
У Х В А Л А
про відкриття провадження
17.03.2021
м. Лозова Харківської області
Суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області
Харабадзе К.Ш.,
Справа № 629/522/21
Номер провадження 2-а/629/5/21
позивач - ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 )
відповідач - командир взводу роти батальйону 4 Управління патрульної поліції в Харківській області Кривцун Олександр Олександрович (місцезнаходження за адресою: м. Харків, вул. Шевченка, 315А)
розглянувши адміністративний позов про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття справи про адміністративне правопорушення,
у с т а н о в и в:
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 19.01.2021 року командиром взводу роти батальйону 4 Управління патрульної поліції в Харківській області Кривцун О.О. відносно нього було складено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 8 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 8500,00 грн, згідно якої він, керуючи транспортним засобом Mazda 6, номерний знак НОМЕР_1 , 19.01.2021 о 13 год. 30 хв. по вул. Михайла Грушевського, 5, не виконав вимогу ст.16 Закону України «Про дорожній рух», допустив керування транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження встановлені Митним Кодексом України, а саме керував транспортним засобом, який ввезено на митну територію України ОСОБА_2 , з метою особистого користування в митному режимі «транзит», де порушено строки переміщення в митному режимі «транзит» та передано у користування водію ОСОБА_1 , який не ввозив його транспортний засіб на митну територію України, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 8 ст. 121 КУпАП. Вважає, що зазначена постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за вказане порушення є незаконною оскільки порушення, передбачене ч. 8 ст. 121 КУпАП по своїй суті не є правопорушенням в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, оскільки безпека дорожнього руху не є об`єктом правопорушення, передбаченого, ч. 8 ст. 121 КУпАП. Крім того, командиром взводу роти батальйону 4 УПП в Харківській області при складанні оскаржуваної постанови застосовувалися норми Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 року №1395, однак, ч.8 ст.121 КУпАП не згадується в нормах вказаної Інструкції. Також зазначив, що командир взводу роти батальйону 4 УПП в Харківській області повинен був скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст.256 КУпАП. На підставі вищевикладеного, просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ДП018 № 797201 від 19.01.2021 року, винесену командиром взводу роти батальйону 4 Управління патрульної поліції в Харківській області Кривцун Олександром Олександровичем, якою ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 8 ст. 121 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8500,00 грн, справу про адміністративне правопорушення відносно за ч. 8 ст. 121 КУпАП закрити.
Ухвалою судді від 03.02.2021 дана позовна заява була залишена без руху, оскільки не відповідала вимогам ст. 160, 161 КАС України.
У встановлений термін позивачем було усунуто вказані недоліки.
Адміністративний позов відповідає вимогам ст.ст. 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі, встановлених КАС України немає.
Адміністративна справа підлягає розгляду в порядку, передбаченому § 2. Розгляд окремих категорій термінових адміністративних справ Глави 11. Особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ КАС України.
Згідно з ч. 2 ст. 49 КАС України, якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію», Національна поліція: України (далі - поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом: забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Вимогами Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що у складі поліції функціонують, зокрема, патрульна поліція. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 № 730 «Про утворення територіальних органів, Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» утворено як юридичну особу публічного права Департамент патрульної поліції як міжрегіональний територіальний орган Національної поліції.
Згідно з вимогами пункту 1 розділу 1 Положення про Департамент патрульної поліції, затвердженого наказом Національної поліції України від 06.07.2015 № 73 (зі змінами). Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом Національної поліції, який створюється, ліквідовується та реорганізовується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України в установленому законом порядку. Відповідно до Положення, Департамент патрульної поліції є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та банківських установах, має печатки із зображенням Державного Герба України, інші печатки та штампи; Департамент патрульної поліції є органом, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, а також інших джерел, не заборонених законом, згідно із щорічним кошторисом видатків, передбачених для Національної поліції і відповідно до чинного законодавства може виступати від власного імені в суді. Згідно з вимогами пункту 4 розділу 1 Положення про Департамент патрульної поліції Національної поліції України від 06.07.2015 № 73 (зі змінами) Департамент патрульної поліції організовує діяльність своїх підрозділів.
Наказом Департаменту патрульної поліції від 17.01.2016 № 38 (зі змінами) затверджене Положення про Управління, згідно з яким Управління є територіальним відокремленим підрозділом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та не є юридичною особою, не має самостійного балансу та рахунків в органах Державної казначейської служби України чи банківських установах.
Позовні вимоги пред`явлені до територіального підрозділу Департаменту патрульної поліції.
З огляду на наведене, суддя вважає за доцільне залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Департамент патрульної поліції.
Керуючись ст. 171, 268, 269, 286 КАС України, суддя
у х в а л и в:
Відкрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до командира взводу роти батальйону 4 Управління патрульної поліції в Харківській області Кривцун Олександра Олександровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття справи про адміністративне правопорушення.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, - Департамент патрульної поліції (вул. Федора Ернста, 3, Київ, 03048, електронна пошта: риblic@patroI.police.gov.uа, адреса для листування: площа Троїцька, 2-а, м. Дніпро, 49000)
Розгляд справи проводити за правилами розгляду окремих категорій термінових адміністративних справ відповідно до статті 286 КАС України з повідомленням учасників справи.
Призначити судовий розгляд справи по суті у відкритому судовому засіданні на 16 годину 00 хвилин 22.03.2021 в залі Лозівського міськрайонного суду Харківської області.
Встановити відповідачу строк для подачі відзову на позовну заяву до 22.03.2021, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Зобов`язати відповідачів відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з наданням до суду відзиву, надіслати його копію та додані до нього документи іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами згідно зі ч. 6 ст. 162 КАС України.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Встановити третій особі строк для подачі пояснень на позовну заяву до 22.03.2021, які повинні відповідати вимогам ст. 165 КАС України.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ст. 163 КАС України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (відповідачу).
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив ( у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ст. 164 КАС України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (позивачу).
Інші учасники справи мають право надати свої письмові пояснення щодо відповіді на відзив та заперечення.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та додатками до неї надіслати сторонам.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на веб-адресі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: court.gov.ua/fair/sud2025/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та додатками до неї надіслати сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя К.Ш. Харабадзе