Справа № 2-а-263/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 січня 2010 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В. розгля нувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо невиплати належної щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнення належних виплат,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо виплати щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі меншому , ніж це передбачено Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування у звязку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженнями та похованням» та стягнути з нього на її користь заборгованість по недоплаченій допомозі по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку за період з січня 2009 року по жовтень 2009 року включно в сумі 4270 грн., оскільки вона має на утриманні дитину віком до 3-х років, перебуває на обліку у відповідача, де отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має право на зазначені пільги.
Позивачка згідно поданої заяви просить справу розглянути без її участі, позовні вимоги підтримує повністю.
Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області відносно позову заперечують, про що надали відповідне заперечення, просять справу розглянути без їх участі.
Встановлено, що позивачка є матірю малолітньої дитини: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до свідоцтва про народження дитини. Позивачка на даний час не працює, перебуває на обліку у відповідача та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку згідно Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми», що стверджується довідками відповідача, довідкою Олевської міської ради.
За розрахунками позивачки , в порушення вимогам ст.15 ЗУ «Про державну допомогу сімям з дітьми», їй не доплачено 4270 грн. за період з 01 січня 2009 року по 01 листопада 2009 року, що стверджується розрахунком наданим позивачкою, який судом перевірено та встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років, який був на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.
Дослідивши та оцінивши докази по справі вважаю, що між сторонами виникли правовідносини, які врегульовані Законом України «Про державну допомогу сімям з дітьми» відповідно до якого слідує, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку має надаватись у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років.
В даному випадку відповідач неправомірно обмежував позивачку та її дитину у їхніх правах на отримання допомоги в розмірі, зазначеному в Законі України «Про державну допомогу сімям з дітьми», чим порушив її право на соціальний захист як особи, що має тимчасову втрату працездатності та має отримувати допомогу по догляду за дитиною до 3-х років.
Також ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи зазначене, позов позивачки підлягає до задоволення повністю в межах річного терміну з 01 січня 2009 року по 01 листопада 2009 року в сумі 4270 грн., тобто 557 грн.х10 міс. = 5570 грн. 1300 грн. отриманих коштів = 4270 грн., оскільки позивачка звернулась за захистом своїх прав до суду 16 листопада 2009 року (тобто в межах річного терміну з дня звернення до суду).
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Також ст. 22 Конституції України передбачає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 162 КАС України передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення субєкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 99, 160, 161, 162, 163, 186 КАС України, ст.ст. 19, 22 Конституції України, Законом України «Про державну допомогу сімям з дітьми»,
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо невиплати належної щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнення належних виплат задовольнити .
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо виплати ОСОБА_1 щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі меншому , ніж передбачено ст.15 Закону України „Про державну допомогу сімям з дітьми” неправомірними.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку: 35413056002310 код 03192610 МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої по АДРЕСА_1 - 4270 грн. недоплаченої допомоги по догляду за дитиною віком до трьох років.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з розрахункового рахунку: 35413056002310 код 03192610 МФО 811039 УДК в Житомирській області державне мито в сумі 54,40 грн. на користь держави .
ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнена відповідно до п.18 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито”.
Постанову суду може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя :