
Справа № 375/188/21
Провадження № 3/375/73/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2021 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Київській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Рокитнянським РВГУ МВС України в Київській області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , фізичної особи – підприємця,
за частиною 1 статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
08 лютого 2021 року головним державним ревізором-інспектором Головного управління ДПС у Київській області Чекіним О.Є., відповідно до направлення на проведення перевірки 564/10-36-07-06 від 05.02.2021 проведено перевірку порядку проведення розрахунків із споживачами працівниками торговельного павільйону, що належить ФОП ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Під час проведення перевірки виявлено факт порушення встановленого законодавством порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: власник торгівельного павільйону - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, 07 лютого 2021 року о 18 годині 29 хвилин реалізувала товари з порушенням передбачених чинним законодавством правил продажу, зокрема нею продано пляшку горілки «Цельсій», 1 л за ціною 200 гривень, при цьому у фіскальному чеку не відображено код товару, тобто підприємцем проведено розрахункову операцію із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, без використання режиму попереднього програмування найменування, цін, товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначеними діями, які виразилися у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 порушила вимоги пункту 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Про дату, час та місце розгляду справи, ОСОБА_1 було належним чином повідомлено, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, відповідно до якого рекомендований лист ОСОБА_1 вручено 20.02.2021. Однак ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про розгляд справи у судове засідання не з`явилася, про причини своєї неявки суд не повідомила та клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надала.
Відповідно до вимог статті 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Частиною 2 цієї статті не передбачена обов`язкова присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Судом встановлено, що особа відносно якої вирішуються питання про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , була достовірно обізнана про складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення, а також належним чином повідомлялася про час та місце розгляду справи в суді, однак не вживала заходів для явки в суд, письмових заперечень проти протоколу не подала, доказів наявності обставин, які унеможливлюють її явку до суду - не надала.
За таких обставин суд розглядає справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у її відсутність.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вивченням матеріалів справи судом встановлено, що 08 лютого 2021 року головним державним ревізором-інспектором Головного управління ДПС у Київській області Чекіним О.Є., відповідно до направлення на проведення перевірки №564/10-36-07-06 від 05.02.2021 проведено перевірку порядку проведення розрахунків із споживачами працівниками торговельного павільйону, що належить ФОП ОСОБА_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Під час проведення перевірки виявлено факт порушення встановленого законодавством порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: власник торгівельного павільйону - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, 07 лютого 2021 року о 18 годині 29 хвилин реалізувала товари з порушенням передбачених чинним законодавством правил продажу, зокрема нею продано пляшку горілки «Цельсій», 1 л за ціною 200 гривень, при цьому у фіскальному чеку не відображено код товару, тобто підприємцем проведено розрахункову операцію із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, без використання режиму попереднього програмування найменування, цін, товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначеними діями, які виразилися у порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, фізична особа - підприємець ОСОБА_1 порушила вимоги пункту 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вина фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 141/10-36-07-06 від 08 лютого 2021 року; актом фактичної перевірки №000096 від 08.02.2021.
Письмових пояснень ОСОБА_1 до складеного протоколу про адміністративне правопорушення № 141/10-36-07-06 від 08 лютого 2021 року не надала, власноручно зазначивши про їх відсутність. Такою ОСОБА_1 зазначила, що вона не має зауважень до акта фактичної перевірки №000096 від 08.02.2021.
Відповідно до статті 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, є вчинення правопорушення вперше.
Згідно зі статтею 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, не виявлено.
Винуватість фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП встановлена матеріалами справи, які відповідно до статті 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує особу порушника, її майновий стан, характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, та з урахуванням того, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення нею нових правопорушень, необхідним та достатнім є застосування до неї адміністративного стягнення в межах санкції частини 1 статті 155-1 у виді штрафу.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
У відповідності до вимог пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 грн.
Керуючись ст. 33, 40-1, ч.1 ст. 155-1, ст.ст. 268, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.5 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір”, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Рокитнянським РВГУ МВС України в Київській області, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , фізичну особу - підприємця, винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень, який сплатити на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у Київській області/Рокитнянська селищна/21081100;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача:Казначейства України (ел. адмін. подат.)
Рахунок отримувача: UA638999980313070106000010842
Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Призначення платежу: адміністративні штрафи____
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , штраф у подвійному розмірі в сумі 170 гривень, відповідно до статті 308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні, який сплатити на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
р/р: UA908999980313111256000026001;
Банк отримувача (ГУДКСУ): Казначейство України (ЕАП);
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О.І.Чорненька
Постанова суду набирає законної сили ________
Постанову може бути пред`явлено до виконання до _______