Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2010 р. справа № 2а-9334/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Кірієнка В.О.
при секретаріЛоминог А.М.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого суддіКірієнко В.О.
при секретарі Ломиног А.М.
прокурора:Вартанової О.М.
за участю представника позивача Домашенко Т.Г.
представника відповідача не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м.Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 1122 грн.25 коп., -
В С Т А Н О В И В:
Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька звернулася до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 1122 грн.25 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ПП ОСОБА_2 зареєстрован як субєкт підприємницької діяльності фізична особа та знаходиться на податковому обліку в ДПІ в Ленінському районі м.Донецька.
Станом на день винесення постанови за відповідачем існує заборгованість перед бюджетом у загальній сумі 1122 грн.25 коп.
У серпні 2009 року ДПІ у Ленінському районі м.Донецьку була проведена перевірка позивача за результатами якої складений акт № 0233/05/67/23/НОМЕР_3 від 27.08.2009р. Актом встановлено наступні порушення п. 9,11,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000р.
На підставі акту перевірки, винесенні рішення № 0002422343 від 09.09.2009 року про застосування фінансових санкцій на суму 1122,25 грн.
Тому просить стягнути з ПП ОСОБА_2 вказану суму заборгованості на користь державного бюджету.
Позивач та прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заяву про визнання позову або заперечення проти нього суду не надав. Думка з приводу позовних вимог суду не відома.
На підставі ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Прокурора Ленінського району м.Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 1122 грн.25 коп. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 ЗУ „ Про прокуратуру ” підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб. Що вчиняються у відносинах між ними або державою.
Судом встановлено, що ПП ОСОБА_2 зареєстрован як субєкт підприємницької діяльності за кодом ЄДРПОУ № НОМЕР_3, та взятий на облік до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.
Відповідно до ст.2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обовязкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м.Донецька, є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
На підставі ст. 11-1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” позивачем 31 серпня 2009 року була проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів ліцензій.
Так, ст. 15 Закону України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів і товарно-касових книг при розрахунках із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон України 1776) визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами перевірки ДПІ У Ленінському районі м.Донецька складений акт № 0233/05/67/23/НОМЕР_3 від 31.08.2009 року, яким встановлені порушення: пунктів 9,11,13,ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року в частині
1. невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів згідно денного Х-звіту по РРО;
2. невиконання режиму попереднього програмування товарів по найменуванням, так горілка «Цельсій» закодовано як «водка», сигарети закодовані без найменування;
3. не зберігання фіскальних звітних чеків у КОРО, а саме відсутні Z-звіти № 1443, № 1444 № 1459.
Згідно ст..17. Закону України № 1776 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
На підставі ст..22 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Позивачем за порушення вищевказаних вимог закону було прийнято рішення про застосування до ПП ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій № 0002422343 від 09.09.2009 р. на суму 1122,25 грн..
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до п.2 цього Порядку підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.
Пунктом 6 зазначеного Порядку визначено, що рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Відповідно до п. 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Загальна сума заборгованості, яка налічується за відповідачем, станом на день винесення постанови складає 1122 грн. 25 коп.
Як встановлено в судовому засіданні у передбачений законодавством 30-денний строк відповідачем не було виконано рішення про застосування фінансових санкцій, в звязку з чим сума фінансових санкцій підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду до Державного бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 10,11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, ст.ст. 3, 15, 17, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, керуючись ст.ст. керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокурора Ленінського району м.Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Донецька до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у розмірі 1122 грн.25 коп. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_2 (код ІНН. НОМЕР_3) на користь державного бюджету заборгованість у розмірі 1125 (одна тисяча двадцять пять) грн. 25 коп. код платежу 21080900, - отримувач: управління державного казначейства у Ленінському районі м.Донецька (ЄДРПОУ 34687064), банк отримувач ГУДК в Донецькій області, МФО 834016, р\р 31117104700009.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 05 травня 2010 року.
Повний текст постанови складений 07 травня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кірієнко В.О.