Постанова № 9558957, 29.04.2010, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2010
Номер справи
2-а-1441/10/0270
Номер документу
9558957
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2010 р. Справа № 2-а-1441/10/0270 м. Вінниця

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Вільчинського Олександра Ванадійовича,

при секретарі судового засідання: Ваталінській Марині Анатоліївні

за участю представників сторін:

позивача : Федорченко Р.О.

відповідач : не з"явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: Державної податкової інспекції у м. Вінниці

до: орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9

про: припинення юридичної особи

ВСТАНОВИВ :

До суду звернулась Державна податкова інспекція у м. Вінниці (далі позивач) з позовом до орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9 (далі відповідач) про припинення юридичної особи.

Позов мотивовано тим, що відповідач з 2004 року не подає податкову звітність до державної податкової служби, а це є підставою для припинення юридичної особи.

Представник позивача у судовому засіданні заявила, що повністю підтримує позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, та додані у справу докази.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання повноважного представника не направив. Про дату, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся завчасно та належним чином за адресою, вказаною у позовній заяві, що підтверджується реєстрами відправленої кореспонденції за 07.04.2010 р. та 20.04.2010 р. (а.с.16,29).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про дату, час і місце розгляду судової справи з участю його представника та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів відповідача, а після зясування думки представника позивача дійшов висновку за можливе розглянути справу без участі повноважного представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України станом на 25.09.2008 року орендне спеціалізоване ремонтне підприємство №9 включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код - 21724280, місцезнаходження: вул. Генерала Арабея, 17, м. Вінниця, 21020 (а.с.4).

Згідно з довідкою № 189/29 від 16.04.2010 р. відповідач перебуває на податковому обліку в ДПІ м. Вінниці з 30.06.1994 р., керівник підприємства Паламарчук Микола Васильович (а.с.19).

Відповідно до довідки №6453/10/10 від 13.03.2010 р. відповідач з 2004 р. не подає до ДПІ у м. Вінниці податкову звітність, заборгованості перед бюджетом не має (а.с.11).

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог та наданих у справу доказів суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України усі субєкти господарювання зобовязані здійснювати оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

Відповідно до ст. 4, ч. 1 ст. 5 та п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі); облік платників податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства; платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані зі сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).

Підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Згідно з абз. 5 ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Враховуючи те, що відповідач не подавав до ДПІ у м. Вінниці податкову звітність з 2004 року, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, у звязку з чим є всі підстави для припинення орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9.

Відповідно до ч. 4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Таким чином, факт неподання податкової звітності відповідачем до ДПІ у м. Вінниці протягом більш ніж річного періоду, як підстава припинення юридичної особи, підтверджується належними засобами доказування.

Відповідно до положень п. 17 ст. 11 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні” податковим органам надано право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.

Відповідно до частини першої ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобовязані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення. В абзаці другому частини другої цієї статті передбачено, що виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (ліквідаційної комісії, ліквідатора тощо) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.

Частиною сьомою цієї статті передбачено, що державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису, в якому керівник органу управління або засновник (учасник) юридичної особи вказаний як голова комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи зобовязаний надіслати такому керівнику органу управління або засновнику (учаснику) юридичної особи, а також суду, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи у звязку з її ліквідацією, відповідне повідомлення.

Відповідно до ч. 4 ст. 105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації голова ліквідаційної комісії або уповноважена ним особа після закінчення процедури ліквідації, яка передбачена законом, але не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації, повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені цією частиною та частиною другою цієї статті.

Відповідно до ч. 10 ст. 38, ч. 8 ст. 36 цього ж Закону за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 9 ст. 36 Закону строк державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації не повинен перевищувати три робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Проаналізувавши чинне законодавство, повязане з припиненням підприємницької діяльності юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за рішенням суду, що не повязане з банкрутством, можна дійти висновку, що склад комісії з припинення та порядок її роботи в даній категорії справ законодавством прямо не передбачені. Разом з тим, ч. 7 ст. 9 КАС України передбачено можливість застосування аналогії закону (закону, що регулює подібні правовідносини) та аналогії права (конституційних принципів і загальних засад права).

В звязку з наведеним вище суд вважає за необхідне створити ліквідаційну комісію в складі: голови комісії Паламарчука Миколи Васильовича керівника орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9 та зобовязати ліквідаційну комісію не пізніше 10 днів з моменту набрання даною постановою законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9 та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені частинами першою та другою ст. 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”; встановити строк роботи ліквідаційної комісії 70 днів з дня набрання даною постановою законної сили.

Згідно з частиною сьомою ст. 59 ГК України скасування державної реєстрації позбавляє суб'єкта господарювання статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності. З урахуванням чого рішення суду після набрання законної сили слід направити державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

При винесенні рішення суд також враховує те, що відповідачем не надано доказів в спростування позовних вимог.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам справи, а тому підлягають задоволенню шляхом припинення юридичної особи - орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9 з розподілом судових витрат за правилами статті 94 КАС України.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу орендне спеціалізоване ремонтне підприємство №9 (юридична адреса: 21020, м. Вінниця, вул. Г. Арабея, 17, код ЄДРПО 21724280).

Створити ліквідаційну комісію в складі: голови комісії - керівника підприємства Паламарчука Миколи Васильовича; Державної податкової інспекції у м. Вінниці.

Зобов'язати ліквідаційну комісію після набрання даною постановою законної сили повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, про те, що орендне спеціалізоване ремонтне підприємство №9 перебуває в процесі припинення.

Зобов'язати ліквідаційну комісію не пізніше 10 днів з дня набрання даною постановою законної сили помістити в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення «орендного спеціалізованого ремонтного підприємства №9», та не пізніше двох місяців з дати публікації зазначеного повідомлення подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору документи, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року №755-IV.

Встановити строк роботи ліквідаційної комісії 70 днів з дня набрання даною постановою законної сили.

Копію постанови після набрання законної сили направити Паламарчуку Миколі Васильовичу, Державному реєстратору виконавчого комітету Вінницької міської ради для виконання вимог ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено: 30.04.10

Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович