Постанова № 9560046, 19.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.04.2010
Номер справи
2а-8369/10/0570
Номер документу
9560046
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 квітня 2010 р. справа № 2а-8369/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Логойди Т. В.

при секретаріКузнецовій К.В.

з участю представника позивача Тернинко С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Словянської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до приватного підприємства «Адамас Трейд» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,

в с т а н о в и в :

У квітні 2010 року Словянська обєднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що приватне підприємство «Адамас Трейд» як платник податків перебуває у неї на обліку.

Станом на 22 березня 2010 року підприємство має заборгованість перед бюджетом в розмірі 3 219,19 грн., яка утворилась внаслідок несплати податкових зобовязань зі штрафних санкцій, накладених контролюючим органом за неподання податкових звітностей, а саме: з податку на додану вартість на загальну суму 2 369,19 грн., з комунального податку - на загальну суму 850 грн.

Просила стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 3 219,19 грн. по кожному податку окремо.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Відповідач надав заяву про визнання позову, в якій також просив розглянути справу без участі його представника.

Суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що приватне підприємство «Адамас Трейд» як платник податків перебуває на обліку в Словянській обєднаній державній податковій інспекції Донецької області.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за жовтень 2008 року податковим органом складено акт від 24 лютого 2009 року №1274/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 12 березня 2009 року №0014651542/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке частково погашено у розмірі 10,81 грн.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень 2008 року податковим органом складено акт від 24 березня 2009 року №2097/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 31 березня 2009 року №0021071542/0/705, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 28 березня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за листопад 2008 року податковим органом складено акт від 19 березня 2009 року №1972/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за листопад 2008 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 31 березня 2009 року №0021081542/0/706, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 06 квітня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за грудень 2008 року податковим органом складено акт від 19 березня 2009 року №1973/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за грудень 2008 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 31 березня 2009 року №0021091542/0/707, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 28 березня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2009 року податковим органом складено акт від 03 квітня 2009 року №2168/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 21 квітня 2009 року №0024571542/0/907, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 30 квітня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за лютий 2009 року податковим органом складено акт від 03 квітня 2009 року №2169/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за лютий 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 21 квітня 2009 року №0024591542/0/908, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 30 квітня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2009 року податковим органом складено акт від 07 травня 2009 року №2924/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за березень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 14 липня 2009 року №3946541542/0/1559, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 18 липня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за квітень 2009 року податковим органом складено акт від 15 липня 2009 року №4876/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 22 липня 2009 року №3946581542/0/1614, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 29 липня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за травень 2009 року податковим органом складено акт від 15 липня 2009 року №4877/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 22 липня 2009 року №3946591542/0/1613, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 29 липня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за червень 2009 року податковим органом складено акт від 11 серпня 2009 року №5640/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 03 вересня 2009 року №3963881542/0/1984, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 12 вересня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за серпень 2009 року податковим органом складено акт від 29 вересня 2009 року №7161/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 21 жовтня 2009 року №3973191542/0/2239, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 24 жовтня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за липень 2009 року податковим органом складено акт від 04 вересня 2009 року №6445/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 15 вересня 2009 року №3964021542/0/2070, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 24 вересня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання встановленого законодавством терміну повернення податковому органу свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість податковим органом складено акт від 30 жовтня 2009 року №8032/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме не повернення податковому органу свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість 19 жовтня 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 16 листопада 2009 року №3973641542/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 19 листопада 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки дотримання граничних строків подання податкової звітності з податку на додану вартість за вересень 2009 року податковим органом складено акт від 30 жовтня 2009 року №8033/15-2/34520542, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з податку на додану вартість за вересень 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 16 листопада 2009 року №3973631542/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 19 листопада 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності податковим органом складено акт від 22 січня 2009 року №380/15-3/20, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з комунального податку за 3 квартал 2008 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 05 березня 2009 року №0000531543/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170 грн., яке отримане відповідачем 11 березня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірка своєчасності подання податкової звітності податковим органом складено акт від 05 жовтня 2009 року №7305/15-3/182, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з комунального податку за 4 квартал 2008 року, 1 та 2 квартал 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 09 жовтня 2009 року №0004321543/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 510,0 грн., яке отримане відповідачем 12 жовтня 2009 року, суму штрафу сплачено не було.

За результатами невиїзної документальної перевірка своєчасності надання податкової звітності податковим органом складено акт від 31 грудня 2009 року №10819/15-3/9, в якому вказувалося на порушення підприємством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання декларації з комунального податку за 3 квартал 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 21 січня 2010 року №0000151543/0, яким визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 170,0 грн., яке отримане відповідачем 23 січня 2010 року, суму штрафу сплачено не було.

В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлялися податкові вимоги: перша - від 24 березня 2009 року №1/197, друга - від 27 квітня 2009 року №2/269, які отримані відповідачем.

11 червня 2009 року прийнято рішення №24/014-6/75 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Отже, станом на 22 березня 2010 року податковий борг підприємства склав 3 219,19 грн.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Оскільки платник податків не подавав декларації та податкові звітності у встановлений законом строк, та подавав їх із затримкою, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штрафи в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Рішення податкового органу, в якому визначені суми штрафних санкцій, в порядку, передбаченому законодавством, до контролюючого органу оскаржені не були.

Відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з вимог законодавства несплачені суми накладених контролюючим органом штрафних санкцій є податковим боргом, який підлягає примусовому стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов Словянської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до приватного підприємства «Адамас Трейд» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «Адамас Трейд» в рахунок погашення податкового боргу:

- з податку на додану вартість 2369 (дві тисячі триста шістдесят девять) грн. 19 (девятнадцять) коп. на р/р № 31118029700075, код платежу 14010100, одержувач банк ГУДКУ в Донецькій обл., МФО 834016, державний бюджет;

- з комунального податку 850 (вісімсот пятдесят) грн. на р/р № 33210828700075, код платежу 16010200, одержувач банк УДК м. Словянську та Словянському районі ОКПО 34686605, банк ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, місцевий бюджет.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Логойда Т. В.