року № 245-р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 25 % від середньої заробітної плати за червень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 15).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 26.07.2005 року № 299 р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 25 % від середньої заробітної плати за липень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 16).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 30.08.2005 року № 351-р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 70 % від середньої заробітної плати за серпень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 17).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 22.09.2005 року № 374р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 50 % від середньої заробітної плати за вересень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 19).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 28.10.2005 року № 435р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 500 грн. у зв`язку утворенням економією по фонду заробітної плати за підсумками роботи за 10 місяців 2005 року в жовтні 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 18).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 29.11.2005 року № 481р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 421,20 грн. за жовтень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 20).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 26.12.2005 року № 562р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в розмірі 100 % за грудень 2005 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 21).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 27.01.2006 року № 43р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 259,20 грн. за січень 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 9).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 20.02.2006 року № 79р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 388,80 грн. за лютий 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 8).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 20.03.2006 року № 120р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 324,68 грн. за березень 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 7).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 20.03.2006 року № 164р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 524,16 грн. за квітень 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 6).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 25.05.2006 року № 230р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 524,16 грн. за травень 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 5).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 21.06.2006 року № 275р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 65,52 грн. за червень 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 4).

Згідно розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 21.07.2006 року № 339р «Про преміювання» заохочено грошовою премією в сумі 1310,40 грн. за липень 2006 року заступника начальника Управління праці та соціального захисту населення Кописова В.П. (2 т. - а.с. 3).

Відповідно до розпорядження міського голови Авдіївської міської ради від 14 березня 2006 року № 108 «Про встановлення надбавки за високі досягнення у праці» відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» у зв`язку з тим, що абзац три пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року № 1295 «Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органі» (зі змінами), втратив чинність, встановлено надбавку за високі досягнення в праці до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг та вислугу років з 01.01.2006 року заступнику начальника УТСЗН Кописову В.В. в розмірі 50% (1 т. - а.с. 151).

Позивачем надано суду розрахунки розміру складових його заробітної плати та співставлення наданих відповідачем розрахункових відомостей по заробітній платі та розпорядчих документів голови Авдіївської міської ради.

Відповідачем жодних пояснень щодо незастосування до проведення розрахунку положень п. 1 Постанови № 865 суду не надано.

Згідно запису у трудовій книжці позивача його звільнено з посади 06.08.2006 року.

Враховуючи викладене, розміри спірних надбавок мають бути визначені відповідачем у довідці, шляхом ділення загальної суми цих виплат за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд (серпень 2004 року - липень 2006).

Проте, відповідачем, за період з серпня 2004 року по липень 2006 року невірно зроблено розрахунок надбавки (яка мала різні розміри у вказаний період) і премії позивача, що підлягає відображенню у довідці, а саме, не враховано положення п.1 Постанови № 865, відповідно до якого мав проводитись такий розрахунок.

Таким чином, дії відповідача щодо визначення у виданій позивачу довідці розміру надбавки за високі досягнення у праці - 40% та премії - 25%) є протиправними та порушують права позивача, оскільки розмір заробітної плати позивача (з урахуванням її складових) безпосередньо впливає на розмір пенсії позивача, яка виплачується з урахуванням вказаного розміру.

Відповідно до ч.2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Крім вимоги про визнання неправомірними дій відповідача при визначенні розміру надбавки і премії у заробітній платі станом на лютий 2008 року, позивачем заявлено вимогу про зобов`язання відповідача виконати розрахунок надбавки і премії заробітної плати станом на лютий 2008 року у відповідності до належної правової норми Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року.

Суд зазначає, що обраний позивачем спосіб захисту не призведе до ефективного захисту та відновлення порушеного права позивача.

Право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам.

Зі статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та положень Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, довідка про заробітну плату є документом що береться для обчислення пенсії.

Отже, саме по собі визнання дій відповідача протиправними та зобов`язання його "виконати розрахунок", без визначення того у який спосіб відповідач має це зробити, не є ефективним способом захисту, а позовні вимоги не містять жодних вимог видати позивачу нову довідку, яка стане підставою для перерахунку пенсії позивача.

Враховуючи викладене, з урахуванням положень ст. 9 КАС України, суд вважає за необхідне, з метою ефективного захисту та відновлення прав позивача, вийти за межі позовних вимог та задовольнити їх шляхом визнання протиправними дій відповідача щодо визначення у довідці від 21.06.2018 року "на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.05.2018 по справі № 805/811/18-а" розмірів надбавки за високі досягнення у праці та премії та шляхом зобов`язання відповідача видати позивачу нову довідку про складові його заробітної плати для призначення пенсії станом на лютий 2008 року, з урахуванням правових висновків суду про те, що розміри надбавки за високі досягнення у праці та премії позивача мають бути розраховані на підставі п.1 Постанови КМУ від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" - за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд.

З урахуванням положень ст. 139 КАС України, у зв`язку із задоволенням позовних вимог, судові витрати у вигляді судового збору в сумі 840,80 грн., понесені позивачем підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Військово-цивільної адміністрації м. Авдіївка Донецької області щодо визначення у довідці від 21.06.2018 року "на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 16.05.2018 по справі № 805/811/18-а" розмірів надбавки за високі досягнення у праці та премії.

Зобов`язати Управління соціального захисту населення військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Донецької області (код ЄДРПОУ 40865754, адреса місцезнаходження: Донецька область, м.Авдіївка, б.Шевченко, 13) видати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , ІПН НОМЕР_2 ) нову довідку про складові його заробітної плати для призначення пенсії, станом на лютий 2008 року, з урахуванням правових висновків суду про те, що розміри надбавки за високі досягнення у праці та премії ОСОБА_1 мають бути розраховані на підставі п.1 Постанови КМУ від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" - за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд.

Вступну та резолютивну частини рішення складено та підписано у нарадчій кімнаті та проголошено у судовому засіданні 01 лютого 2021 року.

Повне судове рішення складене 11 лютого 2021 року.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на дане рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя С.І. Бабіч