Рішення № 95549716, 16.03.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.03.2021
Номер справи
826/12492/14
Номер документу
95549716
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

16 березня 2021 року справа №826/12492/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомГоловного управління ДПС у м. Києві (далі по тексту - позивач, ГУ ДПС у м. Києві)доСуб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ФОП ОСОБА_1 )простягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в розмірі 171 192,49 грн.В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що за відповідачем обліковується податковий борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в розмірі 171 192,49 грн.

Ухвалою від 27 серпня 2014 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив скорочене провадження в адміністративній справі №826/12492/14.

Ухвалою від 06 листопада 2014 року Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив провадження у справі №826/12492/14 до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі №826/12131/14 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві, Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 26 березня 2014 року №0000511701, від 25 червня 2014 року №00011911701 і від 26 березня 2014 року №0000501701, та скасування рішення від 05 червня 2014 року №1199/л/26-15-10-09-74.

На підставі розпорядження від 26 лютого 2015 року №202, у зв`язку з припиненням повноважень судді, в провадженні якого перебувала адміністративна справа №826/12492/14, та відповідно до пункту 3.1.11 Положення про автоматизовану систему документообігу суду адміністративну справу передано на розгляд судді Кузьменку В.А.

Ухвалою від 20 квітня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв до провадження адміністративну справу №826/12492/14.

Ухвалою 18 січня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва поновив провадження в адміністративній справі №826/12492/14 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання; замінив первинного позивача - Державну податкову інспекцію у Голосіївському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України у місті Києві його правонаступником - Головним управлінням ДПС у м. Києві.

Відповідач в письмових запереченнях на позовну заяву зазначив про оскарження в судовому порядку рішення, на підставі якого позивачем заявлено заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

Згідно наявних в матеріалах справи карток фізичної особи-платника податків, повідомлення про грошові зобов`язання та податковий борг вбачається, що за ФОП ОСОБА_1 обліковується недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 171 192,49 грн., який виник за наслідками планової виїзної перевірки дотримання вимог чинного законодавства з питання оподаткування суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року, та внаслідок прийняття рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 26 березня 2014 року №0000521701.

За результатами планової виїзної перевірки дотримання вимог чинного законодавства з питання оподаткування суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року, відповідач склав відповідний акт від 12 березня 2014 року №20/26-50-17-20-2576800079, у висновках якого встановлено, що в порушення вимог пункту 1 статті 4, пункту 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», ФОП ОСОБА_1 не нарахував та утримав з чистого оподатковуваного доходу єдиний соціальний внесок на загальну суму 159 343,75 грн., у тому числі у 2012 році - 77 731,12 грн., у 2013 році - 81 612,63 грн.

На підставі пункту 3 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» відповідач прийняв рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 26 березня 2014 року №0000521701, яким до ФОП ОСОБА_1 застосовано штрафні санкції у розмірі 11 848,74 грн.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування».

Єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування (пункт 2 частини першої статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»).

Пунктом 7 частини першої статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» передбачено, що органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

За правилами частин першої-четвертої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов`язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Положення цієї статті поширюються лише на тих платників, які відповідно до цього Закону зобов`язані нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов`язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Податковий орган застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за донарахування податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску (пункт 3 частини одинадцятої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»).

Матеріали справи підтверджують, що позивач надсилав відповідачу податкові вимоги від 26 березня 2014 року №Ф-4/26-50-17-01 та від 03 липня 2014 року №Ф-5502-25 рекомендованими листами з повідомленням про вручення за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які вручено уповноваженому представнику відповідача.

Докази щодо оскарження в судовому порядку вимоги про сплату недоїмки, в матеріалах справи відсутні.

Суд встановив, що рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 26 березня 2014 року №0000521701 було предметом оскарження в межах адміністративної справи №826/12131/14.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 грудня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 березня 2015 року та постановою Верховного Суду від 20 листопада 2018 року у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено.

Докази, які б підтверджували сплату спірної суми заборгованості на момент вирішення спору, у справі відсутні, що є підставою для його стягнення у судового порядку.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (частина перша статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ГУ ДПС щодо стягнення податкового боргу з рахунків відповідача у банку є доведеними та підтверджуються необхідними доказами, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень стягнення судового збору з відповідача не передбачено.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Головного управління ДПС у місті Києві задовольнити повністю.

2. Стягнути з Суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в розмірі 171 192,49 грн. (сто сімдесят одна тисяча сто дев`яносто дві гривні сорок дев`ять копійок).

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головне управління ДПС у місті Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19; ідентифікаційний код 43141267);

Суб`єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).

Суддя В.А. Кузьменко