
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 березня 2021 р. Справа№200/5900/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді – Аляб`єва І.Г., розглянувши за правилами загального позовного провадження (в письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області (адреса: вуд.Поштова, 5, м.Краматорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) про визнання протиправним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області, у якій просить суд:
- відкрити спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи за даним позовом;
- визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області від 03.04.2020 року №130 «Про відмову у перерахунку пенсії» за нормами Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 року;
- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області з 03.04.2020 року перерахувати та виплатити пенсію за вислугу років, призначену відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, у розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати на посаді старшого слідчого прокуратури Донецької області від 17.03.2020 року №18-85-480, без обмеження максимальним розміром;
- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області виплатити різницю в пенсії за період з 31.03.2019 року по 30.03.2020 року (12 місяців, які передували зверненню за перерахунком пенсії).
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішення відповідача про відмову в перерахунку пенсії є незаконним та таким, що грубо порушує конституційні права на соціальний захист і пенсійне забезпечення позивача, оскільки у зв`язку із підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі Постанови №657 та ухваленням Конституційним Судом України рішення № 7-р(ІІ)/2019 від 13 грудня 2019 року, позивач набув право на перерахунок пенсії, починаючи з 1 січня 2020 року на підставі заяви про перерахунок пенсії. Вважає, що розмір його пенсії не може бути обмеженим, оскільки пенсія призначена до набрання чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Відповідач позов не визнав, надав відзив на адміністративний позов за змістом якого просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки у пункті 2 резолютивної частини Рішення №7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто відповідні положення втратили чинність з 13 грудня 2019 року. Оскільки із заявою про перерахунок пенсії позивач звернувся 31 березня 2020 року, він має право вимагати перерахунок пенсії з 13 грудня 2019 року. Відповідач вважає, що позовні вимоги щодо здійснення перерахунку пенсії без обмеження їх граничного розміру є передчасними, оскільки судовому захисту підлягають лише порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо будуть порушені у майбутньому.
Ухвалою суду від 24 червня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 13 липня 2020 року.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 липня 2020 провадження у справі зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20 (провадження №Пз/9901/9/20).
Рішення Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20 набрало законної сили.
Ухвалою суду від 02 лютого 2021 року поновлено провадження у справі. Підготовче засідання призначено на 18 лютого 2021 року.
Ухвалою суду від 18 лютого 2021 року закрито підготовче провадження у справі, розгляд справи по суті призначено на 03 березня 2021 року.
До судового засідання позивач та представник відповідача не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
У відповідності до вимог частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд здійснює розгляд справи у письмовому провадженні.
Дослідивши докази, що містяться у матеріалах справи, суд встановив наступне.
Позивач – ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що підтверджено паспортом серії НОМЕР_2 , перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у міста Краматорську Донецької області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про прокуратуру" з 2007 року.
Згідно протоколу №184796 від 05 грудня 2007 року позивачу призначено пенсію з 01 серпня 2007 року з розрахунку 80% від місячного заробітку.
На підставі рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року №№7-р(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, щодо оплати праці працівників прокуратури, розмір заробітної плати (грошового забезпечення) за нормами станом на 06.09.2017 Прокуратурою Донецької області оформлено та видано довідку про розмір заробітної плати від 17 березня 2020 року №18-85-480, відповідно до якої визначено: посадовий оклад 5730,00 грн; надбавка за класний чин (радник юстиції) – 2200,00 грн; надбавка за вислугу років (40%) – 2292,00 грн; надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі (70%)-7155,40 грн; премія (60%)-10426,44 грн; матеріальна допомога на оздоровлення (1/12)-2316,99 грн; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (1/12) -2316,99 грн.
31 березня 2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії до якої додав довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) від 17 березня 2020 року №18-85-480 виданою прокуратурою Донецької області.
Рішенням УПФУ у місті Краматорську Донецької області від 03 квітня 2020 року №130 відмовлено ОСОБА_2 в перерахунку пенсії по заробітній платі відповідно до частини 20 статті 86 Закону України "Про прокуратуру" в первинній редакції та Рішення Другого сенату Конституційного суду України №7-р(ІІ)/2019від 13 грудня 2019 року.
Вказане рішення обґрунтоване відсутністю відповідного нормативно-правового акта після 13 грудня 2019 року про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.
Не погодившись з відмовою в перерахунку пенсії, позивач звернулася до суду з даним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються, зокрема, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.
Статтею 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Питання пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих органів прокуратури було врегульоване положеннями ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, ч. 1 якої визначала, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Підстави та порядок перерахунку таких пенсій визначалися ч. 12 ст. 50-1 цього Закону, відповідно до якої обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
01.01.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року №76-VIII, яким ч. 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ викладено у редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
15.07.2015 року набрав чинності Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII та на цій підставі втратила чинність ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ.
Порядок пенсійного забезпечення працівників прокуратури врегульовано ст. 86 «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII, відповідно до ч. 20 якої (у редакції Закону України від 28.12.2014 року №76-VIII) умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України жодного нормативно-правового акта, який би регулював умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, прийнято не було.
Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019 положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII визнані такими, що не відповідаютьКонституції України(є неконституційними).
Пунктом 2 резолютивної частини вказаного Рішення визначено, що положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII втрачають чинність з дняухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Пунктом 3 резолютивної частини вказаного Рішення установлено такий порядок виконання цього Рішення:
-ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;
-ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:
«20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».
Частинами 2 3 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.
Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції Українизакони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самимрішенням, але не раніше дня його ухвалення.
Аналогічні положення містяться уст. 91 Закону України «Про Конституційний Суд України».
Отже, з 13.12.2019 року дня набрання чинності вказаним рішенням Конституційного Суду України перерахунок пенсій працівникам прокуратури проводиться на підставі положень ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019, зокрема, у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам.
Заробітна плата прокурорських працівників визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 року № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».
З 06.09.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», якою підвищено заробітну плату прокурорів (в тому числі і позивача).
Отже, з вересня 2017 року відбулося підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.
Крім того, після призначення пенсії позивач продовжував, у зв`язку з чим у нього збільшилася вислуга років.
Посилання органу Пенсійного фонду на те, що для реалізації права на перерахунок пенсії, визначеного ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, що діє з 13.12.2019 року), обов`язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати прокурорським працівникам, є безпідставними з огляду на те, що на час прийняття Конституційним Судом України зазначеного рішеннявже існувала суттєва різниця в оплаті праці діючих працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. І така нерівність має усуватися Пенсійним фондом України шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13.12.2019 року.
Отже, щодо позивача існують наступні підстави для перерахунку пенсії, що визначені ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру»: підвищення заробітної плати прокурорським працівникам; призначення на вищу посаду; збільшення вислуги років (враховуючи кожні два відпрацьовані роки).
Разом з тим, відсутність затвердженого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури зумовило неможливість проведення органами Пенсійного фонду України перерахунку таких пенсій, у тому числі, пенсії позивача.
Реалізація цього права забезпечена саме рішенням Конституційного Суду від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019.
Вказані положення законодавства та обставини справи відповідачем враховані не були, що призвело до прийняття рішення, яке порушують пенсійні права позивача.
При цьому відповідачем не враховано те, що прийняття двох чинних рішень з одного і того ж питання суперечить вимогам законодавства.
З огляду на наведене такі рішення підлягають визнанню протиправними та скасуванню.
Щодо порядку перерахунку пенсії за Законом України «Про прокуратуру», то:
- перерахунок пенсії проводиться за заявою особи, до якої додаються необхідні документи на підтвердження умов, що зумовлюють перерахунок пенсії;
- відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Оскільки ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року в справі №7-р(ІІ)/2019), як вже зазначалося, набрала чинності з 13.12.2019 року, попри вимогу позову здійснити перерахунок з квітня 2020 року, в цьому випадку необхідно вийти за межі позовних вимог для якомога повного захисту права позивача, зобов`язавши здійснити такий перерахунок з моменту виникнення права на нього.
Водночас, суд приходить до висновку про те, вимога позову про виплату різниці у пенсії підлягає задоволенню лише з 13 грудня 2019 року.
Суд зазначає, що вимоги позову про виплату суми різниці починаючи з березня 2019 року не обґрунтовані посиланням ані на нормативний акт ані будь-яким іншим способом.
Поширення 12-місячного періоду або будь-якого іншого періоду в цьому випадку є неможливим.
З огляду на наведене з метою повного та ефективного захисту порушених прав позивача оскаржені рішення органу Пенсійного фонду підлягають визнанню протиправними та скасуванню із зобов`язанням відповідача з 13.12.2019 року провести перерахунок пенсії позивача за вислугу років відповідно дост. 86 Закону України «Про прокуратуру» на підставі поданої ним довідки з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії (ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України).
Вирішуючи спір судом в цій частині враховані правові висновки, що викладені у рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 року, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 20.01.2021 року, за результатами розгляду зразкової справи № 560/2120/20 (провадження № Пз/9901/9/20), які відповідно до ч. 3 ст. 291, ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України мають бути враховані судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.
Щодо питання розміру пенсії позивача, а саме 90% суми місячного заробітку без обмеження її максимального розміру, суд зазначає наступне.
Спір між позивачем та органом Пенсійного фонду України виник з підстави відмови йому у здійсненні перерахунку пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відповідно питання щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і питання обмеження пенсії максимальним розміром є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.
Суд зазначає, що відповідач у відповідь на заяву позивача відмовив йому у перерахунку пенсії з мотивів відсутності нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури. Відтак, спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.
Також, відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.
Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.
Аналогічна правова позиція висловлена у рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 року за результатами розгляду зразкової справи № 560/2120/20.
Суд звертає увагу, що в силу вимог частини п`ятої статті 13 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Згідно з нормами частини шостої зазначеної статті висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Відповідно до частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Крім того, згідно частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, оскільки дана адміністративна справа є типовою, суд, при ухваленні рішення враховує правові висновки Верховного Суду, викладені у вищевказаному рішенні за результатами розгляду зазначеної зразкової справи.
Враховуючи вищевикладене, в задоволенні вимог позивача про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії, виходячи з розрахунку 90% суми місячного заробітку без обмеження її максимального розміру, відмовити.
Таким чином, приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими та таким, що підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про судовий збір» позивача звільнено від сплати судового збору, як учасника бойових дій.
Керуючись положеннями статей 2, 7, 9, 11, 44, 72-78, 79, 194, 241-246, 250, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області (адреса: вуд.Поштова, 5, м.Краматорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) про визнання протиправним та скасування рішення – задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області №130 від 03 квітня 2020 року «Про відмову у перерахунку пенсії» за нормами Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014.
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області (адреса: вуд.Поштова, 5, м.Краматорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) з 13 грудня 2019 року провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за вислугу років відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року №1789-ХІІ, відповідно до довідки прокуратури Донецької області від 17.03.2020 року №18-85-480.
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України у місті Краматорську Донецької області (адреса: вуд.Поштова, 5, м.Краматорськ, Донецька область, 84302, код ЄДРПОУ 23346787) виплатити ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) різницю в пенсії за період з 13 грудня 2019 року по теперішній час з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.
В задоволені решти позовних вимог –відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до пункту 3 розділу VІ "Прикінцевих положень" Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Повний текст судового рішення складено і підписано 17 березня 2021 року.
Суддя І.Г. Аляб`єв