
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 березня 2021 року Справа № 160/17167/20 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ількова В.В.,
при секретарі: Мартіросян Г.А.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у місті Дніпрі адміністративну справу №160/17167/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 23.12.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому позивач, з урахуванням від 18.01.2021 року, просить суд:
- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 16 листопада 2020 року за № 22468-22395/Р-01/8-0400/20 у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії оформленої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за № 1837, з 01 квітня 2019 року;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01 квітня 2019 року, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та включенням в грошове забезпечення з якого здійснюється перерахунок пенсії відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення вказаних у Довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії оформленої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за № 1837, з урахуванням раніше виплачених сум.
2. Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу між суддями від 23.12.2020 року ця справа була розподілена судді Ількову В.В.
3. Ухвалою суду від 24.12.2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, було залишено без руху, з підстав передбачених ст.ст.160,161 КАС України.
4. 18.01.2021 року позивачем усунуті недоліки позовної заяви, у строк визначений в ухвалі суду від 24.12.2020 року.
5. Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20.01.2021 року відкрито спрощене позовне провадження по справі №160/17167/20, та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін в порядку положень ст.262 КАС України.
6. Також, ухвалою суду від 20.01.2021 року було витребувано у відповідача належним чином засвідчені копії таких документів:
- пенсійної справи позивача;
- звернення позивача щодо здійснення перерахунку пенсії від 26.10.2020 року;
- лист/відповідь №22468-22395/Р-01/8-0400 від 16.11.2020 року та інші докази щодо суті спору.
7. 03.02.2021 року від відповідача до канцелярії суду надійшов відзив на адміністративний позов разом із витребуваними судом доказами по справі.
8. 08.02.2021 року позивачем надана письмова відповідь на відзив відповідача на позовну заяву.
9. Приписами статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
10. Згідно ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
11. У відповідності до вимог ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
12. Отже, рішення у цій справі приймається судом 18.03.2021 року, тобто у межах строку встановленого ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України.
ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА
13. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області листом від 16.11.2020 року за №22468-22395/Р-01/8-0400/20 було відмовлено позивачу у перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ і положень Постанови №704, із обов`язковим врахуванням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, зазначених в оновленій довідці від 23.09.2020 року №1837, наданій Головним управлінням ДСНС України у Дніпропетровській області на виконання рішення суду.
ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА
14. Відповідач заперечує проти позову. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що на їх думку, довідка ГУ ДСНС від 23.09.2020 року №1837 "Про розмір грошового забезпечення, що і враховується для перерахунку пенсії" носить суто інформаційний характер оскільки у довідці зазначено, що вона видана відповідно до Постанови № 103, пункти якої передбачали проведення перерахунку раніше призначеної пенсії та втратили чинність з 05.03.2019 року, за нормами чинними на 05.03.2019 року, а не на виконання рішення суду від 17.09.2020 року №160/5467/20.
15. Крім того, після 24.02.2018 року та скасування з 05.03.2019 року Постанови №103 та на час розгляду адміністративної справи Урядом України не приймалось відповідного рішення про зміну грошового забезпечення військовослужбовців, що були б підставою для проведення перерахунку пенсії військовослужбовцям та не вносились зміни до Постанови № 704.
16. На думку відповідача, відсутні правові підстави для проведення відповідного перерахунку пенсії позивача.
ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
17. Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
18. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" позивачу з 01.01.2018 року було проведено перерахунок розміру раніше призначеної пенсії з урахуванням складових видів грошового забезпечення таких як оклад за посадою, оклад за спеціальне звання та відсоткової надбавки за вислугу років.
19. У зв`язку з чим, позивач звернувся до суду із позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області, за результатами розгляду якого, рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.09.2020 року у справі №160/5467/20 позовні вимоги задоволено повністю. Визнано протиправною відмову Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області в оформленні і направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року. Зобов`язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії.
20. На виконання вказаного рішення, ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області направило до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області оновлену довідку №1837 від 23.09.2020 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, в якій зазначено посадовий оклад в розмірі - 9020,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник вн.сл. - 1480,00 грн., надбавки за вислугу років 45% - 4725,00 грн; надбавка за особливості проходження служби (50%(ПО+ВЗ+ВР) - 7612,50 грн.; надбавка за роботу з таємними документами (10%(ПО) - 902,00 грн., премія 10% (ПО) -902,00 грн. Всього - 24641,50 гривень.
21. 26.10.2020 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у відповідності до довідки №1837 від 23.09.2020 року.
22. Проте, листом вих. №22468-22395/р-01/8-0400/20 від 16.11.2020 року ГУ ПФУ в Дніпропетровській області повідомило позивача про те, що у відповідача відсутні законні підстави для перерахунку пенсії.
23. Позивач вважає дії відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення протиправними, що і стало підставою для звернення позивача із цим позовом до суду.
24. Вирішуючи спір по суті та надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із такого.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
25. Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
26. Право на отримання пенсії в України є конституційним правом громадянина України.
27. Так, спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема, Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).
28. Відповідно до ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закону № 2011-XII) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
29. Згідно з частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
30. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).
31. Згідно з ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
32. При цьому, вищезазначена стаття 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
33. Вказаний висновок міститься в постанові Верховного Суду від 12.11.2019 року по справі № 826/3858/18.
34. У статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зазначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
35. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
36. Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
37. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
38. Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок №45) визначено порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
39. Згідно з пунктом 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
40. Грошове забезпечення було підвищено постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
41. Згідно з пунктом 5 Порядку № 45, в редакції до 05.03.2019 року без врахування змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 року №103, які визнані протиправними та нечинними рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі №826/3858/18, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням, зокрема, посадового окладу.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
42. Дослідивши матеріли справи, встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.09.2020 року у справі №160/5467/20, яке набрало законної сили, зобов`язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року перерахунку основного розміру його пенсії.
43. Судом встановлено, що довідка про розмір грошового забезпечення від 23.09.2020 року №1837 була направлена ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
44. Таким чином, у Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області після отримання довідки від 23.09.2020 року №1837 виник обов`язок у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Порядку № 45 перерахувати пенсію позивачу. 45. Однак, відповідач, не виконуючи норми чинного законодавства, послався на відсутність підстави для проведення перерахунку пенсії, проте, слід вважати такі твердження протиправними, з огляду на чинність приписів Порядку №45 та Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
46. З огляду на викладене, слід дійти до висновку про протиправність відмови у перерахунку пенсії на підставі наданої довідки про суми грошового забезпечення.
47. Згідно з статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована Законом від 17.07.1997 №475/97 кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
48. Слід вказати, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії позивачеві з 01.04.2019 року, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премій, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону .№2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-ХІІ та з врахуванням положень Постанови №704, згідно оновленої довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області від 23.09.2020 року №1837 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії.
49. З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
50. Частиною другою статті 6 КАС України передбачено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
51. Закон України "Про судоустрій і статус суддів" встановлює, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів та спрямоване на забезпечення права кожного на справедливий суд.
52. Відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
53. Так, Європейський суд з прав людини у рішенні по справі "Рисовський проти України" (№ 29979/04) визнав низку порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, статті 1 Першого протоколу до Конвенції та статті 13 Конвенції у справі, пов`язаній із земельними правовідносинами; в ній також викладено окремі стандарти діяльності суб`єктів владних повноважень, зокрема, розкрито елементи змісту принципу "доброго врядування".
54. Цей принцип, зокрема, передбачає, що у разі якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і послідовний спосіб (рішення у справах "Beyeler v. Italy" № 33202/96, "Oneryildiz v. Turkey" № 48939/99, "Moskal v. Poland" № 10373/05).
55. Крім того, в рішеннях Європейського суду з прав людини склалася практика, яка підтверджує, що дискреційні повноваження не повинні використовуватися свавільно, а суд повинен контролювати рішення, прийняті на підставі реалізації дискреційних повноважень, максимально ефективно (рішення у справі "Hasan and Chaush v. Bulgaria" №30985/96).
56. Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
57. Частиною 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
58. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
59. Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що відповідачем не було доведено належними та допустимими доказами щодо правомірної відмови позивачу у здійсненні перерахунку та виплати пенсії, згідно оновленої довідки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за №1837.
60. За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість та доведеність позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та визнання протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, викладену у листі від 16 листопада 2020 року за № 22468-22395/Р-01/8-0400/20, у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії оформленої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за № 1837, з 01 квітня 2019 року, а також зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01 квітня 2019 року, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 " Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та включенням в грошове забезпечення з якого здійснюється перерахунок пенсії відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення зазначених у Довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформленої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за № 1837, з урахуванням раніше виплачених сум.
61. Щодо розподілу судових витрат.
62. Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
63. Відповідно до приписів статті 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
64. Керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
65. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання відмови протиправною, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
66. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, викладену у листі від 16 листопада 2020 року за № 22468-22395/Р-01/8-0400/20, у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії оформленої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за № 1837, з 01 квітня 2019 року.
67. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перерахувати і виплатити ОСОБА_1 пенсію з 01 квітня 2019 року, відповідно до вимог статей 43 та 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 " Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та включенням в грошове забезпечення з якого здійснюється перерахунок пенсії відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення зазначених у Довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оформленої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровській області від 23 вересня 2020 року за № 1837, з урахуванням раніше виплачених сум.
68. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 840,80 гривень.
69. Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ОКПП НОМЕР_1 ).
70. Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427).
71. Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
72. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
73. Повний текст рішення складено 18.03.2021 року.
Суддя В.В Ільков