Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-1540/10/2370 05.05.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мишенка В.В.,
при - секретарі Гришанові Д.Є.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 - за довіреністю, відповідача ОСОБА_2 - особисто, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Камянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 7189 грн. 30 коп.,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду державна податкова інспекція у Камянському районі Черкаської області (далі-позивач) просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) 7189 грн. 30 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Свій позов позивач обґрунтовує тим, що працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області ОСОБА_3 та ОСОБА_4 25.01.2010 року проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки встановлено порушенням відповідачем п. 9, п. 10 та п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95). Вказані порушення викладені в акті перевірки № 44/23/23/23/НОМЕР_1 від 25.01.2010 року. За результатами проведеної перевірки, на підставі вказаного акту, відповідно до ст.ст. 17, 22 Закону України № 265/95 позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 02.02.2010 року на загальну суму 7189 грн. 30 коп. Станом на 15.04.2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях на загальну суму 7189 грн. 30 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнала частково, а саме в частині стягнення з неї штрафних (фінансових) санкцій за не виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 26.03.2009 року, 14.07.2009 року та 31.08.2009 року, так як фіскальні звітні чеки у вказані дні нею не були роздруковані в звязку з відсутністю електропостачання, а були роздруковані ранком наступного дня. Також, відповідач не визнала позовні вимоги в частині стягнення з неї штрафних (фінансових) санкцій за не оприбуткування товару в кількості 40 найменувань на загальну суму 2999 грн. 65 коп. та відсутності книги обліку доходів та витрат, так як вона вважає, що товар був оприбуткований, а відповідна книга обліку доходів та витрат знаходилась у неї вдома. При цьому, відповідач обґрунтовувала свої заперечення тим, що постановою Камянського районного суду Черкаської області від 17.03.2010 року по справі № 2-114/2010 закрита справа про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 155 1 КУпАП відносно ОСОБА_2.
Вислухавши доводи представника позивача та відповідача, а також дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа-підприємець Камянською районною державною адміністрацією Черкаської області 11.12.1998 pоку за № 0406120510010020, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у Камянському районі Черкаської області.
Відповідно до плану перевірок від 30.12.2009 року та на підставі № 000441 та № 000447 від 25.01.2010 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області ОСОБА_3 та ОСОБА_4, за участю продавця ОСОБА_5 та фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, 25.01.2010 року проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині-кафе «Діоніс»розташованому за адресою: Черкаська область, Камянський район, с. Михайлівка, вул. Леніна де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Перевіркою встановлено факт реалізації однієї пачки цигарок «Парламент»за ціною 13 грн. 00 коп. та двох пачок цигарок «Честерфілд»за ціною 6 грн. 50 коп. за пачку, на загальну суму 26 грн. 00 коп., при цьому продавець отримала готівку, видала товар та здачу, розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій провела, та видала відповідний розрахунковий документ. Проведеною перевіркою встановлено невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 26.03.2009 року, 14.07.2009 року та 31.08.2009 року, а також не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну контрольної стрічки № 4971. Також, проведеною перевіркою встановлено, що товар в кількості сорок найменувань вартістю на загальну суму 2999 грн. 65 коп. є не оприбуткованим.
Продавець ОСОБА_5 та фізична особа-підприємець ОСОБА_2 від підписання вказаного акта перевірки відмовились, що підтверджується актом відмови від підписання матеріалів перевірки № 002396 від 25.01.2010 року.
За результатами перевірки складено акт № 44/23/23/23/НОМЕР_1 від 25.01.2010 року де зафіксовано порушення п. 9, п. 10 та п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95, відповідно до якого субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязанні:
9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
На підставі акта перевірки, позивачем 02.02.2010 року прийнято рішення № НОМЕР_2 про застосування до відповідача штрафних фінансових санкцій на загальну суму 7189 грн. 30 коп., а саме за порушення п. 9 ст. 3 Закону України № 265/95 відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України № 265/95 - у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, за порушення п. 10 ст. 3 Закону України № 265/95 відповідно до п. 5 ст. 17 Закону України № 265/95 - у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та за порушення п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95 відповідно до ст. 21 Закону України № 265/95 де вказано, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 02.02.2010 року отримане відповідачем особисто 08.02.2010 року, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення від 09.02.2010 року.
Пунктами 1 і 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII), передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:
1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);
2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;
Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст. 25 Закону України № 265/95, суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на 15.04.2010 року фізична особа-підприємець ОСОБА_2 має заборгованість по несплачених фінансових санкціях в сумі 7189 грн. 30 коп., в звязку з чим, позовні вимоги підлягають до задоволення.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 пояснив, що 25.01.2010 року ним, разом ОСОБА_4, була проведена перевірка за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в магазині-кафе «Діоніс»розташованому за адресою: Черкаська область, Камянський район, с. Михайлівка, вул. Леніна де здійснює свою господарську діяльність відповідач. Проведеною перевіркою встановлено невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 26.03.2009 року, 14.07.2009 року та 31.08.2009 року, а також не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну контрольної стрічки № 4971. Також, проведеною перевіркою встановлено, що товар в кількості сорок найменувань вартістю на загальну суму 2999 грн. 65 коп. є не оприбуткованим. На прохання перевіряючих продавець не предявила книгу обліку доходів та витрат.
Твердження відповідача про те, що у відповідача не було обєктивної можливості роздрукувати фіскальні звітні чеки за 26.03.2009 року, 14.07.2009 року та 31.08.2009 року в звязку з відсутністю електропостачання, суд розцінює критично, так як воно спростовується довідкою Камянського РЕМ № 313 від 30.04.2004 року, де вказано, що 26.03.2009 року, 14.07.2009 року та 31.08.2009 року в с. Михайлівка по вул. Леніна ніяких ремонтних та аварійно-відновлювальних робіт Камянський РЕМ не виконував. Також, суд критично розцінює твердження відповідача про, те що товар в кількості сорок найменувань вартістю на загальну суму 2999 грн. 65 коп. є оприбуткованим, так як на час проведення перевірки в магазині була відсутня книга обліку доходів та витрат і як пояснює відповідач вона знаходилась у неї вдома. Таким чином, на час перевірки в магазині були відсутні документи які б підтверджували те, що товари які реалізовувались відповідачем були належним чином обліковані.
Крім того, в постанові Камянського районного суду Черкаської області від 17.03.2010 року по справі № 2-114/2010 вказано, що 25 січня 2010 року при перевірці магазину розташованого за адресою: с. Михайлівка Камянського району Черкаської області де здійснює діяльність ПП ОСОБА_2 було проведено перевірку книги ОРО за якою встановлено невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 26.03.2009 року, 14.07.2009 року та 31.08.2009 року. І лише в звязку з закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП, відносно ОСОБА_2 закрита справа про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 155 1 КУпАП.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 72 КАС України, вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою. Таким чином, суд при вирішенні справ по суті зобовязаний враховувати постанову Камянського районного суду Черкаської області від 17.03.2010 року по справі № 2-114/2010.
Враховуючи те, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державної податкової інспекції у Камянському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Камянському районі Черкаської області: 20800, Черкаська область, м. Камянка, вул. Декабристів, 2 (код ЄДРПОУ 34464043) штрафні (фінансові) санкції в сумі 7189 (сім тисяч сто вісімдесят девять) грн. 30 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяВ.В. Мишенко