Постанова № 95559923, 15.03.2021, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
15.03.2021
Номер справи
336/1053/21
Номер документу
95559923
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

336/1053/21

3/336/695/2021

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2021 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Жупанова Ірина Борисівна розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 , про скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч.3 ст.126 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

01.02.2021 о 21 годині 20 хвилин, ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем ЗАЗ 110307-42 д.н. НОМЕР_2 по вул.Чарівна, буд.40А м. Запоріжжя з явними ознаками наркотичного сп`яніння (розширені зіниці очей, які не реагують на світло, порушення мови, неприродна блідість обличчя, виражене тремтіння пальців рук). Від проходження медичного огляду в медичному закладі у лікаря-нарколога на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законодавством порядку водій відмовився в присутності двох свідків. Від керування т/з відсторонений. Вказаними діями порушено вимоги п. 2.5 ПДР України.

Крім того, 01.02.2021 о 21 годині 20 хвилин, ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем ЗАЗ 110307-42 д.н. НОМЕР_2 по вул.Чарівна, буд.40А м. Запоріжжя, маючи встановлене тимчасове обмеження на право керування т/з згідно постанови ВП № 48633621 від 04.07.2019, що видана Вільнянським районним ВДВС ГТУЮ у Запорізькій області.

Постановою суду від 15.03.2021 вказані справи було об`єднано в одне провадження визначено єдиний номер справи № 336/1053/21 пр. пр. 3/336/695/2021.

В судове засідання 15.02.2021 ОСОБА_1 не з`явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся у встановленому порядку працівниками поліції при складання протоколу, що підтверджується особистим підписом ОСОБА_1 . Судове засідання відкладено на 23.02.2021 на 13-45 годину.

В судове засідання 23.02.2021 ОСОБА_1 не з`явився, про день, час і місце розгялду справи повідомлений належним чином, що підтверджує поштове повідомлення з особистим підписом останнього. Судове засідання відкладено на 15.03.2021 на 08-50 годину.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причина не явки суду не відома.

Відповідно до ст.268 КУпАП неприбуття в судове засідання особи, що притягується до відповідальності за ст.ст.126, 130 КУпАП, не перешкоджає судовому розгляду справи за його відсутністю.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують Європейську конвенцію з прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Так, у п.41 рішенні Європейського Суду з прав людини «Пономарьов проти України» заява №3236/03 від 03 квітня 2008 року сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження (п.27 рішення «Олександр Шевченко проти України» заява №8371/02 від 26 квітня 2007 року, та «Трух проти України» заява №50966/99 від 14 жовтня 2003 року).

Всебічно вивчивши матеріали справи, з урахуванням обставин справи, письмових пояснень свідків, дослідженого відеозапису, суд приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП, знайшла своє підтвердження з огляду на наступне.

Ст.130 КпАП України встановлює адміністративну відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як передбачено п.2.5 Правил дорожнього руху України(далі ПДР), водій зобов`язаний на вимогу працівників поліції пройти у встановленому порядку медичне обстеження для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних або токсичних речовин.

Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справи та Міністерства охорони здоров`я № 1452/735 від 09.11.2015 р., зареєстрована у Міністерстві юстиції України 11.09.2015 р.за № 1413/27858 ,яка визначає процедуру огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів та оформлення результатів такого огляду, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Огляд на стан сп`яніння проводиться:

поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом;

лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За змістом пояснень ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , 01.02.2021 були запрошені співробітниками поліції як свідки та в їхній присутності ОСОБА_1 , відмовився від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у медичному закладі.

Зазначені особи, вказані у протоколі про адміністративне правопорушення як свідки із зазначенням відомостей про їх місце проживання та особистими підписами, їх зацікавленості у справі не встановлено, їх пояснення складені безпосередньо після зупинення ОСОБА_1 уповноваженим працівником поліції, за змістом про фактичні обставини узгоджуються із протоколом тому приймаються суддею як доказ при винесені постанови.

Зміст вказаного протоколу, показання свідків та інші матеріали адміністративної справи узгоджуються зі змістом долученого до матеріалів справи відеозапису, дослідженого в судом та підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку, що порушення водієм ОСОБА_1 вимог п.2.5 Правил дорожнього руху, знайшло своє підтвердження доказами, є підставою для визнання його винуватим в скоєнні адміністративного правопорушення по ст.130 ч.1 КУпАП.

Відповідно до ч. 3 ст. 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Як передбачено п.2 ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виконавець виносить постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Як встановлено судом, постановою державного виконавця Вільнянського районного ВДВС ГТУЮ у Запорізькій області від 04.07.2019 відносно ОСОБА_1 встановлено обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі згідно виконавчого листа №2/337/2231/2013 виданого 03.10.2013.

Так п. 2 ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» має імперативний характер та встановлює негативні наслідки для особи, що є боржником за рішенням суду про сплату аліментів та обов`язок державного виконавця винести постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами.

Як вказано у графі протоколу про адміністративне правопорушення «пояснення особи» ОСОБА_1 «не надав».

Водночас ОСОБА_1 який беззаперечно знав про наявність дитини та свій обов`язок її утримання встановлений СК України, вказане судове рішення не виконував, не сплачував аліменти, керуючись власними мотивами та допустив утворення заборгованості, що перевищує рік, повинен був і міг передбачити настання наслідків своєї бездіяльності.

За таких обставин необізнаність про наявність вказаного обмеження, через, у тому числі, неотримання рекомендованої кореспонденції, не може бути підставою для звільнення особи від відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме, протоколом серії ААБ№ 102176, копією постанови та іншими матеріалами справи.

Вказані докази узгоджуються між собою, з них логічно та послідовно вбачаються обставини справи, через що не довіряти їм у суду немає підстав.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не встановлено.

Як передбачено ст. 36 КпАП України при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При визначені виду стягнення за адміністративне правопорушення, суддя керується правилами ст.33-35, 36 КпАП України і враховуючи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, та обставинами скоєння правопорушення, суд накладає на нього адміністративне стягнення передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 КпАП України.

Як передбачено ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб, тобто в розмірі 454,00 грн., як це передбачено ст.4 ч.5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 33-35, 36, ч.3 ст.126, ч.1 ст.130,283-285 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , стягнення за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.126, ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень у дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Адміністративні штрафи у сфері дорожнього руху: Отримувач коштів: ГУК у Зап.обл./Зап.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA708999980313000149000008001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири грн. 00 коп.) в дохід держави в особі Державної судової адміністрації України.

Стягувач: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави.

Постанову може бути оскаржено протягом 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги в Запорізький апеляційний суд через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя.

Роз`яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізні як через п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП;

- витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя Жупанова І.Б.

Строк пред`явлення виконавчого документу « »_______20__рік.

Постанова набрала законної чинності « »______20__рік.

Дата видачі « »______20___рік.