Постанова № 9559850, 29.04.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2010
Номер справи
2а-8243/10/0570
Номер документу
9559850
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 квітня 2010 р. справа № 2а-8243/10/0570

час прийняття постанови: 12 год. 00 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Тарасенка І.М.

при секретаріКушек Н.А.

за участю:

представника позивачаОлександрової І.В., діє за дов. від 21.04.2010 р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування,-

В С Т А Н О В И В :

Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, мотивуючи свої вимоги тим, що згідно наданих звітів боржників за вересень-грудень 2009 року за відокремленим підрозділом «Автобаза» державного підприємства «Макіїввугілля» склалась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове пенсійне страхування на загальну суму 1486012,67 грн. Зазначена сума є простроченою заборгованістю (недоїмкою). Оскільки відповідач суму страхових внесків не сплачує, просили у відповідності до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати страхових внесків у зазначеному вище розмірі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, надав пояснення аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, позовні вимоги визнав в повному обсязі. не заперечував проти задоволення позову, про що зазначив в заяві надісланій суду. А також просив розглянути справу без участі їх представника.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України. Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Судом встановлено, що Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області є субєктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Як встановлено у судовому засіданні, відповідач - Державне підприємство «Макіїввугілля» є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Макіївської міської ради 29.04.2003 року та є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, щомісяця подає розрахунки суми страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області.

Крім того, відповідач має свої відокремлені підрозділи, в числі яких «Автобаза». Вказаний підрозділ має заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 1486012,67 грн.

Оскільки відокремлений підрозділ «Автобаза» не є юридичною особою, тому вимоги позивача звернені саме до головного підприємства державного підприємства «Макіїввугілля».

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обовязку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.

Частиною 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Як вбачається з розрахунку заборгованості зі сплати страхових внесків відокремлений підрозділ «Автобаза» державного підприємства «Макіїввугілля», має заборгованість підприємства перед Управлінням Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області у розмірі 1486012,67 грн. за період вересень-грудень 2009 року.

Відповідно до ч.3 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663 управлінням Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки направлено до відповідача вимоги про сплату боргу, які були ним отримані. Вимоги в судовому порядку не оскаржувались та є непогашеними.

Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі, а саме з відповідача стягненню підлягає сума заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1486012,67 грн. на користь позивача.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Центрально-Міського району м. Макіївки Донецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області до Державного підприємства «Макіїввугілля» про стягнення заборгованості за несвоєчасну сплату страхових внесків задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з державного підприємства «Макіїввугілля» (п/р №26006980695 в Макіївському відділенні «Украсоцбанку», МФО 334714, ЄДРПОУ 32442295,) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гірницькому районі м. Макіївки Донецької області (п/р 256053012035 в ДОУ ВАТ Державний ощадний банк м. Донецька, МФО 335106, ОКПО 22035513) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 1486012 ( один мільйон чотириста вісімдесят шість тисяч дванадцять) грн. 67 коп.

Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 29 квітня 2010 року.

Повний текст постанови складений 5 травня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає чинності після закінчення цього строку.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.