
1/1647
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
15 березня 2021 року м. Київ № 640/6310/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Клочкової Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) матеріали адміністративної справи за позовом
комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та
реконструкції «КИЇВБУДРЕКОНСТРУКЦІЯ»
до Антимонопольного комітету України
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «КИЇВБУДРЕКОНСТРУКЦІЯ» (надалі - позивач), адреса: 01025, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 15А до Антимонопольного комітету України (надалі - відповідач), адреса: 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 45 в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати пункт 2 рішення Антимонопольного комітету України від 04 лютого 2021 р. №77-р в частині того, що підтримка, яка надається відповідно до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21.12.2017 № 1042/4049 (зі змінами); розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.12.2019 №2290 «Про деякі питання виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки у 2020 році» (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01.10.2010 № 1530); рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік», зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 10.09.2020 №453/9532; Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 - 2021 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 18.12.2018 № 469/6520 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.07.2020 № 54/9133), комунальному підприємству «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» для здійснення функцій замовника, є державною допомогою відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».
- визнати протиправним та скасувати пункт 3 рішення Антимонопольного комітету України від 04 лютого 2021 р. №77-р в частині того, що підтримка, яка надається відповідно до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21.12.2017 № 1042/4049 (зі змінами); розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.12.2019 №2290 «Про деякі питання виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки у 2020 році» (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01.10.2010 № 1530); рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік», зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 10.09.2020 № 453/9532; Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 - 2021 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 18.12.2018 № 469/6520 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.07.2020 № 54/9133), комунальному підприємству «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» для здійснення функцій замовника, є державною допомогою, недопустимою для конкуренції відповідно до Закону України «Про державну допомогу суб`єктам господарювання».
- визнати протиправним та скасувати пункт 4 рішення Антимонопольного комітету України від 04 лютого 2021 р. №77-р в частині припинення надання незаконної державної допомоги, визнаної недопустимою для конкуренції, яка надається комунальному підприємству «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» для здійснення функцій замовника, відповідно до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 21.12.2017 № 1042/4049 (зі змінами); розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28.12.2019 №2290 «Про деякі питання виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018 - 2020 роки у 2020 році» (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 01.10.2010 № 1530); рішення Київської міської ради від 12.12.2019 № 456/8029 «Про бюджет міста Києва на 2020 рік», зі змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 10.09.2020 № 453/9532; Комплексної міської цільової програми екологічного благополуччя міста Києва на 2019 - 2021 роки, затвердженої рішенням Київської міської ради від 18.12.2018 № 469/6520 (у редакції рішення Київської міської ради від 23.07.2020 № 54/9133), шляхом вжиття необхідних заходів щодо скасування або внесення змін до актів, що були правовою підставою для надання та отримання цієї державної допомоги.
- визнати протиправним та скасувати пункт 5 рішення Антимонопольного комітету України від 04 лютого 2020 р. №77-р в частині зобов`язання Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проінформувати Антимонопольний комітет України про припинення надання незаконної державної допомоги, визнаної недопустимою, протягом двох місяців із дати офіційного оприлюднення цього рішення та надати належних доказів припинення.
- визнати протиправним та скасувати пункт 6 рішення Антимонопольного комітету України від 04 лютого 2020 р. №77-р в частині повернення незаконної державної допомоги, визнану недопустимою для конкуренції, у фактично наданому розмірі.
Підставою позову вказано порушення прав та інтересів позивача в наслідок винесення суб`єктом владних повноважень оскаржуваного рішення .
Відповідно до частини 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі за поданим позовом суд встановив наступне.
Відповідно до частини 2 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до пункту 3 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Позовну заяву підписано заступником директора Олександром Саушев, проте, документів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності вказаної особи до матеріалів позовної заяви не долучено, у зв`язку з чим, у суду відсутня можливість ідентифікувати особу підписанта поданого адміністративного позову та з`ясувати факт наявності в нього адміністративної процесуальної дієздатності.
Згідно з відомостями, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (доступні за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), керівником комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «КИЇВБУДРЕКОНСТРУКЦІЯ» (код ЄДРПОУ 37932233) вказано іншу особу - Синяков Юрій Борисович.
Більш того, в реєстрі відсутні відомості про особу, що підписала позовну заяву, а саме Олександра Саушев.
Згідно з частиною 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 3 частини 4 статті 169, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «КИЇВБУДРЕКОНСТРУКЦІЯ» повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви разом із заявою та всіма додатками до неї надіслати позивачу негайно.
3. Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова