
Справа № 428/1375/21
Провадження №3/428/649/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2021 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Олійник В.М., за участю секретаря Ляленка М.В., особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли з УПП в Луганській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП не надано, зі слів не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОБ № 206270, 14.02.2021 року о 02 годині 43 хвилини в м.Сєвєродонецьку, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «ВАЗ 21043», державний номерний знак НОМЕР_1 , не виконав вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, подану завчасно за допомогою звукового сигналу та увімкненого проблискового маячку синього та червоного кольору. Був зупинений шляхом переслідування та штучного блокування.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив обставини викладені в протоколі, провину не визнав, пояснити чому не зупинився на вимогу поліцейських не може.
Інспектор поліції Троценко Я.В. раніше допитаний в судовому засіданні підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, зазначивши, що під час патрулювання перед їх автомобілем рухався автомобіль «ВАЗ 21043». Під час виїзду з перехрестя, де організовано круговий рух, водій автомобіля «ВАЗ 21043» не ввімкнув правий показник повороту, у зв`язку з чим було прийнято рішення про зупинку транспортного засобу і ввімкнуто на службовому автомобілі звукову сирену та проблискові маячки синього та червоного кольору, замість зупинки, автомобіль «ВАЗ 21043» прискорився, а потім звернув у двір житлових будинків та намагався скритися, однак зупинився у тупіку і вони його заблокували.
Вислухавши надані в судовому засіданні пояснення, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Так, суд зобов`язаний виконувати завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення, передбачені ст.1 КУпАП, у якій зазначено, що завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно ст.ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Рішення Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства України згідно зі ст. 14 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року (Далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.122-2 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Згідно до вимог ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, статтею 53 цього Закону передбачено, що юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України.
Як вбачається з наданих у судовому засіданні пояснень та протоколу про адміністративне правопорушення ОБ № 206270, 14.02.2021 року о 02 годині 43 хвилини в м.Сєвєродонецьку, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «ВАЗ 21043», державний номерний знак НОМЕР_1 , не виконав вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, подану завчасно за допомогою звукового сигналу та увімкненого проблискового маячку синього та червоного кольору. Був зупинений шляхом переслідування та штучного блокування.
Суд зазначає, що протокол про адміністративне правопорушення є процесуальним документом, в якому зазначається суть правопорушення та інші дані, необхідні для розгляду справи, і не може вважатися беззаперечним доказом вини особи.
Доданими до протоколу відеозаписами правопорушення підтверджуються обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, з яких слідує, що водій автомобіля «ВАЗ 21043» під час виїзду з перехрестя, де організовано круговий рух, не ввімкнув правий показник повороту, у зв`язку з чим поліцейськими було ввімкнуто на службовому автомобілі звукову сирену та проблискові маячки синього та червоного кольору, замість вимог ПДР атомобіль «ВАЗ 21043» пришвидшився, а після спроби блокування звернув у двір житлових будинків та намагався скритися, однак зупинився упершись у колесо біля під`їзду житлового будинку. Також зафіксовано обставини складання протоколу, підстави зупинки повідомлені, права наслідки роз`яснено. Крім того, зафіксовано зневажливе ставлення ОСОБА_1 до працівників УПП, та суперечливі пояснення.
Даючи оцінку наданим доказам як окремо, так і в їх сукупності, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, суд вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.4 ПДР і в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, які не викликають у суду сумнівів, оскільки вони є логічними, послідовними та узгоджуються з матеріалами справи.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини та майновий стан. Відсутність обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до положень ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Виходячи з вищевикладеного, враховуючи матеріали справи, обставини зафіксовані доданим відеозаписом, а також вимоги ст. 33-35 КУпАП, суд вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення в межах санкції ч.1 ст.122-2 КУпАП у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк три місяці, оскільки позбавлення права керування транспортними засобами на строк шість місяців в даному випадку буде занадто суворим, а штраф не забезпечить мети виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття та запобіганню вчинення нових правопорушень.
Також, на підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню на корить держави судовий збір відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 1, 7, 8, 9, 23, 26, 33-35, 130, 268, 278, 280-287, 307, 308 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.122-2 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 (три) місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (суд.збір)) у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд.
Суддя В. М. Олійник