Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" квітня 2010 р. Справа № 2a-1330/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Шумея М.В.,
при секретарі Воліцькій Н.М.,
за участю: представника позивача Семенців І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську справу за позовом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.,
в с т а н о в и в:
07.04.2010 року Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулося з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510 грн. Позовні вимоги мотивувало тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у звязку із несплатою фінансових санкцій застосованих за порушення ЗУ “Про автомобільний транспорт”.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що підставою для звернення з позовом у справі є несплата фінансових санкцій.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав.
За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Вислухавши представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Як було встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2 являється підприємцем, автомобільним перевізником відповідно до ЗУ “Про автомобільний транспорт” та надає послуги з перевезення пасажирів на таксі.
Статтею 39 вказаного Закону визначено перелік документів, на підставі яких виконуються перевезення пасажирів на таксі.
Однак відповідач 07.04.2009 року всупереч вимогам даного Закону здійснював перевезення пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки. Дана обставина підтверджується актом перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 084602 від 07.04.2009 року та іншими наявними в матеріалах справи документами.
Згідно п.3 ч.1 ст.60 ЗУ “Про автомобільний транспорт” за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються штрафні санкції у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За вказане порушення на підставі вищевказаного акту начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області 09.04.2009 року до відповідача згідно постанови № 081277 застосовані штрафні санкції в сумі 510 грн. Дана постанова відповідачем отримана, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення.
Згідно п.28 Постанови КМУ “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті” фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Вказана постанова від 09.04.2009 відповідачем оскаржена не була, доказів сплати заборгованості останній суду не представив. Обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів, в судовому засіданні не встановлено.
Таким чином позов підлягає до задоволення.
На підставі ЗУ “Про автомобільний транспорт”, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь держави (р/р 31110106700002 УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача - 20568100) 510 (пятсот десять) грн. 00 коп. несплачених фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення встановлених ст.186 КАСУ строків подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги, якщо таку заяву чи скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання протягом десяти днів з дня: для позивача - складення в повному обсязі, а відповідача - отримання постанови, заяви про її апеляційне оскарження, після чого протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня: для позивача - складення в повному обсязі, а відповідача - отримання постанови.
Постанова в повному обсязі складена 05.05.2010 року.
Суддя Шумей М.В.