
Єдиний унікальний номер: 379/1312/20
Провадження № 2/379/273/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2021 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Зінкіна В.І.,
з участю секретаря судового засідання Гопкало О.Ю.,
розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Тараща, в режимі відеконференції, справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог: служба у справах дітей Таращанської РДА про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернулася до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 17.12.2020 позов прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 15 год 30 хв 16 лютого 2021 року.
Ухвалою судді від 22.01.2021 задоволено клопотання представника позивача - адвоката Фадєєвої Наталії Ігорівни про її участь та позивача у підготовчому судовому засіданні, призначеному на 15 год 30 хв 16 лютого 2021 року, в режимі відеоконференції.
В судове засідання з`явилася лише представник позивача - адвокат Фадєєва Н.І., яка по відео конференції заявила клопотання та просила витребувати із служби у справах дітей Таращанської РДА Київської області висновок щодо способів участі позивача у вихованні сина.
Інші учасники справи в судове засідання не з`явилися, належно повідомлені про розгляд справи, причини неявки не повідомили.
Їх неявка не перешкоджає розглядові справи.
За загальним правилом частини першої статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Вирішуючи клопотання представника позивача, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень частини першої статті 189 ЦПК України завданням суду у підготовчому провадженні, зокрема, є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог і складу учасників судового процесу.
Відповідно до пункту 71 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (з урахуванням змін, внесених Законом України від 16.04.2020 № 562-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад») до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження територій територіальних громад здійснює Кабінет Міністрів України.
Надалі постановою Верховної Ради України від 17.07.2020р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» у Київській області утворено Білоцерківський район (з адміністративним центром у місті Біла Церква) у складі територій Білоцерківської міської, Володарської селищної, Гребінківської селищної, Ковалівської сільської, Маловільшанської сільської, Медвинської сільської, Рокитнянської селищної, Сквирської міської, Ставищенської селищної, Таращанської міської, Тетіївської міської, Узинської міської, Фурсівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Питання правонаступництва органів державної влади та місцевого самоврядування у зв`язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України визначено як загальними положеннями цивільного законодавства України, так і спеціальним законом Законом України від 17.11.2020 р. №1009-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій».
Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2020р. № № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій», відповідно до пункту 6 частини першої статті 20, пункту 5 частини другої статті 23 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" і статті 7-1 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" здійснено реорганізацію районних державних адміністрацій районів, ліквідованих згідно з постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених зазначеною постановою. Так, Таращанська РДА Київської області, в тому числі, реорганізувалася шляхом приєднання до Білоцерківської РДА Київської області.
Відповідно до ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Згідно з частинами 1 і 5 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
У статтях 104 і 107 ЦК України не визначається момент переходу прав та обов`язків від юридичної особи, яка припиняється шляхом приєднання. Такий момент не може пов`язуватися із внесення запису до державного реєстру про припинення юридичної особи, яка приєднується. При реорганізації шляхом приєднання немає значення, чи вказано в передавальному акті про правонаступництво щодо певного майна, прав чи обов`язків. Внаслідок приєднання правонаступником є лише одна особа і будь-який розподіл прав та обов`язків при такому виді реорганізації неможливий. (постанова Верховного Суду від 14 вересня 2020 року у справі № 296/443/16-ц ).
Враховуючи викладене, беручи до уваги факт реорганізації третьої особи -Таращанської районної державної адміністрації Київської області, суд вважає наявними передбачені законом підстави для залучення до участі в цій справі - Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, як правонаступника, раніше визначеної позивачем третьої особи, - Таращанської районної державної адміністрації Київської області (служба у справах дітей).
Крім того, рішенням Таращанської міської ради № 63-02-VIII від 24 грудня 2020 року створено відділ «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради, зобов`язано керівника провести реєстрацію положення відділу «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради як юридичної особи в порядку, визначеному чинним законодавством.
05.01.2021 зареєстровано Відділ "Служба у справах дітей та сім`ї" Таращанської міської ради як юридичну особу, код ЕРДПОУ 43940137.
Отже суд вважає за необхідне залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору відділ «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради.
Відповідно до ч.1ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу.
Положеннями ст. 95 ЦПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Окрім того, ч.5 ст.19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Враховуючи викладене, суть заявлених позовних вимог та заперечень, обсяг доказів, необхідний для дослідження та встановлення обставин, суд вважає за можливе та необхідне задовольнити заявлене клопотання представника позивача частково, та витребувати висновок у відділі «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради .
Згідно ч. 2 ст. 198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:
1) визначених частиною другою статті 223 цього Кодексу;
2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;
3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Крім того, відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 223 ЦПК України, суд вправі відкласти розгляд справи через необхідність витребування нових доказів.
У разі відкладення підготовчого засідання або оголошення перерви підготовче засідання продовжується зі стадії, на якій засідання було відкладене або у ньому була оголошена перерва.
На виконання положень ст.ст. 198, 223 ЦПК України, суд приходить до висновку про необхідність відкладення підготовчого судового засідання до 13 год. 30 хв. 09.04.2021.
Відповідно до ч. 1 ст. 261 ЦПК України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Керуючись ст.ст. 55,76, 84, 90, 91, 95, 198, 223,261, 353 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Залучити до участі у справі в якості правонаступника третьої особи -Таращанської районної державної адміністрації Київської області - Білоцерківську районну державну адміністрацію Київської області (код ЄДРПОУ 19425498, місцезнаходження: вул. Ярослава Мудрого, 2, м. Біла Церква Київської області, 09117).
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Відділ «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради (код ЄДРПОУ 43940137, місцезнаходження: 09501, Київська обл., місто Тараща, вул.Героїв Чорнобиля, будинок 1).
Підготовче судове засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи без самостійних вимог: Білоцерківської РДА Київської області, Відділ «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною відкласти до 13 год. 30 хв. 09.04.2021.
Зобов`язати позивача направити на адресу третіх осіб Білоцерківської РДА Київської області, Відділ «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради копію позову з доданими документами.
Витребувати у третьої особи - Відділ «Служба у справах дітей та сім`ї» Таращанської міської ради висновок щодо способів участі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вихованні сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Витребуваний висновок подати до суду в строк до 07.04.2021.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Копію ухвали надіслати учасникам справи, викликати їх в судове засідання.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:В. І. Зінкін