Рішення № 95607114, 15.03.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2021
Номер справи
320/7161/20
Номер документу
95607114
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 березня 2021 року № 320/7161/20

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ ПФУ у Київській області (далі - відповідач) та просить суд:

- визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) щодо призначення та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), виходячи із заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 (три) відпрацьовані дні в червні 1986 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) призначити та виплатити пенсію ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), виходячи із заробітної плати в сумі 266 крб. 73 коп. за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 (три) відпрацьовані дні в червні 1986 року згідно пп. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210, починаючи з 02.06.2020 з урахуванням раніше виплачених сум.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.08.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (у письмовому провадженні).

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він з 14.12.1985 року по 10.03.1992 року перебував у трудових відносинах з Володарським автотранспортним підприємством 31037 на посаді водія автобуса. На сьогоднішній день Володарське АТП 31037 повністю ліквідовано без правонаступників. У період з 29.05.1986 по 03.06.1986 позивач був задіяний у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується довідкою Всесоюзного об`єднання «Гідроспецбуд» від 03.06.1986.

Позивач зазначив, що 02.06.2020 він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок та виплату пенсії, розрахованої із заробітку за роботу в зоні відчуження ЧАЕС в сумі 266 крб. 73 коп. за період з 01.01.1986 по 03.06.1986.

Однак, листом від 22.06.2020 відповідач відмовив йому у проведенні такого перерахунку пенсії. Свою позицію відповідач обґрунтував тим, що дані внесені у довідку не підтверджені первинними документами.

Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позову з тих підстав, що між первинною довідкою та архівною довідкою Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» №66-06-06 та 67-06-06 від 18.05.2020 існує розбіжність. Ожте, перерахунок пенсії не може проводитися на припущеннях чи даних, які не відповідають первинним бухгалтерським документам.

У відповідь на відзив позивач зазначив, що зазначення у довідці Володарського АТП 13239 №403 суми заробітної плати у розмірі 266,37 крб. є суто механічною помилкою.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 , виданим Володарським РВ ГУ МВС України в Київській області 18.05.1996 та перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області.

Позивач є особою з інвалідністю і має право на пільги та компенсації, встановлені Законом №796-ХІІ, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 . Причина інвалідності якого є захворювання, пов`язане з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вказані обставини підтверджуються даними, наведеними у довідці Обласної спеціалізованої МСЕК серії КИО-1 №217430, експертному висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії по встановленню причинного зв`язку хвороб, інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 22.02.1994 №285.

Згідно довідки серії КИО-І №217430 про результати визначення ступеню втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у додаткових видах допомоги, Обласною спеціалізованою медико-соціальною експертною комісією ОСОБА_1 встановлено 80% втрати професійної здатності з 01.04.2004 довічно у зв`язку з захворюванням, пов`язаним з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Згідно записів із трудової книжки позивача, він з 14.12.1985 по 10.03.1992 працював на Володарському автотранспортному підприємстві 31037, яке на сьогоднішній день ліквідовано без правонаступництва.

Згідно наказу Володарського автотранспортного підприємства 31037 №87 від 29.05.1986 та довідки від 03.06.1986, позивач з 29.05.1986 по 03.06.1986 перебував у зоні ЧАЕС.

Архівною довідкою Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 підтверджено, що ОСОБА_1 був командирований в зону відчуження для ліквідації аварії на ЧАЕС з 29.05.2020 по 03.06.1986 (Наказ №87 від 29.05.1986) та з 07.07.1986 по 17.07.1986 (Наказ №122 від 07.07.1986).

Згідно з довідкою Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №66-06-06 позивачу за червень 1986 року нараховано заробітну плату у розмірі 522,76 крб. в т.ч. ЧАЕС у розмірі 266,73 крб.

02.06.2020 представник позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно архівних довідок Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №66-06-06 та №67-06-06.

Листом від 22.06.2020 №3564-6250/Д-02/8-1000/20 відповідач відмовив у здійсненні відповідного перерахунку, оскільки нарахування за роботу в зоні ЧАЕС в червні 1986 року неможливо підтвердити первинними документами, як того вимагає діюче законодавство і форма довідки.

Не погоджуючись із відмовою відповідача позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначено Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон №796-XII)

Статтею 10 Закону №796-XII наведено визначення осіб, які належать до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме: учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст. 49 Закону №796-XII пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію. Після 1 січня 2015 року додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, особам, віднесеним до категорії 4, не встановлюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону №796-XII, пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986 - 1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

Згідно з ст. 57 Закону України №796-XII, обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно якого визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Так, пунктом 1 вказаного Порядку встановлено, що пенсії за бажанням осіб можуть призначатися, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Відповідно до пп. 4 п. 3 Порядку №1210, у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 - 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.

Постановою ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР від 07.05.1986 №524-156 і Ради Міністрів України №168-5 від 08.05.1986, згідно якої оплата праці працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах з усунення наслідків аварії на ЧАЕС здійснюється по підвищеним до 100% тарифним ставкам.

Згідно підпункту 1 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР і Укрпрофспільки від 10.06.1986 №207-7 вбачається, що оплата праці робітників і службовців (відряджених у зону ЧАЕС та призваних на військові збори), за якими відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи середньомісячна заробітна плата, провадилась у III, II, I зонах небезпеки у 4-кратному, 3-кратному та 2-кратному розмірі (із врахуванням 100 % тарифної ставки), виходячи з тарифної ставки, встановленої за основним місцем роботи.

Постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦСПС №665-195 від 05.08.1986, згідно якої визначено встановлення працівникам підприємств, організацій і установ, що виконують роботи з усунення наслідків аварії на ЧАЕС максимального розміру премії - 60% від тарифної ставки на місяць. Пункт 5 цієї постанови дозволяв залучати працівників до робіт, пов`язаних з ліквідацією наслідків аварії у вихідні і святкові дні з оплатою праці в подвійному розмірі.

Згідно з абз. 4 ст. 15 Закону України №796-XII, видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.

Пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (далі - Порядок №22-1) передбачено, що довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії.

Таким чином, підставою для обчислення пенсії у розмірі відшкодування фактичних збитків є довідка про заробітну плату, одержану за період роботи в зоні відчуження, яка видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за призначенням (перерахунком) пенсії. Якщо такі підприємства ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки видаються правонаступником або державними архівними установами.

Форму довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках затверджено наказом Міністерства соціального захисту населення України від 12.10.2012 №644.

Вказаний висновок суду повністю узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 05.02.2020 у справі №№810/1198/17, від 29.09.2020 у справі №496/4408/16-а, від 17.04.2018 у справі №376/2559/17, від 13.02.2018 у справі №358/1179/17, від 07.06.2018 у справі №577/1982/17, від 24.04.2018 у справі №686/6278/17, від 12.06.2018 у справі №458/417/15-а.

З матеріалів справи вбачається, що для перерахунку пенсії позивачем надано відповідачу архівні довідки Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 та №66-06-06.

Судом встановлено, що вказані довідки, видані державною архівною установою за формою та змістом відповідають вимогам наказу Міністерства соціального захисту населення України від 12.10.2012 №644.

Разом з цим, відповідач у рішенні від 22.06.2020 №3564-6250/Д-02/8-1000/20 відмовив позивачу у здійсненні зазначеного перерахунку, посилаючись на розбіжність відомостей між довідкою Володарського АТП 13239 №21 від 28.03.1994 та наданими довідками.

Крім того, звертає увагу, що заробітна плата позивача у розмірі 266,73 крб. у спірний період не підтверджена первинними документами.

Таким чином, відповідач ставить під сумнів зміст довідок Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 та №66-06-06.

Судом встановлено, що позивачу видана довідка Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №66-06-06 про заробітну плату працівникам Володарського АТП-13239, згідно якої позивачу нараховано заробітну плату у червні 1986 році у розмірі 522,76 крб., в т.ч. ЧАЕС у розмірі 266,73 крб.

Довідкою Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 підтверджено, що з 29.05.1986 по 03.06.1986 та з 07.07.1986 по 14.07.1986 позивач був командирований в зону відчуження для ліквідації аварії на ЧАЕС.

Вказане також підтверджується довідкою від 03.06.1986, згідно якої позивач дійсно працював водієм в м. Чорнобиль з 29.05.1986 по 03.06.1986.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем безпідставно відмовлено позивачу в перерахунку пенсії на підставі довідок Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 та №66-06-06.

При цьому суд зазначає, що відповідно до пункту 4.2 Порядку, при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).

Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб до оформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Тотожні повноваження територіальних органів Пенсійного фонду України визначені у ст. 64 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", відповідно до якої виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - суб`єктів підприємницької діяльності відомості, пов`язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Доказів того, що на виконання даних повноважень відповідачем направлялись запити про надання підтверджуючих документів або вчинялись інші дії і за наслідками таких дій відповідачем були отримані докази, що свідчать про невідповідність сум, зазначених у довідці про заробітну плату фактичним обставинам, відповідач під час розгляду справи не надав.

Більш того, суд акцентує особливу увагу на тому, що довідки Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 та №66-06-06 не визнані судом незаконними, недійсними або такими, що видані безпідставно чи з порушенням правил її видачі.

Суд наголошує, що відповідач, не будучи органом, який є компетентним та уповноваженим встановлювати факт участі особи у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, перебирає на себе не властиві йому повноваження ставити під сумнів чинні, не скасовані, не визнані недійсними офіційні документи, які свідчать про особисту участь позивача у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, нехтуючи правом особи, яка жертвуючи власним здоров`ям, виконувала свій громадянський обов`язок перед державою.

Отже, суд переконаний, що обов`язок збереження всіх первинних бухгалтерських документів за 1986 рік, зокрема, документів щодо виплати заробітної плати та відрядження позивача у зону відчуження, за часів існування Радянського Союзу, де всі документи та сама подія - аварія на ЧАЕС були тривалий час засекречені, не може бути покладено на позивача, як і поставлено під сумнів їх існування, адже наслідки у вигляді ушкодженого здоров`я, причинний зв`язок втрати якого поставлено в пряму залежність від участі особи у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС уповноваженими та компетентним органами, є тим прямим та безперечним доказом, який свідчить про наявність права на отримання належного рівня пенсійного та соціального забезпечення як такого.

Таким чином, відмова відповідача у перерахунку пенсії позивача з урахуванням архівних довідок Володарського районного комунального підприємства «Трудовий архів» від 18.05.2020 №67-06-06 та №66-06-06 є необґрунтованою та протиправною.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо відмови в перерахунку пенсії позивача виходячи із заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 (три) відпрацьовані дні в червні 1986 року підлягають задоволенню.

З метою забезпечення ефективного та належного захисту прав позивача, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язати відповідача здійснити перерахунок та подальше нарахування пенсії ОСОБА_1 виходячи із заробітної плати в сумі 266 крб. 73 коп. за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 (три) відпрацьовані дні в червні 1986 року.

Щодо вимоги позивача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 02.06.2020, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених ч. 1 ст. 35, ч. 2 ст. 38, ч. 3 ст. 42 і ч. 5 ст. 48 цього Закону, у разі виникнення права на підвищення пенсії, провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Таким чином, призначена пенсія підлягає перерахунку з дня звернення пенсіонера для її перерахунку із відповідною заявою, а саме: з 1 числа місяця у разі звернення пенсіонера до 15 числа цього місяця включно та з першого числа наступного місяця у разі його звернення після 15 числа.

З матеріалів справи вбачачається, що з відповідною заявою позивач звернувся до відповідача 02.06.2020, отже право на підвищення пенсії, тобто на її перерахунок, виникло у позивача з 01.06.2020.

За таких обставин, позовна вимога у частині здійснення перерахунку пенсії підлягає задоволенню саме з 01.06.2020.

Відповідно до статей 9, 77 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своєї відмови у перерахунку пенсії позивача.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Під час звернення з даним позовом до суду, позивач судовий збір не сплачував, на підставі ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір", тому підстави для вирішення питання щодо судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 72-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 251, 255 КАС України, суд

в и р і ш и в:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду у Київській області щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 , виходячи із заробітної плати за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за (три) відпрацьовані дні в червні 1986 року.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), виходячи із заробітної плати в сумі 266 крб. 73 коп. за роботу в зоні відчуження Чорнобильської АЕС за 3 (три) відпрацьовані дні в червні 1986 року згідно пп. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210, починаючи з 01.06.2020, з урахуванням раніше виплачених сум.

4. У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Щавінський В.Р.