Постанова № 95661468, 16.03.2021, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
16.03.2021
Номер справи
461/1947/21
Номер документу
95661468
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №461/1947/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2021 року м.Львів

Суддя Галицького районного суду м.Львова Радченка В.Є., за участю представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності Пащинської А., представника Галицької митниці Держмитслужби України Лубоцького Б.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Галицької митниці Держмитслужби України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої (зі слів правопорушниці) за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянки України для закордонних поїздок НОМЕР_1 , виданий 30.05.2014 р., органом 5610,

за ст.471 Митного кодексу України,

в с т а н о в и в:

23.02.2021 близько 09 год. 10 хв. ОСОБА_1 , яка прямувала з України до Туреччини рейсом ТК0442 «Львів-Стамбул» у приватну поїздку, через митний пост «Львів-аеропорт» Галицької митниці Держмитслужби, в якості пасажира, обравши формою проходження митного контролю смугу руху спрощеного митного контролю - «зелений коридор», чим своїми діями заявила про відсутність будь-яких товарів, підлягають обов`язковому декларуванню та оподаткуванню або, які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони чи обмеження.

Перетин пасажиркою «зеленої лінії», згідно наказу Міністерства Фінансів України № 671 від 03.08.2018 р. «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на повітряному транспорті», яка позначає початок «зеленого коридору», вказує, що для проходження митного контролю нею обрано «зелений коридор», і декларування здійснюється шляхом вчинення дій. Громадянка самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю.

Відповідно до приписів Постанови Правління НБУ №3 від 02.01.2019 року «Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей» та Постанови Правління НБУ № 5 від 02.01.2019 року «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті» фізичні особи (резиденти та нерезиденти) ввозять в Україну та вивозять за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу. На підстав п.4 ст.336 та ст..342 Митного Кодексу України громадянці було задано запитання, щодо наявності в неї готівки, на що вона відповіла, що має 15000 дол. США.

Після цього пасажирці було запропоновано пред`явити всю готівку. В службовому приміщенні митниці (зоні митного контрою) було перераховано та встановлено, що ОСОБА_1 переміщує готівку в розмірі 15 000 дол. США. Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування в ручній поклажі.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації та дозвільних документів на вивезення валютних цінностей пасажирка не надала, до моменту перетину нею «зеленої лінії» для отримання довідкової інформації в інформаційній зоні та роз`яснення митних правил та порядку використання двоканальної системи до інспектора митниці не зверталась.

Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 в судовому засіданні просила закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 , у зв`язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення. Так як ОСОБА_1 прямувала у приватну поїзду разом із своєю дочкою. Гроші у сумі 418956 грн. переміщувались двома особами ОСОБА_1 та ОСОБА_3 . Про даний факт було повідомлено працівника митниці, однак останніми не було це взяти до уваги. Грошові кошти, які мали при собі ОСОБА_4 є доходом, отриманим від підприємницької діяльності донька та чоловіка. Здобуті законним шляхом. Конфіскація зазначених коштів позбавить її сім`ю належного матеріального забезпечення та перешкодить здійсненню підприємницькою діяльності дочки та дочки. Наголошує, що ОСОБА_1 є інвалідом 3 групи та потребує відповідних умов праці та життя згідно з медичними показами. Таким чином, конфіскація всієї не задекларованої суми грошей накладе на особу індивідуальний та надмірний тягар і буде непропорційною до вчиненого правопорушення, отже буде порушувати статтю 1 Протоколу №1 до Конвенції.

Представник митниці в судовому засіданні пояснив, що якщо не має доказів походження даних коштів – наявний склад правопорушення. Тому просив відносно ОСОБА_1 застосувати стягнення, передбачене санкцією статті 471 МК України та конфіскувати 15000 дол. США.

Заслухавши думку представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, представників Галицької митниці ДМС, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 , наявні ознаки правопорушення, що передбачені ст.471 МК України, оскільки остання порушила встановлений порядок проходження митного контролю в зоні (коридорі) спрощеного митного контролю, тобто перемістила товар, який підлягає митному оформленню та обмежений до переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ст.366 Митного кодексу України обрання смуги «зелений коридор» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території.

Згідно ч.6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до ч.3 ст. 197 Митного кодексу України переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів через митний кордон України здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про валюту і валютні операції» .

Відповідно до ч.1 ст.8 Закону України «Про валюту і валютні операції» транскордонне переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро за офіційним курсом валют, встановленим Національним банком України на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню митним органам у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 6 Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей затвердженого постановою Правління Національного банку України №3 від 02.01.2019 року фізична особа ввозить в Україну або вивозить за межі України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що дорівнює або перевищує еквівалент 10 тисяч євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Відповідно до п.18 Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті затвердженого постановою Правління Національного банку України №5 від 02.01.2019 року фізичні особи - резиденти здійснюють валютні операції з транскордонного переміщення валютних цінностей шляхом їх вивезення за межі України в загальній сумі, що перевищує на день вивезення в еквіваленті 10 тисяч євро, на підставі документів, що підтверджують зняття цією фізичною особою готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день вивезення в еквіваленті 10 тисяч євро. Однак документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах) на суму, що перевищує 10000 євро ОСОБА_1 не надав.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.471 МК України підтверджується протоколом про порушення митних правил №0347/20900/21 від 23.02.2021 року, копією посадкового талону; описом предметів; витягом про курс валют станом на 23.02.2021 року; доповідною запискою.

Вирішуючи питання призначення виду стягнення за порушення митних правил, з урахуванням характеру вчиненого порушення митних правил, особи правопорушника, обставин справи, суд дійшов висновку, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати стягнення у виді штрафу в межах, встановлених санкцією ст.471 МК України та конфіскації товару, що був безпосереднім предметом порушення митних правил, оскільки такий є обмежений до переміщення відповідно до п.6 Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей затвердженого постановою Правління Національного банку України №3 від 02.01.2019 року.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 454 грн.

Керуючись ст.ст.458, 459, 461, 471, 486, 527, 528 МК України, ст. 283 КУпАП, суд -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених ст.471 МК України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.

Вилучені згідно протоколу про порушення митних правил №0347/20900/21 від 23.02.2021 року грошові кошти в сумі 3000 доларів США - конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України 454 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Суддя В.Є. Радченко