Ухвала суду № 95648704, 19.03.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.03.2021
Номер справи
380/2488/20
Номер документу
95648704
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

справа№380/2488/20

19 березня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Червоноградської міської ради Львівської області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Державної екологічної інспекції України про визнання протиправних дій, зобов`язання вчинити дії.

в с т а н о в и в:

25.01.2020 ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.07.2020 у справі №380/2488/20 та строку для подання звіту Державної екологічної інспекції у Львівській області відповідно до ст.382 КАС України.

У цій заяві від 25.01.2021 ОСОБА_1 просить суд «визнати дії та бездіяльність Державної екологічної інспекції у Львівській області протиправними через злісне ігнорування виконати судове рішення від 29.07.2020, винесене Львівським окружним адміністративним судом в адміністративній справі №380/2488/20, яке набрало законної сили 31.08.2020; Державній екологічній інспекції у Львівській області: об`єктивно та всебічно перевірити інформацію у скарзі ОСОБА_1 від 31.01.2020 та надати достовірну, точну та повну інформацію на запит на отримання публічної інформації ОСОБА_1 від 10.03.2020; звернути до негайного виконання рішення суду від 29.07.2020, винесене Львівським окружним адміністративним судом в адміністративній справі №380/2488/20, яке набрало законної сили 31.08.2020 на відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями або бездіяльністю відповідача у даній адміністративній справі; станом від 09.10.2020 та у подальшому щомісячно у випадку добровільного не виконання Державною екологічною інспекцією у Львівській області судового рішення від 29.07.2020 винесене Львівським окружним адміністративним судом в адміністративній справі №380/2488/20, яке набрало законної сили 31.08.2020 на відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями або бездіяльністю відповідача 3 у даній адміністративній справі та при подальшому про невиконанні законних вимог вищезазначеного судового рішення, через порушення прав, свобод чи інтересів ОСОБА_1 відповідачем 3. у відповідності до вимог ч.ч1-8 ст.382 КАС України встановити судовий контроль у даній адміністративній справі за виконанням Державною екологічною інспекцією у Львівській області вищезазначеного судового рішення на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю та направити ОСОБА_1 та до Львівською окружного адміністратив ного суду об`єктивну та всебічно перевірену інформацію зазначену у скарзі ОСОБА_1 від 31.01.2020 на пункти 1-29 прохальної частини та надати достовірну, точну та повну інформацію зазначену у запиті на отримання публічної інформації ОСОБА_1 від 10.03.2020 на прохальну частину пунктів 1,2, 3 із підпунктами 4; зобов`язати Державну екологічну інспекцію у Львівській області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення даній справі та про виконання судового рішення, за наслідками розгляду звіту Державній екологічній інспекції у Львівській області про виконання рішення суду у даній адміністративній справі, або в разі неподання такого звіту ухвалою суду встановити їй новий строк подання звіту та накласти на керівника суб`єкта владних повноважень (відповідача 3), відповідального за виконання рішення у даній адміністративній справі, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; штраф накласти на керівника Державній екологічній інспекції у Львівській області, яку він має виплатити негайно шляхом перерахування на особову картку ОСОБА_2 у десятиденний строк від моменту набрання законної сили судовим рішенням, а половину штрафу стягнути на користь ОСОБА_1 , а іншу половину до Державного бюджету України; з наступного дня після набрання ухвалою законної сили, у відповідності до законних вимог судових рішень без додаткового рішення суду у даній адміністративній справі нараховувати пеню про сплату негайно у розмірі трьох відсотків річних з урахуванням індексу інфляції - Державній екологічній інспекції у Львівській області (відповідач) 3); застосувати до Державної екологічної інспекції у Львівській області (відповідача 3) фінансові щомісячні санкції та щомісячні нарахування - 3% річних, пені та інфляційного збільшення боргу за несвоєчасне виконання грошового зобов`язання».

Інакшими словами, ОСОБА_1 просить, щоб суд встановив судовий контроль за виконанням судового рішення у справі №380/2488/20 в частині, що стосується невиконання цього рішення Державною екологічною інспекцією у Львівській області та накласти штраф на керівника цієї установи у разі невиконання рішення суду. При цьому ОСОБА_1 описує спосіб, у який мало б відбуватися стягнення означеного штрафу та механізм його стягнення.

Відповідно до рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.07.2020 у цій справі, адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Червоноградської міської ради Львівської області (місцезнаходження: 80100, Львівська область, м.Червоноград, пр.Шевченка, 19, ЄДРПОУ 26269722), Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації (місцезнаходження: 79026, м.Львів, вул.Стрийська, 98, ЄДРПОУ 38739037), Державної екологічної інспекції у Львівській області (місцезнаходження: 79026, м.Львів, вул.Стрийська, 98, ЄДРПОУ 38057086), Державної екологічної інспекції України (місцезнаходження: 01042, м.Київ, Новопечерський пров. 3, корпус 2, ЄДРПОУ 37508533) про визнання протиправних дій, зобов`язання вчинити дії задоволено частково; визнано протиправними дії Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, щодо надання відповіді на запит від 10.03.2020; визнано протиправною бездіяльність Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, щодо надання відповіді на скаргу від 31.01.2020; визнано протиправною бездіяльність Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо надання відповіді на скаргу від 31.01.2020 та на запит від 10.03.2020; зобов`язано Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації об`єктивно та всебічно перевірити інформацію у скарзі ОСОБА_1 від 31.01.2020; зобов`язано Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації надати достовірну, точну та повну інформацію на запит на отримання публічної інформації ОСОБА_1 від 10.03.2020; зобов`язано Державну екологічну інспекцію у Львівській області об`єктивно та всебічно перевірити інформацію у скарзі ОСОБА_1 від 31.01.2020; зобов`язано Державну екологічну інспекцію у Львівській області надати достовірну, точну та повну інформацію на запит на отримання публічної інформації ОСОБА_1 від 10.03.2020; зобов`язати Державну екологічну інспекцію України об`єктивно та всебічно перевірити інформацію у скарзі ОСОБА_1 від 03.02.2020; у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Червоноградської міської ради Львівської області про визнання протиправних дій, зобов`язання вчинити дії – відмовлено.

Згідно з ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідач подав суду пояснення щодо заяви ОСОБА_1 від 25.01.2021, у якому зазначив, що рішення суду виконав повністю, заперечує щодо встановлення судового контролю в порядку ст.382 КАС України

До цього пояснення долучено лист Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо виконання Рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №380/2488/20 від 29.07.2020 згідно з ВП№63026885.

Аналогічного змісту лист було скеровано і позивачу (т.3, а.с.31)

ОСОБА_1 вважає, що відповідач, Державна екологічна інспекція у Львівській області, судового рішення не виконав, мотивуючи таке невиконання незгодою зі змістом листа Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо виконання Рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №380/2488/20 від 29.07.2020 згідно з ВП№63026885.

Водночас, із означеного листа видно, що відповідач виконав рішення Львівського окружного адміністративного суду по справі №380/2488/20 від 29.07.2020 та надав відповідь на питання, поставлені позивачем у скарзі від 31.01.2020.

З урахуванням того, що заява ОСОБА_1 зводиться в цілому до не погодження із змістом відповіді відповідача, наданої на виконання рішення суду, тому підстав для застосування саме ст. 382 КАС України немає.

Відповідно до ч. 1 ст. 373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглянув справу як суд першої інстанції.

У рішенні від 30 червня 2009 року № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абз. 1 пп. 3.2 п. 3, абз. 2 п. 4 мотивувальної частини).

Водночас з матеріалів справи видно, що позивач отримав виконавчий лист від 09.09.2019 року по справі № 380/2488/20.

На підставі виконавчого листа державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області відкрито виконавче провадження, за постановою про відкриття виконавчого провадження від 16.0202019 року ВП №63027332, яке ще не закінчено.

Наведене свідчить про те, що рішення суду є у процесі примусового виконання в порядку та на підставі положень Закону України «Про виконавче провадження».

З урахуванням викладеного, суд не вбачає підстав для задоволення заяви позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.07.2020 у справі №380/2488/20 та строку для подання звіту Державної екологічної інспекції у Львівській області відповідно до ст.382 КАС України.

Суд також звертає увагу на ч.8 ст. 382 КАС України. Так, положення ст. 382 КАС України передбачають здійснення судового контролю не лише у формі прийняття процесуального рішення зобов`язального характеру щодо подання звіту про виконання судового рішення, а і в порядку, передбаченому ст. 287 КАС України, якою встановлено право учасника виконавчого провадження звернутися до адміністративного суду із позовною заявою у разі порушення їх прав рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця.

Отже, оскільки рішення у даній справі звернуто позивачем до примусового виконання та державним виконавцем вчиняються передбачені Законом України «Про виконавче провадження» дії з метою спонукання боржника виконати рішення суду, є доцільним здійснення судового контролю у спосіб, передбачений ст. 287 КАС України.

Таким чином, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.07.2020 у справі №380/2488/20 та строку для подання звіту Державної екологічної інспекції у Львівській області відповідно до ст.382 КАС України.

Керуючись статтями 256, 370, 382, КАС України, суд-

ухвалив:

у задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 29.07.2020 у справі №380/2488/20 та строку для подання звіту Державної екологічної інспекції у Львівській області відповідно до ст.382 КАС України – відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.

Суддя Лунь З.І.