
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
18 березня 2021 року Справа № 280/453/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стрельнікової Н.В. розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі- позивач ) звернувся до суду із позовом до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області (далі-відповідач) у якому просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області щодо неврахування під час обчислення розміру пенсії періоду страхового стажу за час роботи в Дільничній виборчій комісії №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року, за час роботи в ТОВ «Оріяна-Табіті» з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року,
- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії починаючи з дня призначення пенсії, тобто з 23 серпня 2014 року з урахуванням страхового стажу за час роботи в Дільничній виборчій комісії №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року, в ТОВ «Оріяна-Табіті» з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року.
В обґрунтування позову зокрема зазначає, що є пенсіонером за віком з 23 серпня 2014 року. Проте під час обчислення страхового стажу та відповідно визначення розміру пенсійного забезпечення відповідач йому неправомірно не врахував періоди роботи, які мають бути враховані при визначенні страхового стажу та відповідно визначення розміру пенсії. Так, протягом листопада 2004 року позивач працював на посаді члена дільничної виборчої комісії №84 Територіальної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №81 (далі-ДВК №84), а протягом грудня 2004 року, січня 2005 року та лютого 2005 року на посаді голови ДВК №84. Також, з 31 серпня 2007 року по 01 жовтня 2009 року позивач працював на посаді заступника директора ТОВ «Оріяна-Табіті».
Зауважує, що відповідачем зазначені періоди роботи не були зараховані в період страхового стажу та не були враховані під час призначення та обчисленні розміру пенсії, про що позивачу стало відомо зі змісту листа від 24 червня 2020 року. Зі змісту цього ж листа відповідача стало відомо, що стаж його роботи в ТОВ «Оріяна-Табіті» врахований лише частково, а саме до 01 березня 2008 року. З 01 березня 2008 року до 31 грудня 2008 року у відповідача відсутні дані про сплату внесків ТОВ «Оріяна-Табіті», а з 01 січня 2009 року взагалі відсутні дані про його роботу в ТОВ «Оріяна-Табіті». З метою зарахування зазначених періодів роботи протягом листопада 2004 - лютого 2005 року в ДВК №84 та протягом березня 2008 - вересня 2009 року в ТОВ «Оріяна-Табіті» позивач звернувся до відповідача із заявою від 07.12.2020. Також до заяви від 07.12.2020 надав додаткові документи, які підтверджували той факт, що він дійсно працював протягом листопада 2004 -лютого 2005 року в ДВК №84 та протягом березня 2008 - вересня 2009 року в ТОВ «Оріяна-Табіті». Листом від 31.12.2020 відповідач повідомив позивача, що відсутні підстави для врахування вказаних періодів в страховий стаж та перерахунку пенсії, тобто відмовився в добровільному порядку усувати допущені ним порушення під час обрахування розміру пенсії.
У зв`язку із тим, що відповідач порушує право позивача на належне пенсійне забезпечення протиправно невраховуючи періоди його роботи в страховий стаж та відповідно зменшуючи розмір пенсії, він змушений звертатися до суду за захистом своїх прав. На підставі наведеного позивач просить задовольнити позовні вимоги.
12.02.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву вх. № 8714 за підписом представника Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області у якому зокрема зазначено наступне.
Згідно ст.1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (далі Закон №1058) страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески. Отже для зарахування стажу після набрання чинності цим законом обов`язковою умовою є сплата внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Згідно п.п. 2, 3 розділу ІV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміна та уточнення до них» Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого Постановою Правління ПФУ від 18.06.2014 №10-1, до облікових карток Реєстру застрахованих осіб вносять відомості про фізичних осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства та інша інформація, необхідна для обчислення, призначення та здійснення страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування, а саме: персоніфіковані відомості та інформація про нарахування страхових внесків, про трудовий та страховий стаж, особливі умови праці, які дають право на пільги в пенсійному забезпеченні та із загальнообов`язкового державного соціального страхування, період, який відповідно до законодавства зараховується до страхового стажу без сплати страхових внесків, кількість календарних днів перебування у трудових та цивільно-правових відносинах, проходження служби за відповідний місяць, що подаються страхувальниками у складі звітності. Відомості до Реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного Фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Страхувальником ТОВ «Оріяна-Табіті» внесено відомості про суму заробітку для нарахування пенсії позивачу з позначкою про сплату страхових внесків за січень-лютий 2008 року. Позначки про сплату страхових внесків за березень-грудень 2008 року відсутні. Будь-які відомості про заробітну плату за 2009 рік відсутні. Відомості про заробітну плату за 2004 рік відсутні. Відомості про заробітну плату за січень-лютий 2005 року відсутні. Будь-які відомості про страхувальника - дільничну виборчу комісію №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 як-то назва та код ЄДРПОУ відсутні. У зв`язку із чим просив у позові відмовити.
Ухвалою суду від 25.01.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідно до п. 10 ч.1ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та перевіривши їх доказами, суд виходить з наступного.
Згідно пенсійної справи позивача №92312014560171304 ОСОБА_1 є пенсіонером за віком з 23 серпня 2014 року.
Відповідач на звернення позивача листом №5488-5053/Б-02/80800/20 від 24 червня 2020 року повідомив останнього про обчислення страхового стажу та перерахунок пенсії. В цьому ж листі відповідач повідомив позивача, що в системі персоніфікованого обліку відсутні дані про сплату внесків за період листопад-грудень 2004 року, січень-лютий 2005 року, а також, що змінені (відсутні) дані щодо сплати внесків ТОВ «Оріяна-Табіті» за період з 01.03.2008 по 31.12.2008.
Позивач з метою зарахування до страхового стажу періодів роботи протягом листопада 2004-лютого 2005 року в дільничній виборчої комісії №84 Територіальної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу №81 (далі-ДВК №84) та протягом березня 2008- вересня 2009 року в ТОВ «Оріяна-Табіті» і відповідного перерахунку пенсії звернувся до відповідача із заявою від 07.12.2020. Також до заяви від 07.12.2020 додав документи, які підтверджували той факт, що він дійсно працював протягом листопада 2004-лютого 2005 року в ДВК №84 та протягом березня 2008- вересня 2009 року в ТОВ «Оріяна-Табіті».
Листом №11841-11039/Б-02/8-0800/20 від 31.12.2020 відповідач повідомив позивача про те, що відсутні підстави для врахування вказаних періодів в страховий стаж та перерахунку пенсії, пославшись на відсутність даних про страховий стаж в системі персоніфікованого обліку відомостей (а.с. 11).
Згідно архівної довідки Василівської районної ради Запорізької області №03.2-07/122 від 30.11.2020 позивач протягом листопада 2004 року працював на посаді члена ДВК №84, а протягом грудня 2004 року, січня 2005 року та лютого 2005 року на посаді голови ДВК №84, йому виплачувалася заробітна плата та здійснювалися усі необхідні платежі до Пенсійного Фонду України згідно чинного на той час законодавства, про що зокрема свідчать відмітки в довідці «відраховано «пенсійний» (а.с. 15).
Згідно копії трудової книжки позивача, сторінки №24-27, записи №№26,27, останній на підставі наказу №29-О від 31.08.2007 з 31.08.2007 був прийнятий на роботу на посаду заступника директора ТОВ «Оріяна-Табіті», а на підставі наказу №44-О від 01.10.2009 звільнений із вказаної посади в ТОВ «Оріяна-Табіті» (а.с. 14).
Крім того, за даними, які містяться у відомостях з Державного реєстру фізичних осіб -платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків Енергодарського управління ГУ ДПС у Запорізькій області №13089 від 03.07.2020 позивач протягом 3 та 4 кварталів 2007 року, 1,2,3 та 4 кварталів 2008 року, 1 та 2 кварталів 2009 року був найманим працівником ТОВ «Оріяна-Табіті» та отримував дохід у виді заробітної платні на вказаному підприємстві (а.с.16-17).
Також зі змісту акту опису й арешту майна серії АА №860054 від 24.09.2009, складеного державним виконавцем ВДВС Кам`янсько-Дніпровського РУЮ Запорізької області випливає, що позивач приймав участь у виконавчих діях саме як працівник ТОВ «Оріяна-Табіті».
Відповідно до форми 5-ОК від 30.06.2020 позивач отримував заробітну плату в ТОВ «Оріяна-Табіті» (код ЄДРПОУ 34975253) протягом вересня-грудня 2007, січня-грудня 2008 року (а.с. 17-20).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком мають чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Пунктом 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об`єднаннях громадян, у фізичних осіб - підприємців та інших осіб (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до ст.20 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до положень ст. 106 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.
Згідно ч.1 ст.40 Закону України «Про вибори Президента України» (в редакції, яка діяла на час роботи позивача в ДВК №84) робота члена виборчої комісії, який виконує свої повноваження у виборчій комісії на платній основі, оплачується у розмірі та в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України за поданням Центральної виборчої комісії за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів.
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці членів виборчих комісій» №966 від 28.07.2004 ( в редакції яка діяла на час роботи позивача в ДВК №84) передбачено, що заробітна плата, нарахована за час роботи у виборчих комісіях, включається до фактичного заробітку за основним місцем роботи при обчисленні пенсії та середньої заробітної плати у випадках, передбачених законодавством.
Згідно п.10 розділу ІІ Порядку виділення асигнувань, обліку надходження та використання коштів Державного бюджету України, що виділяються територіальним виборчим комісіям на підготовку і проведення виборів Президента України (далі-Порядок), затвердженого Постановою Центральної виборчої комісії України №1119 від 09.11.2004 територіальна виборча комісія реєструється за місцезнаходженням у таких установах та організаціях: податковій інспекції; пенсійному фонді; фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності; фонді соціального страхування на випадок безробіття; фонді соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
Згідно п.10 розділу ІІІ Порядку суми податку з доходів працівників територіальних і дільничних виборчих комісій обчислюються відповідно до положень Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб". Відповідно до пункту "б" статті 19 зазначеного Закону територіальна виборча комісія подає до органу державної податкової служби за місцем її реєстрації відомості про суми виплачених працівникам територіальних і дільничних виборчих комісій доходів та утриманих із них податків за формою N 1ДФ, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 29 вересня 2003 року N 451.
Розміри внесків і сум збору та порядок їх нарахування чи справляння на всі види загальнообов`язкового державного соціального страхування визначаються законами України: «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування"; "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням"; "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"; "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; "Про розмір внесків на деякі види загальнообов`язкового державного соціального страхування".
Також з аналізу приписів ст.20, ст.106 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» випливає, що обов`язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника, та вказані внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника таких внесків.
Той факт, що позивач працював у ДВК №84 протягом листопада, грудня 2004 року, січня та лютого 2005 року підтверджується архівною довідкою Василівської районної ради Запорізької області №03.2-07/122 від 30.11.2020. Цією ж довідкою підтверджуються ті обставини, що йому нараховувалася заробітна плата та відраховувалися страхові (у довідці зазначено як «пенсійні») внески у вказаний період.
За даними індивідуальних відомостей про застраховану особу (Форма ОК-5) страхові внески на ім`я позивача протягом листопада 2004 року- лютого 2005 року в ДВК №84 відсутні.
Зазначена обставина свідчить лише про неналежне невиконання посадовими особами територіальної виборчої комісії обов`язку по сплаті внесків до Пенсійного фонду України, в результаті чого позивач позбавлений соціальної захищеності та пенсійного стажу за час роботи у вказаній установі з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року.
Проте позивач не повинен нести відповідальність у вигляді позбавлення права на включення періоду його роботи з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року до страхового стажу за порушення, вчинене відповідальними за внесення страхових внесків посадовими особами територіальної виборчої комісії, оскільки згідно з Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, тобто в даному випадку ТВК №81, посадові особи якої повинні були належним чином оформити внесення страхових внесків за членів та голови ДВК №84.
Також, той факт, що позивач працював протягом березня 2008 - вересня 2009 року в ТОВ «Оріяна-Табіті» підтверджується відповідними записами в його трудовій книжці, відомостями з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків Енергодарського управління ГУ ДПС у Запорізькій області №13089 від 03.07.2020; актом опису й арешту майна серії АА №860054 від 24.09.2009, складеним державним виконавцем ВДВС Кам`янсько-Дніпровського РУЮ Запорізької області. Більше того, згідно Форми ОК-5, сам відповідач підтверджує те, що позивач був найманим працівником у ТОВ «Оріяна-Табіті» і до 28 лютого 2008 року вказане підприємство сплачувало на його користь страхові внески, а з 01 березня 2008 року по 01.10.2009 їх не сплатило.
За даними індивідуальних відомостей про застраховану особу (Форма ОК-5) страхові внески на ім`я позивача протягом березня 2008 року - вересня 2009 року в ТОВ «Оріяна-Табіті» відсутні.
Вказані обставини свідчать про невиконання посадовими особами ТОВ «Оріяна-Табіті» обов`язку по сплаті внесків до Пенсійного фонду України, а позивач позбавлений соціальної захищеності та пенсійного стажу за час роботи у вказаному підприємстві з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року.
Позивач також не повинен нести відповідальність у вигляді позбавлення права на включення періоду роботи з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року до страхового стажу за порушення, вчинене відповідальними за внесення страхових внесків посадовими особами ТОВ «Оріяна-Табіті», оскільки згідно з Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, тобто в даному випадку ТОВ «Оріяна-Табіті», посадові особи якого повинні були належним чином оформити внесення страхових внесків за найманих працівників.
Аналогічні правові висновки містяться у Постанові Верховного Суду від 27 березня 2018 року, справа №208/6680/16-а, Постанові Верховного Суду від 24 травня 2018 року, справа № 490/12392/16-а, Постанові Верховного Суду від 04 вересня 2018 року, справа №482/434/17.
Доводи представника відповідача про відсутність відомостей про сплату страхових внесків в Реєстрі застрахованих осіб ТОВ «Оріяна-Табіті» за березень-грудень 2008 року, за 2009 рік відсутні, а також за 2004 рік, січень-лютий 2005 рік дільничною виборчою комісією №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 суд до уваги не приймає, оскільки, як зазначалося вище, особа не повинна нести відповідальність за несплату таких внесків роботодавцем.
Таким чином, позивач має право на врахування під час обчислення розміру пенсії періоду страхового стажу за час роботи в Дільничній виборчій комісії №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року, за час роботи в ТОВ «Оріяна-Табіті» з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року, відповідно відповідач зобов`язаний здійснити перерахунок пенсії з урахуванням такого стажу.
Враховуючи з`ясовані обставини, досліджені матеріали справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (частина перша статті 143 КАС України).
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки ухвалою суду від 25 січня 2021 року позивачу було відстрочено сплату судового збору до моменту ухвалення рішення у справі, а суд дійшов висновку про повне задоволення позову, то судові витрати слід стягнути на користь держави за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо неврахування під час обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 періоду страхового стажу за час роботи в Дільничній виборчій комісії №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року, за час роботи в ТОВ «Оріяна-Табіті» з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 починаючи з дня призначення пенсії, тобто з 23 серпня 2014 року з урахуванням страхового стажу за час його роботи в Дільничній виборчій комісії №84 територіальної виборчої комісії виборів Президента України територіального виборчого округу №81 з 01 листопада 2004 року по 28 лютого 2005 року, в ТОВ «Оріяна-Табіті» з 01 березня 2008 року по 01 жовтня 2009 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд 158 - Б, код ЄДРПОУ 20490012) на користь держави витрати зі сплати судового збору у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн 00 коп.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Н.В. Стрельнікова