Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
15.04.2010 р. № 2а-7649/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дак Т.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовом ДПІ у Дрогобицькому районі Львівської області (81100, Львівська область, Дрогобицький район, м. Дрогобич, вул. Шевченка, 9, р/р 34123999900014, Дрогобицьке УДК у Львівській області, ЄДРПОУ 25262988, ГУДК у Львівській області, МФО 825014)
до відповідача ВАТ «Західшляхбуд»(81112, Львівська область, м.Львів, вул. Тернопільська, 10/34 ЄРДПОУ 03450123)
третя особа Бориславське шляхо-будівельне управління № 7 ВАТ «Західшляхбуд» (82300, Львівська область, м. Борислав, вул. Шухевича,11, ЄДРПОУ 03450169)
про стягнення заборгованості перед бюджетом в сумі 22211,79 грн.
За участю представника позивача Пастернак У.І.
в с т а н о в и в:
24.11.2009 року позивач звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просив винести рішення про стягнення на користь місцевого бюджету заборгованість Бориславського шляхо-будівельного управління №7 ВАТ «Західшляхбуд»в сумі 6 137,77 грн. з ВАТ «Західшляхбуд»(ЄДРПОУ 03450123). В ході судового розгляду позивачем надано уточнення позовних вимог № 3126/10/10-010 від 26.03.2010 року, відповідно до яких позивач простить стягнути 22211,79 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у Бориславського ШБУ № 7 ВАТ "Західшляхбуд" (ЄДРПОУ 03450169), яке стоїть на обліку у ДПІ у м. Бориславі, наявний податковий борг із земельного податку. Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позові та уточнення позовних вимог, просив задовольнити позов повністю у сумі 22211,79 грн.
Відповідач та третя особа явки повноважних представників не забезпечили, хоча про розгляд справи повідомлені належним чином, заперечень проти позову не надали, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 19 Конституції України державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та способів, які передбачені Конституцією України та законами.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: ... "подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна".
Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р.(далі Закон) (із змінами та доповненнями), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними Цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно до ст.1 п. 1.1 Закону платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи немають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до п. 1. 12 ст. 1, контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р. (із змінами і доповненнями), активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.
Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-111 (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п.п. 9.1.3 п. 9.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 р. №1251-XII, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 2 ст. 9 ЗУ «Про систему оподаткування»встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів відповідно до закону декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
У Бориславського ШБУ № 7 ВАТ "Західшляхбуд" (ЄДРПОУ 03450169), яке стоїть на обліку у ДПІ у м.Бориславі, наявний податковий борг із земельного податку в сумі 22211,79 грн.
Земельний податок:
30.12.2008р. - 550,03 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2008 рік №343 від 28.01.2008р.
30.01.2009р. - 706,25 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2008 рік №343 від 28.01.2008р.
02.03.2009р. - 813,58 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009р. №469 від 27.01.2009р.
30.03.2009р. - 813,58 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009р. №469 від 27.01.2009р.
30.04.2009р. - 813,58 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009р. №469-від 27.01.2009р.
01.06.2009р. - 813,58 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009р. №469 від 27.01.2009р.
30.06.2009р. - 813,58 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009р. №469 від 27.01.2009р.
30.07.2009р. 813,58 грн. згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009р. №469 від 27.01.2009р.
0,01 грн. - нараховано пені згідно ст.16 Закону України від 21.12.2000р. №2181-III.
31.08.2009 р. - 813,58 грн. -згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік № 469 від 27.01.2009 року.
31.08.2009 р. - 1444,58 грн. - згідно уточненого податкового розрахунку земельного податку № 40847 від 31.08.2009 року.
30.09.2009 року - 813,58 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік № 469 від 27.01.2009 року.
30.09.2009 року 1444,58 грн. - згідно уточненого податкового розрахунку земельного податку № 40847 від 31.08.2009 року.
30.10.2009 року - 813,58 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік № 469 від 27.01.2009 року.
30.10.2009 року - 1444,58 грн. - згідно уточненого податкового розрахунку земельного податку податку № 40847 від 31.08.2009 року.
30.11.2009 року - 813,58 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік № 469 від 27.01.2009 року.
30.11.2009 року - 1444,58 грн. - згідно уточненого податкового розрахунку земельного податку № 40847 від 31.08.2009 року.
30.12.2009 року - 813,58 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік № 469 від 27.01.2009 року.
30.12.2009 року - 1444,58 грн. - згідно уточненого податкового розрахунку земельно податку № 40847 від 31.08.2009 року.
01.02.2010 року - 813,62 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік № 469 від 27.01.2009 року.
01.02.2010 року - 1445,10 грн. - згідно уточненого податкового розрахунку земельно податку № 40847 від 31.08.2009 року.
18.02.2010 року - 133,17 грн. - штрафні санкції згідно ППР № 000671503 від 04.02.2010 року.
02.03.2010 року - 2391,33 грн. - згідно податкового розрахунку земельного податку на 2010 рік № 558 від 27.01.2010 року.
Згідно п.п. 1.1 та п.п. 1.2 Положення про відособлений підрозділ, затвердженого головою правління ВАТ «Західшляхбуд»- Бориславське ШБУ №7 є відособленим підрозділом, входить до складу ВАТ «Західшляхбуд»та не є юридичною особою.
Слід зазначити, що ДПІ у Дрогобицькому районі складено та надіслано податкові вимоги №1/2 від 09.01.2009 року та №2/97 від 13.02.2009 року, однак заходи щодо повного погашення податкового боргу Бориславським ШБУ № 7 ВАТ "Західшляхбуд" (ЄДРПОУ 03450169) не здійснювалися.
Вжиті податковим органом заходи, передбачені чинним законодавством, щодо погашення податкової заборгованості не мали позитивних результатів.
Відповідачем суду доказів у підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом станом на день розгляду справи не представлено.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Оскільки відповідач доказів в спростування заявлених позовних вимог не надав, повноважного представника до суду не забезпечив, суд вважає позов підставним та таким, що підлягає до задоволення.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ «Західшляхбуд»(81112, Львівська область, м.Львів, вул. Тернопільська, 10/34 ЄРДПОУ 03450123) на користь місцевого бюджету заборгованість Бориславського шляхо-будівельного управління № 7 ВАТ «Західшляхбуд»в сумі 22211,79 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 19.04.2010 року.
Суддя (підпис) В.М. Сакалош
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Сакалош