Постанова № 9555504, 30.04.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2010
Номер справи
2а-3511/10/0470
Номер документу
9555504
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

30.04.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2010 р. справа № 2а-3511/10/0470

м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барабаш М. В., <Текст > при секретаріШенкунісі А.О., за участю: прокурора Овчар Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Апостолівського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області до Комунального підприємства "Мар`янське житлово-комунальне підприємство" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Прокурор Апостолівського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства «Мар`янське житлово-комунальне підприємство» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та фінансової санкції і пені за несплату страхових внесків в загальній сумі 14695 грн. 65 коп. Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, зазначаючи, що відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції. Згідно статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05 листопада 1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ. В обґрунтування позову зазначено, що внаслідок порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року (далі - Закон №1058-IV) відповідач має заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2010 року в розмірі 10854 грн. 91 коп. та фінансові санкції і пені за несплату, несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 3840 грн. 69 коп. Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила позов задовольнити.

Позивач в судове засідання не зявився, надав суду заяву, в якій просить розглядати справу за відсутності представника позивача та зазначає, що підтримує позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений, про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки про виклик відповідачу. За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розглянути справу за відсутності відповідача.

Дослідивши письмові докази по справі суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Мар`янське житлово-комунальне підприємство» (ідентифікаційний код 32626869) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

17.02.2010 р. відповідачем подано до позивача Розрахунок суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за січень 2009 року, в рядку 8 якого відповідачем самостійно визначено суму страхових внесків, що підлягають сплаті у розмірі 10854,91 грн.

Порядок сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування передбачено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09 липня 2003 року та розробленою відповідно до Закону №1058-IV Інструкцією «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України№21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрована в Міністерстві юстиції України за № 64/8663 від 16 січня 2004 року (далі - Інструкція №21-1). Відповідно до зазначених нормативно-правових актів на відповідача покладено обов'язки по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до пункту 11.11 Інструкції №21-1 платники страхових внесків щомісяця складають у двох примірниках розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї інструкції.

Згідно із частиною 6 статті 20 Закону №1058-IV страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників є календарний місяць. Відповідно до частини 12 статті 20 Закону №1058-IV страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Статтею 106 Закону №1058-IV передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальникам в строки, визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).

Згідно розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у Комунального житлового підприємства №28 виникла заборгованість (недоїмка) перед Управлінням Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області в розмірі 10854,91 грн.

Рішеннями позивача №№ 18, 19, 20 від 05.02.2010 р. за несвоєчасну сплату страхових внесків до відповідача застосовано штрафні санкції та пеню в загальній сумі 3840,69 грн.

Доказів сплати відповідачем заборгованості до суду не надано.

Частиною 3 статті 106 Закону №1058-IV органи Пенсійного фонду наділені правом звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь позивача недоїмки зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і штрафні санкції та пеню в загальному розмірі 14695,65 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Мар`янське житлово-комунальне підприємство» заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за січень 2010 р. в сумі 10854 (десять тисяч вісімсот пятдесят чотири) гривні 91 копійка та фінансові санкції і пеню за несплату, несвоєчасну сплату страхових внесків в сумі 3840 (три тисячі вісімсот сорок) гривень 69 копійок на користь Управління Пенсійного фонду України в Апостолівському районі Дніпропетровської області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.

Постанова в повному обсязі виготовлена 5 травня 2010 року.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >М.В. Барабаш

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >