Постанова № 9556195, 17.03.2010, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.03.2010
Номер справи
2а-5864/09/1170
Номер документу
9556195
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 березня 2010 року Справа № 2а-5864/09/1170

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Притули К.М.

при секретарі: Сириці І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення у сфері містобудування, -

в с т а н о в и в

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф за правопорушення у сфері містобудування в сумі 850,00 грн. на користь Державного бюджету України.

В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач зазначив, що 19 травня 2009 року в процесі планової перевірки виконання відповідачем вимог, встановлених законодавством у сфері містобудування, проведеної Інспекцією, було встановлено факт реконструкції підвалу по АДРЕСА_2 під кафе ІНФОРМАЦІЯ_1без дозволу на виконання будівельних робіт та затвердженої проектної документації, що є порушенням вимог ст.ст. 28,29 Закону України «Про планування і забудову територій». З метою усунення виявлених порушень, інспекцією було видано приписи 19.05.2008р. та 24.07.2008р., які відповідачем не виконано. Постановою № 100/09-МВ від 05.02.2009 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 на підставі абз.8 ст. 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»було накладено штраф у розмірі 850,00 грн., який відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету на рахунок органів державного казначейства до 20.02.2009р. На даний час заборгованість відповідачем не сплачена, а тому Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області просить задовольнити дані позовні вимоги у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про місце, день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Причина неявки суду невідома.

Заслухавши думку представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що даний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).

Згідно з п.п. 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль»державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог і технічних умов, а також положень затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів (далі - затверджені проектні рішення), місцевих правил забудови населених пунктів усіма суб'єктами містобудівної діяльності незалежно від форм власності під час забудови територій і населених пунктів, розміщення, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам'яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.

Державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.

Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).

Підпунктом 7 пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»встановлено, що Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань: проводить перевірку: відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

В судовому засіданні було встановлено, що у відповідності до норм чинного законодавства, 19 травня 2008 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією Кіровоградської області було проведено перевірку дотримання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 вимог чинного законодавства у сфері містобудування, в результаті якої встановлено факт реконструкції підвалу по вул. Жовтневій, 63/6 в м. Мала Виска, Кіровоградської області під кафе «Камелія»без дозволу на виконання будівельних робіт та затвердженої проектної документації, що є порушенням вимог ст.ст. 28, 29 Закону України «Про планування і забудову територій».

З метою усунення виявлених порушень, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області було видано припис 19.05.2008 р., відповідно до якого відповідачу необхідно виготовити проектну документацію на реконструкцію вказаного обєкта та оформити необхідні документи для отримання дозволу на виконання будівельних робіт в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області до 19.07.2008 р. Даний припис відповідачем був отриманий особисто, що підтверджується його підписом.

24 липня 2008 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області, було встановлено, що кафе ІНФОРМАЦІЯ_1експлуатується фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 без прийняття в експлуатацію приймальною комісією, у звязку з чим відповідачу було видано припис відповідно до якого відповідачу необхідно ввести даний обєкт в експлуатацію до 01.09.2008р.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України «Про основи містобудування»(в редакції, яка діяла на момент перевірки), закінчені будівництвом об'єкти підлягають прийняттю в експлуатацію в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об'єктів забороняється.

02 лютого 2009 року в результаті проведеної перевірки виконання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 приписів про усунення порушень законодавства у сфері містобудування від 19.05.2008 р. та 24.07.2008 р., Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області було встановлено, що зазначені приписи Відповідач залишив без виконання. Факт невиконання приписів зафіксовано в протоколі про правопорушення у сфері містобудування від 02.02.2009 р., який відповідач підписав без зауважень.

Згідно з абз.8 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ст. 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.

Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень.

У п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.

Судом встановлено, що Постановою №100/09-МВ від 05.02.2009р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, винесеною першим заступником начальника Інспекції ОСОБА_2, на фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 було накладено штраф у розмірі 850,00 грн., який відповідач повинен був сплатити до Державного бюджету на рахунок органів державного казначейства, вказаний у постанові, до 20.02.2009 року. Зазначену постанову відповідач отримав особисто. Відомості про оскарження вищевказаної постанови або про сплату штрафу у суду відсутні.

За наведених обставин суд, вважає що позовні вимоги Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст., ст.162,163, КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в

Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Кіровоградської області задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (26200, АДРЕСА_1) штраф за правопорушення у сфері містобудування в сумі 850,00 грн. на користь Державного бюджету України на р/р 31119106700243 УДК у Маловисківському районі, код одержувача 24146702, МФО 823016, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 22 березня 2010 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду К.М. Притула