ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.04.10Справа №2а-823/10/11/0170 об 11 годині 54 хвилини
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю., за участю:
представника позивача Водневої Н.В., довіреність від 04.01.2010р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579363"
про стягнення штрафних санкцій у сумі 109977,40 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579363" про стягнення штрафних санкцій у сумі 109977,40 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі страхові внески та фінансові санкції.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, на задоволені позовних вимог наполягав.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений завчасно та належним чином - судовою повісткою, заперечень на позов не надав.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов із їх правовим та документальним обгрунтованням. Явку сторін визнано обов'язковою.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившегося представника відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю "АТП № 579363" (код ЄДРПОУ 33979917) 22.12.2005р. виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим (а.с.7).
Товариство з обмеженою відповідальністю "АТП № 579363" (код ЄДРПОУ 33979917) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (далі-Управління), як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (а.с.8).
Згідно пункту 4 частини 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі-Закон) та п.п. 11.11 п.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообовязкове держане пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (у редакції, що діяла до 01.01.2010р.) (далі Інструкція) платники, зазначені в підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків, за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції. Розрахунки подаються зазначеними платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, - не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
Відповідачем у порядку звітності до Управління надані розрахунки страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з червня 2007р. до квітня 2009р. із самостійно обчисленими сумами страхових внесків.
Згідно пункту 6 статті 17 Закону, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати й сплачувати у встановлений термін й у повному обсязі страхові внески.
30.10.2009р. посадовою особою відповідача за результатами перевірки з питань своєчасності та повноти нарахування стразових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за період з 25.12.2005р. до 30.09.2009р., повноти та своєчасності перерахування авансових платежів із страхових внесків за період з 25.12.2005р., складений акт № 293 від 30.10.2009р., яким зафіксовані порушення відповідачем п.6 ст. 20 Закону , а також зафіксовано порушення п.п.8,3 п.8 порядку формування та надання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, що підтверджується копією акту, наявною у матеріалах справи.
Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.
Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій пунктом 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.
Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.
Відповідно до п.7 частини 9 статті 106 Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом, - штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.
Рішенням № 1865 від 25.11.2009р. на підставі п.7 частини 9 статті 106 Закону 1058 Управлінням відповідачу були нараховані штрафні санкції у сумі 109807,40грн. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 27.11.2009р.(а.с.9).
Відповідно до п.5 частини 9 статті 106 Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Рішенням № 1936П від 07.12.2009р. на підставі п.5 частини 9 статті 106 Закону 1058 Управлінням відповідачу були нараховані штрафні санкції у сумі 170,00грн. Рішення отримано уповноваженою особою відповідача 09.12.2009р.(а.с.12).
Відомостей щодо оскарження вищезазначених рішень суду не надано.
Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості зі сплати фінансових санкцій у розмірі 109977,40грн. (109807,40+170,00).
За таких обставин, вимоги позивача є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.
Оскільки, згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 15.04.2010р.
У повному обсязі постанову складено 20.04.2010р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АТП № 579363" (код ЄДРПОУ 33979917) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 109977 (сто дев'ять тисяч дев'ятсо сімдесят сім) тисяч 40 копійок на р/р 2560570445712 в ВАТ " Державний ощадний банк України" м. Сімферополь, МФО 324805, ЗКПО 20725930.
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.