Рішення № 95545155, 10.03.2021, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
10.03.2021
Номер справи
346/4109/17
Номер документу
95545155
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 346/4109/17

Провадження № 2-а/346/1/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2021 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області

в складі : головуючого судді Беркещук Б.Б.,

секретаря Копильців І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коломия справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов"язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській областіпро визнання протиправними дії відповідача щодо відмови їй, позивачу ОСОБА_2 , у перерахунку пенсії у зв`язку із підвищенням її посадового окладу, та зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії у зв`язку із підвищенням її посадового окладу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №353 від 24.05. 2017 року «Про внесення змін до постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов КМУ» в розмірі 87% від її заробітної плати з 01.07.2017 р. .

Позов мотивує тим, що їй, позивачу ОСОБА_1 призначена пенсія на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 р. № 3723-ХІІ. з послідуючими змінами, тому вона перебуває на обліку в Коломийському об`єднаному управлінні Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області з 04 травня 2011 року. Відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» в редакції на час призначення їй пенсії, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Постановою Кабінету Міністрів України № 353 від 24 травня 2017 року «Про внесення змін до постанови КМУ № 268 від 09.03. 2006 року та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов КМУ» врегульовано питання оплати праці посадовців органів місцевого самоврядування, підвищені оклади працівників органів самоврядування та змінено інші умови оплати праці. Вказує, що в даний час її заробітна плата значно зросла в порівнянні із заробітною платою, яку вона одержувала на час призначення пенсії, а тому звернулася із заявою до відповідача про перерахунок пенсії. Зазначила, що з 01 серпня по 12 серпня 2017 року знаходилася на санаторно-курортному лікуванні, а коли 14 серпня 2017 року повернулася додому, то одержала відповідь відповідача про відмову.

Вважає відмову відповідача неправомірною та такою, що порушує її конституційне право на пенсійне забезпечення.

Вказує, що рішення відповідача звужує обсяг її прав на перерахунок пенсії та підвищення рівня життя, хоча відповідно до ст. 22 Конституції України такі гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів, або внесення змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а ст. 64 Конституції України передбачає, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, тому її право на перерахунок пенсії, передбаченого ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» 1997 року є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню. Тому те, що Закон України «Про державну службу» № 889-УІІ від 10.12.2015 р. не передбачає перерахунку пенсій не є підставою для відмови у перерахунку пенсії, так як даний Закон зворотної сили немає і на її правовідносини не впливає. Крім того дана норма Закону стосується призначення пенсії, а не перерахунку пенсії, які вже призначені. Тільки з 01 січня 2016 року пенсії державним службовцям призначаються на загальних підставах, а пенсії призначені до 01 січня 2016 року виплачуються в розмірах, визначених законом, який діяв до 01 січня 2016 року.

Зазначає, що Кабінетом Міністрів України не визначено умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», 1993 р., тому і не може бути підставою для позбавлення особи права на перерахунок пенсії так як дана відмова звужує зміст та обсяг наданих їй прав і свобод, Конституцією України.

Просить поновити строк для звернення до суду, мотивуючи тим, що про порушення свого права дізналася 14 серпня 2017 року після повернення з курортного лікування, а тому вважає, що строки звернення до суду нею пропущені з поважної причини.

Позивач не з`являється в судові засідання, подаючи клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з тим, що розгляд Конституційної скарги ОСОБА_3 та Конституційного подання Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини ще не завершено , а роз`яснення Конституційного суду по згаданих зверненнях будуть мати пряме відношення щодо її позовних вимог.

Від представника відповідача поступило заперечення на позов відповідно до якого просять відмовити у задоволенні даного позову з наступних підстав.

Позивачу ОСОБА_1 04.05.2011 призначена пенсія за віком згідно Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”. У зв`язку з тим, що Постановою Кабінету Міністрів України №353 від 24.05.2017 “Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 року та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України” врегульовано питання оплати праці посадовців органів місцевого самоврядування, підвищені оклади працівників органів місцевого самоврядування, позивачка звернулась до управління щодо проведення їй перерахунку пенсії як посадовій особі місцевого самоврядування. Проте, в управління відсутні правові підстави для проведення такого перерахунку і відповідно позивачці відмовлено в проведені такого перерахунку.

Відповідно до ст. 21 вищевказаного Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” пенсійне забезпечення посадовим особам місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України “Про державну службу”.

На час призначення позивачу ОСОБА_4 пенсії за віком діяв Закон України “Про державну службу” №3723-ІІ від 16.12.1993, ст. 37-1 якого передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Вказує, що на момент звернення позивача до відповідача про проведення перерахунку її пенсії – у липні 2017 року, норми вищевказаних нормативно-правових актів зазнали змін.

Зокрема, відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” №213-VIII передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України, зокрема “Про державну службу”.

Перерахунки пенсій в разі підвищення посадових окладів працюючих державних службовців по відповідних посадах були передбачені ст.37-1 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 №3723, яка скасована у зв`язку із набранням чинності Закону України “Про державну службу” від 10.12.2015 №889-VIII, який набрав чинності з 01.05.2016.

Ст. 90 Закону України “Про державну службу” №889-VIII від 10.12.2015 передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Разом з тим, Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” не передбачено проведення перерахунку пенсії у зв`язку із підвищення окладів працівників органів місцевого самоврядування чи підвищення заробітної плати працюючих державних службовців. Більше того, з прийняттям постанови від 14.09.2016 №622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”, постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865, якою передбачено умови та порядок проведення перерахунку, втратила чинність.

Вказують на відсутність правових підстав для проведення позивачу перерахунку пенсії з врахуванням зазначеної Департаментом соціальної політики Коломийської міської ради в листі інформації щодо розміру заробітної плати на займаній посаді головного спеціаліста управління соціального захисту населення. На момент звернення позивачки до управління про проведення перерахунку пенсії були скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України, зокрема “Про державну службу” та встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України та Верховного Суду України розуміння сутності гарантій, недопущення звуження змісту та обсягу прав громадян на пенсійне забезпечення, зазначають, що правовідносини по пенсійному забезпеченню (в даному випадку щодо перерахунку пенсії) виникають не в момент звернення за перерахунком пенсії, а в момент виникнення права на проведення такого перерахунку.

Представник відповідача в судове засідання не з`явилась, подала до суду заяву в котрій просила розглянути справу без її участі на підставі наявних доказів , клопотання позивачки про відкладення розгляду справи просила відхилити як безпідставне, а викладені в клопотанні обставини не перешкоджають розгляду справи по суті. В задоволенні позову просить відмовити.

У зв`язку з неявкою сторін, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 119 КАС України, суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню адміністративного судочинства.

Обґрунтованість тривалості провадження повинна оцінюватися з урахуванням конкретних обставин справи та критеріїв, викладених у прецедентній практиці ЄСПЛ. Зокрема, складності справи та поведінки заявника та держорганів. На це звернув увагу Європейський суд з прав людини у справі «Зяя проти Польщі» (заява № 45751/10)

Суд звертає увагу, що судові засіданні неодноразово відкладалися за клопотаннями позивача, а тому,беручи до уваги заяву представника відповідача, а також, те, що задоволення даного клопотання порушить встановлені законом строки розгляду справ, а викладені в клопотанні обставини не перешкоджають розгляду даної справи по суті, суд розглядає даний позов у відсутності сторін.

Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновків.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 04.05.2011 рокуперебуває на обліку в Коломийському об`єднаному управлінні Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування"

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 353 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268, яким встановлені нові розміри посадових окладів працюючих посадових осіб місцевого самоврядування.

Позивач звернулась до відповідача щодо можливості перерахунку пенсії в зв`язку із збільшенням заробітної плати посадовим особам місцевого самоврядування, відповідно до постанови КМУ від 24.05.2017 № 353 .Однак листом від 19.07.2017 р. № 146/0-15 відповідач Коломийське об`єднане управління Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області повідомив позивача ОСОБА_4 про відсутність правових підстав для проведення такого перерахунку посилаючись на те, що перерахунки пенсій в разі підвищення посадових окладів працюючих державних службовців по відповідних посадах були передбачені ст.. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723 яка скасована у зв`язку з набранням чинності з 01.05.2016 року Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу". Постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії", яка регулювала норми врахування заробітної плати для перерахунку пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, втратила чинність у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення осіб", яка набрала чинності з дня її опублікування і застосовується з 01.05.2016 р. (а.с. 5-6).

Вважаючи вказану відмову протиправною позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно з статтею 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до статті 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 21 вищевказаного Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” пенсійне забезпечення посадовим особам місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону України “Про державну службу”.

Встановлено, що на час призначення позивачу ОСОБА_1 пенсії за віком діяв Закон України “Про державну службу” №3723-ІІ від 16.12.1993, статтею 37-1 якого передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

П.4 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії” (в редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. № 432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують

працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію.

За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

Законом України від 28.12.2014 №76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України”, який набрав чинності 01.01.2015, ст.37-1 Закону України “Про державну службу” №3723-XII викладено у такій редакції “Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України”.

Зокрема, відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” №213-VIII передбачено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України, зокрема “Про державну службу”.

Перерахунки пенсій в разі підвищення посадових окладів працюючих державних службовців по відповідних посадах були передбачені ст.37-1 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 №3723, яка скасована у зв`язку із набранням чинності Закону України “Про державну службу” від 10.12.2015 №889-VIII, який набрав чинності з 01.05.2016.

Ст. 90 Закону України “Про державну службу” №889-VIII від 10.12.2015 передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”. Разом з тим, Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” не передбачено проведення перерахунку пенсії у зв`язку із підвищення окладів працівників органів місцевого самоврядування чи підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Більше того, з прийняттям постанови від 14.09.2016 № 622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб”, постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865, якою передбачено умови та порядок проведення перерахунку, втратила чинність.

Позивач вказує, що невизначеність умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям відповідно до ст. 37-1 Закону України “Про державну службу” №3723-ІІ від 16.12.1993, не може бути підставою для позбавлення її права на перерахунок пенсії, тому що відмова управління звужує зміст та обсяг наданих прав і свобод Конституцією України.

Згідно рішення Конституційного Суду України №8-рп/2005 від 11.10.2005, закріплені ст. 22 Конституції України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до них не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини – це кількісні показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність ї ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.

Право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист. Згідно ст. 46 Конституції України це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ та організацій.

Зміст та обсяг права громадян на пенсійне забезпечення полягає у їх матеріальному забезпеченні шляхом надання трудових і соціальних пенсій, тобто щомісячних пенсійних виплат відповідного розміру, в разі досягнення особою передбаченого Законом віку чи визнання її інвалідом або отримання членами її сім`ї цих виплат у визначених Законом випадках.

Встановивши в Законі правові підстави призначення пенсій, їх розмір, порядок обчислення і виплати, законодавець може визначати як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно від ряду об`єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність (особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, ступінь відповідальності тощо). Законодавець повинен робити це з дотриманням вимог Конституції України

Отже, на момент звернення позивача до відповідача про проведення перерахунку пенсії були скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Законів України, зокрема “Про державну службу” та встановлено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Крім того, позивачем ОСОБА_4 не надано доказів щодо зменшення розміру її пенсії чи звуження її права на пенсійне забезпечення внаслідок внесення змін до нормативних актів з приводу зміни умов пенсійного забезпечення державних службовців.

Як встановлено, 15.06.2017 Львівським апеляційним адміністративним судом винесена постанова, якою апеляційна скарга Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на постанову Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 20.04.2017 у справі за позовом ОСОБА_1 до управління щодо проведення перерахунку та виплати пенсії у зв`язку з підвищенням посадових окладів державним службовцям відповідно до постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 Про впорядкування структури заробітної плати , особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» - задоволено, а постанову Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 20.04.2017 скасовано та прийнято нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.(а.с.25-27)

Посилання позивача на порушення статті 22 Конституції України у зв`язку зі зміною правового регулювання спірних правовідносин є безпідставними, адже ні Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", яким, зокрема, статтю 37-1 Закону України № 3723-ХІІ "Про державну службу" викладено у новій редакції, ні стаття 90 Закону України " № 889-VIII "Про державну службу" на час розгляду справи, не визнані неконституційними Конституційним Судом України, який до того ж у Рішенні від 26 грудня 2011 року № 20-рп/2011 вказав, що одним із визначальних елементів у регулюванні суспільних відносин у соціальній сфері є додержання принципу пропорційності між соціальним захистом громадян та фінансовими можливостями держави, а також гарантування права кожного на достатній життєвий рівень.

З урахуванням такого елемента принципу верховенства права, як пропорційність (розмірність) Конституційний Суд України зазначив, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними, а оскільки держава зобов`язана регулювати економічні процеси, встановлювати й застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян, то механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження справедливого балансу між інтересами окремих осіб і інтересами всього суспільства. При цьому зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист.

За таких підстав, суд доходить висновку , що оскільки законодавством, чинним на час звернення позивача ОСОБА_4 із заявою про перерахунок розміру пенсії, не було передбачено можливість її перерахунку у зв`язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців, у відповідача не було правових підстав для здійснення такого перерахунку позивачу.

Вказана правова позиція узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними в постанові від 23.01.2018 у справі № 745/458/16-а (К/9901/1748/18).

Суд зазначає, що клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду з даним адміністративним позовом є обгрунтованим, а тому є таким, що підлягає поновленню.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи наведене, суд вважає, що відповідач Коломийське об`єднане управління ПФ України Івано-Франківської області котрого замінено ухвалою суду від 09.06.2020 на його правонаступника Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відмовляючи позивачу ОСОБА_4 в перерахунку пенсії, діяв в межах своїх повноважень та у відповідності до норм чинного законодавства, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а тому у задоволенні позову слід відмовити в повному обсязі.

На підставі наведеного та керуючись ст.9, 19, 72-77, 90,241-246,250, 255, 293 КАС України, суд,-

В И Р І Ш И В:

поновити процесуальний строк звернення до адміністративного суду.

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії у зв`язку із підвищенням посадового окладу, та зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії у зв`язку із підвищенням посадового окладу відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №353 від 24.05.2017 року «Про внесення змін до постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов КМУ» в розмірі 87% від заробітної плати з 01.07.2017 р., відмовити

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 16 березня 2021 року.

Суддя Беркещук Б. Б.