Рішення № 95649865, 19.03.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2021
Номер справи
520/18373/2020
Номер документу
95649865
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

19 березня 2021 року № 520/18373/2020

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП" (вул. Валентинівська, буд. 50/а, оф. 20, м. Харків, 61121, 38978724) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, 43143704), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії ,-

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП", з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Харківській області від 03.08.2020 р. №1790850/38978724 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Харківській області від 03.08.2020р. № 1790835/38978724 про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю “САН-ГРУПП” (38978724) № 258 від 03.08.2020р. та № 262 від 24.06.2020 днем їх надходження;

- судові витрати покласти на відповідачів.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що позивачем направлені до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року. Згідно отриманих квитанцій від 13.07.2020 року податкові накладні прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрації/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивачем до відповідача надіслані пояснення з наданням первинних документів, щодо кожної накладної.

Рішеннями Комісії від 03.08.2020 р. №1790850/38978724, № 1790835/38978724 відмовлено у реєстрації податкових накладних № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року. Позивач вважає рішення протиправними, а накладні такими, що підлягають реєстрації.

Представник Головного управління ДПС у Харківській області через канцелярію суду надав відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідач, Державна податкова служба України, правом надати відзив на позов не скористався.

Дослідивши наявні матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП" зареєстрована як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за номером 38978724.

Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Основними видами діяльності позивача є: 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устатковуванням і приладдям до нього (основний); 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.25 Роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах; 47.26 Роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах; 47.29 Роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах; 47.52 Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

ТОВ «САН-ГРУПП» зареєстрований платником ПДВ з 01.01.2014 р.

15.06.2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «САН-ГРУПП» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Зелена долина» укладено договір №187-АП-ЗД/ПС (далі - Договір).

Відповідно до умов Договору позивач зобов`язався поставити та передати у власність покупцеві інструмент промислового призначення в асортименті у кількості, визначеній згідно специфікації до договору.

Відповідно до умов п. 3.2. Договору №187-АП-ЗД/ПС поставка товару здійснюється на умовах ЕС А за Інкотермс 2010 із залученням незалежної транспортної організації Нова Пошта.

В якості специфікації 05.06.2020 року позивачем відповідачеві надано рахунок-фактуру № 0000000278 на суму 26319.12 грн.

24.06.2020р. позивачем здійснено постачання товару за вказаним рахунком- фактурою за видатковою накладною № Д-00000258 на суму 26319.12 грн.

Товар відправлено покупцю перевізником Товариством з обмеженою відповідальністю «Нова Пошта», на підставі договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, укладеного між Позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Нова Пошта» згідно Заяви про приєднання від 01.06.2018р. № 219304 (експрес накладна № 59000526704292).

Товар отримано представником покупця за довіреністю № 308 від 23.10.2020р.

Оплату за товар покупцем було здійснено 19.06.2020р. в сумі 13159,56грн. та 01.07.2020р. в сумі 13159,56грн.

Таким чином, позивачем виконано усі умови Договору №187-АП-ЗД/ПС щодо поставки товару.

Відповідно до приписів п.201.10. ст.201 ПКУ позивачем складено податкові накладні № 258 від 19.06.2020 року та №262 від 24.06.2020 року та направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно отриманих квитанцій від 13.07.2020 року податкові накладні прийнято, але реєстрацію зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, на підставі того, що платник податку, яким подано для реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрації/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

У відповідності до “Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165 та Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних /розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520 позивачем направлено на адресу ДПС два повідомлення №46 віл 24.07.2020р. та №50 від 25.07.2020р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним.

Разом із повідомленням про підтвердження реальності операцій по ПН № 258 від 19.06.2020р., позивачем до ДПС подано:

1. Документи, що підтверджують реальність операції між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Зелена долина» з поставки Товару відповідно до договору №187-АП-ЗД/ПС від 15.03.2020р: копія договору №187-АП-ЗД/ПС від 15.03.2020р; копія рахунку-фактури № 0000000278; копія видаткової накладної № Д-00000258; копія довіреності № 308 від 23.10.2020р. на отримання матеріальних цінностей. копія договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, укладеного між Позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Нова Пошта» та Заяви про приєднання від 01.06.2018р. № 219304 копія експрес накладної № 59000526704292 копія виписки по рахунку позивача за 01.07.2020р.

2. Документи що підтверджують походження Товару та можливість поставки: копія договору купівлі-продажу продажу № б/н від 01.04.2020р.; копія видаткової накладної № 796 від 16.06.2020 року; копія ТТН № 150 від 16.06.2020 року; копія виписки по рахунку позивача за 06.07.2020р. копії договору оренди нежитлового приміщення 01.11.2019 року

штатний розклад копію наказу про затвердження штатного розкладу від 02.01.2020р. пояснення щодо специфіки здійснення відповідної господарської операції.

Разом із повідомленням про підтвердження реальності операцій по ПН №262 від 24.06.2020 року, позивачем до ДПС було подано документи, аналогічні документам, що подані по ПН № 258 від 19.06.2020р., зокрема:

1. Документи, що підтверджують реальність операції між позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Зелена долина» з поставки Товару відповідно до договору №187-АП-ЗД/ПС від 15.03.2020р: копія договору №187-АП-ЗД/ПС від 15.03.2020р; копія рахунку-фактури № 0000000278; копія видаткової накладної № Д-00000258; копія довіреності № 308 від 23.10.2020р. на отримання матеріальних цінностей. копія договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, укладеного між Позивачем та Товариством з обмеженою відповідальністю «Нова Пошта» та Заяви про приєднання від 01.06.2018р. № 219304 - копія експрес накладної № 59000526704292; копія виписки по рахунку позивача за 19.06.2020р.; копія виписки по рахунку позивача за 01.07.2020р.

2. Документи що підтверджують походження Товару та можливість поставки: копія договору купівлі-продажу продажу № б/н від 01.04.2020р.; копія видаткової накладної № 796 від 16.06.2020 року; копія ТТН № 150 від 16.06.2020 року; копія виписки по рахунку позивача за 19.06.2020р.; копії договору оренди нежитлового приміщення 01.11.2019 року штатний розклад; копію наказу про затвердження штатного розкладу від 02.01.2020р.; пояснення щодо специфіки здійснення відповідної господарської операції.

Також позивачем надано пояснення, щодо кожної накладної.

Рішеннями комісії ГУ ДПС у Харківській області від 03.08.2020 р. № 1790850/38978724 та № 1790835/38978724, відмовлено у реєстрації податкових накладних № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року, у зв`язку з ненаданням платником податку копій документів саме: розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.

Не погоджуючись з позицією контролюючого органу, позивач звернувся до суду.

На підтвердження здійснення господарських взаємовідносин між позивачем та ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» до суду надано первинні документи, які надавались позивачем відповідачу після зупинення реєстрації податкових накладних.

На час укладання та виконання зазначеного вище договору позивач та його контрагент зареєстровані як юридичні особи та є платниками податку на додану вартість.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України “ Про електронні документи та електронний документообіг ”, “Про електронні довірчі послуги ” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.

Надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду, первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов`язує виникнення податкових зобов`язань та права виписки податкової накладної.

Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не було враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.

З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкових накладних.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що рішення комісії ГУ ДПС у Харківській області від 03.08.2020 р. №1790850/38978724, № 1790835/38978724 про відмову реєстрації в ЄРПН податкових накладних № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року є необґрунтованими, а тому підлягають скасуванню.

Враховуючи висновки суду про скасування оскаржуваних рішень, суд, з метою належного захисту прав позивача, вважає за необхідне зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року.

Щодо заяви позивача про стягнення витрат пов`язаних з правничою допомогою адвоката у розмірі 3000,00 грн., суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 134 КАС України витрати , пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката (ч. 2 ст. 134 КАС України).

За приписами п. 1 ч. 3 ст. 134 КАС України для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч.4 ст.134 КАС України).

На підтвердження витрат сплати правової допомоги, представником позивача надано до матеріалів справи: договір про надання правової допомоги від 25.11.2020 р., калькуляція розрахунку гонорару за надання правничої допомоги на загальну суму 3000 грн., акт № 1 приймання – передачі наданих юридичних послуг від 10.12.2020 року, квитанція до прибуткового касового ордеру № 00204 від 10.12.2020 року на суму 3000 грн.

У відповідності до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Беручи до уваги наведене, суд вважає, що витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 3000,00 грн. підлягають відшкодуванню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати розподіляються відповідно до статті 139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП" (вул. Валентинівська, буд. 50/а, оф. 20, м. Харків, 61121, 38978724) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, 43143704), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, 43005393) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії ГУ ДПС у Харківській області від 03.08.2020 р. №1790850/38978724, № 1790835/38978724 про відмову реєстрації в ЄРПН податкових накладних № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП" № 258 від 19.06.2020 року та № 262 від 24.06.2020 року днем їх надходження.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП" (вул. Валентинівська, буд. 50/а, оф. 20, м. Харків, 61121, 38978724) судовий збір у розмірі 4204 (чотири тисячі двісті чотири) грн., в тому числі 2102 (дві тисячі сто дві) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) та 2102 (дві тисячі сто дві) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ43143704).

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "САН-ГРУПП" (вул. Валентинівська, буд. 50/а, оф. 20, м. Харків, 61121, 38978724) витрати пов`язані з правничою допомогою адвоката у розмірі 3000 (три тисячі) грн., в тому числі 1500 (тисячу п`ятсот) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) та 1500 (тисячу п`ятсот) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ43143704).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Рубан В.В.