Рішення № 95649922, 18.03.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.03.2021
Номер справи
520/7858/2020
Номер документу
95649922
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 березня 2021 р. № 520/7858/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області №162 від 01.04.2020 року про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області з 25 березня 2020 року здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 року ОСОБА_1 , обчисленої відповідно до Довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Військовою прокуратурою об`єднаних сил №14-84вих.20 від 04 березня 2020 року, про фактично нараховану заробітну плату за посадою військового прокурора гарнізону, виходячи з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку щомісячної заробітної плати без обмежень її максимального розміру, з урахуванням раніше проведених виплат, безстроково; та виплатити різницю в пенсії за минулий час за період з 01.01.2020 року по 25.03.2020 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 25.03.2020 він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з заявою про перерахунок пенсії у зв`язку із збільшенням окладів працівників прокуратури на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657, з додатком нотаріально завіреною копією довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії №14-84 вих20 від 04.03.2020 року. Повідомив суд про те, що Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області прийнято рішення №162 від 01.04.2020 року, яким позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії. Позивач зазначає, що на момент призначення йому пенсії діючим на той час законодавством, а саме: статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 року, було чітко регламентовано його право на перерахунок призначеної мені пенсії у зв`язку зі збільшенням розміру заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників за відповідною посадою, з якої його було звільнено у запас.

Позивач просить суд вимоги заявленого позову задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 23.06.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження відповідно до статті 263 КАС України.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 14.07.2020 року зупинено провадження по справі №520/7858/2020 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 560/2120/20.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 09.03.2021 року поновлено провадження по справі.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що пенсія ОСОБА_1 була призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991. Положення ч. 18 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ, які визначали умови та порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури у зв`язку з підвищенням заробітної плати, з дня набранням чинності Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014, тобто з 15 липня 2015, втратили чинність. Так як після прийняття Рішення Конституційного суду України (13.12.2019 р.) не було прийнято нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури, підстави для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 відсутні. Відповідач також зазначає, що положень, які б закріплювали можливість перерахунку пенсії у зв`язку з підвищенням розміру заробітку працюючих працівників прокуратури, також не містить і постанова Кабінету міністрів України від 09.12.2015 року № 1013.

Таким чином, вважає, що Управління, відмовляючи позивачу у перерахунку пенсії, керувалось нормами чинного законодавства.

Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що позивач працював в органах військової прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах з 26.06.1990 року по 31.12.2009 року (стаж роботи 21 рік 1 місяць 23 днів), у тому числі на посадах слідчого, старшого слідчого та прокурора- криміналіста, начальника слідчої частини, заступника військового прокурора.

У січні 2010 року, після звільнення ОСОБА_1 на підставі п. б, ч. 7, ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» за станом здоров`я, ним оформлена пенсія за вислугою років згідно зі ст. 50-1 Законом України «Про прокуратуру» N 1789-ХІІ у розмірі 90% від місячної заробітної плати заступника військового прокурора Харківського гарнізону. А також у відповідності та на підставі Постанови Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 28.12.2016 року по справі №644/9394/16-а, яка набрала законної сили Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу виплачується пенсія за вислугу років в розмірі 90% від грошового забезпечення безстроково і без обмеження її максимального розміру.

Станом на час розгляду справи ОСОБА_1 перебуває на обліку в територіальному органі Пенсійного фонду України та отримує пенсію за вислугу років, призначену на підставі ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, у розмірі 90% місячного заробітку.

Як встановлено за матеріалами справи, 25.03.2020 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявою про перерахунок пенсії у зв`язку із збільшенням окладів працівників прокуратури на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657, з додатком нотаріально завіреною копією довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії №14-84вих20 від 04.03.2020 року.

За результатами розгляду вказаної заяви Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області прийнято рішення №162 від 01.04.2020 р., яким ОСОБА_1 було відмовлено в перерахунку пенсії з посиланням на відсутність підстав такого перерахунку (а.с. 24).

Вважаючи зазначене рішення відповідача таким, що порушує його права, позивач звернувся до суду з даним позовом для захисту своїх порушених прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Положеннями ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих визначалося статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (далі - Закон № 1789-ХІІ).

Згідно із ч. 1 та ч. 2 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, в редакції, чинній на момент призначення позивачу пенсії, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Згідно із положеннями ч. 12 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Відповідно до положень ч. 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

З аналізу вищевикладеного, слід дійти висновку, що законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно зі статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ, на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

У подальшому положення статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ неодноразово змінювались, але зазначені зміни стосувались порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Судом встановлено, що Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року №76-VІІІ, який набрав чинності 01.01.2015 року, положення статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ в частині, що стосується визначення умов перерахунку пенсії, було виключено із цього Закону, а питання визначення умов та порядку перерахунку таких пенсій віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України.

Положеннями п. 16 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня2014 року №76-VІІІ, зобов`язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.

При цьому, 15.07.2015 року набув чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII (далі - Закон № 1697-VII), Розділом ХІІ Прикінцевих положень якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом положення Закону №1789-ХІІ, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 р.

З врахуванням вищевикладеного слід дійти висновку, що на час звернення позивача до відповідача із заявою про надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність.

При цьому, відповідно до положень ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VІІ, умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Отже, повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури після 01 січня 2015 року законодавцем делеговано Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.

З огляду на обставини того, що Кабінетом Міністрів України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, враховуючи приписи ст. 58 Конституції України, згідно із якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, слід дійти висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії, враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", оскільки, у даному випадку мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які застосовані на момент її призначення.

Відповідно до позиції Конституційного Суду України, викладеної у рішеннях Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 по справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій, розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Також, відповідно до п. 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668, обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Згідно висновків Європейського суду з прав людини, викладених у рішенні від 24.04.2015 за заявою №38667/06 у справі "Будченко проти України" відсутність механізму реалізації законодавчого положення становить втручання у право заявника за статтею І Першого протоколу до Конвенції.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відсутність нормативного документу, регулювання умов і порядку перерахунку пенсій не може позбавити позивача, гарантованого Конституцією і Законом України "Про прокуратуру" права, оскільки встановлене та наявне право на перерахунок призначених працівникам прокуратури пенсій не може бути нівельоване у зв`язку з тим, що органи влади України не встановили порядку, за яким зазначена гарантія повинна бути дотримана та реалізована.

Суд зауважує, що в судовому порядку в рамках розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/8546/18 було визнано протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України, але умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначені.

Разом з цим, рішенням Конституційного Суду України № 7-р(II)/2019 від 13 грудня 2019 року по справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Відповідно до приписів ст. 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Конституційним Судом України в рішенні від 13 грудня 2019 року № 7-р(II)/2019 вказано про втрату чинності положеннями Закону №1697-VII, з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, та установлено наступний порядок виконання цього Рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Отже, саме з 13 грудня 2019 року втратили чинність положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, згідно із якими повноваження щодо визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури делеговано Кабінету Міністрів України.

Відтак, саме з 13.12.2019, з дня втрати чинності положеннями частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, підлягає застосуванню частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII в первинній редакції: "Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

З врахуванням наведеного суд зазначає, що Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року № 1697-VII з 13.12.2019 року не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Натомість підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Суд звертає увагу на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 є чинною, вказаною постановою збільшено схеми посадових окладів працівників прокуратури, а тому Постанова №657 є підставою для перерахунку пенсії позивачу і підстав для її незастосування суд не вбачає.

Судом встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії позивачем надана довідка про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) , що враховується для перерахунку пенсії № 14-84вих.20, яка видана ОС Військової прокуратури 04.03.2020 року за відповідною посадою за нормами станом на 01.03.2018, відповідно до Рішень Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019 та від 26.03.2020 №6-р/2020 (а.с. 23).

Посилання відповідача на відсутність нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури, тобто відсутність підстав для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру", суд вважає безпідставним в силу встановленого судом обов`язку перерахунку пенсії позивачу згідно рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 у справі № 7-р(ІІ)2019 та частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII.

Щодо дати, з якої необхідно здійснити перерахунок пенсії суд враховує, що частина 20 статті 86 Закону № 1697-VII, як вже зазначено вище, набрала чинності з 13.12.2019, тому і право на виплату позивачу різниці пенсії за минулий час з 13.12.2019.

Тобто, позивач має право на виплату йому різниці в пенсії за минулий час за період з 13.12.2019 року.

Стосовно вимоги виплачувати пенсію безстроково, то суд зазначає, що обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Водночас з цим, суд зауважує, що матеріали справи не містять доказів існування у відповідача наміру допускати порушення закону у процедурі проведення майбутніх виплат за перерахованою пенсією.

За таких обставин суд не знаходить підстав для задоволення позову в цій частині, адже вимоги заявлені на майбутнє, стосуються правовідносин, котрі ще не відбулись та відносно яких відсутні докази обрання владним суб`єктом наперед певного варіанту правової поведінки.

Стосовно вимог виплатити різницю в пенсії за минулий час за період з 01.01.2020 по 25.03.2020 року - судом зазначається, що в ході розгляду справи судом зроблено висновок про те, що право на виплату позивачу різниці пенсії за минулий час виник з 13.12.2019. А тому, задовольняючи позовні вимоги стосовно здійснення перерахунку та виплати пенсії позивачу з 13 грудня 2019 року суд вбачає, що вимоги про виплату різниці в пенсії за минулий час за період з 01.01.2020 по 25.03.2020 року фактично задоволена судом в ході розгляду справи.

Щодо визначення розміру відсотку заробітної плати, який застосовується при перерахунку пенсії, суд зазначає наступне.

Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач отримує пенсію з січня 2010 року, виходячи з розрахунку 90% заробітної плати, що підтверджується матеріалами справи. Отже, наявні підстави для визначення вказаного відсотку для перерахунку пенсії.

Крім того, враховуючи те, що пенсія позивачу призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-XII від 05.11.1991, а обмеження максимального розміру пенсії встановлені Законом України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014, суд вважає, що до розміру пенсії позивача, яка призначена до набрання чинності Закону України "Про прокуратуру" №1697-VІІ від 14.10.2014, не можуть застосовуватись такі положення.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Аналогічна позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 у зразковій справі про перерахунок пенсій прокурорів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 №560/2120/20 провадження №Пз/9901/9/20.

Судовий збір підлягає розподілу відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 14, 77, 79, 139, 243-246, 257, 262, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області №162 від 01.04.2020 року про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ від 05.11.1991 року ОСОБА_1 , обчисленої відповідно до Довідки про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої Військовою прокуратурою об`єднаних сил №14-84вих.20 від 04 березня 2020 року, про фактично нараховану заробітну плату за посадою військового прокурора гарнізону, виходячи з розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку щомісячної заробітної плати без обмежень її максимального розміру, з урахуванням раніше проведених виплат у відповідності до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" №1789-ХІІ від 05.11.1991 (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії).

В задоволенні іншої частини вимог позову - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Кухар М.Д.