
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2021 року м. Київ № 640/10357/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі cудді Іщука І.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомДержавного підприємства «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»доГоловного управління Державної податкової служби у місті Києвіпро визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.03.2020 №0093590409, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
12 травня 2020 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Державного підприємства «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у місті Києві від 31.01.2020 №0093590409 в частині застосування штрафу у сумі 25 334,63 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем проведено камеральну перевірку позивача з питання своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. За результатами камеральної перевірки відповідач дійшов до висновку про порушення ДП «НКММК «Мистецький Арсенал» граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, визначених. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.
На підставі вказаного акту відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 31.01.2020 року № 0093590409, загальна сума штрафу становить 31 129,71 гривень.
Позивач просить скасувати зазначене податкове повідомлення-рішення в частині застосування штрафу у розмірі 25 334,63 гривень, оскільки окремі податкові накладні не надавались отримувачу (покупцю) та, водночас, були складені на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування і тому норми п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України щодо притягнення позивача до відповідальності за порушення граничного строку реєстрації таких податкових накладних не можуть бути застосовані. За наведених обставин, вказане податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню в частині.
Ухвалою суду від 13 травня 2020 року було прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження в адміністративні справі № 640/10357/20 без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Цією ж ухвалою відповідачу було запропоновано протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати відзив на позовну заяву, копію відзиву одночасно надіслати позивачу.
11 червня 2020 року до суду надійшов відзив на позовну заяву від Головного управління ДПС у м. Києві, яким відповідач не погоджується з позовними вимогами та вважає їх необґрунтованими. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що податкова накладна не вважається зареєстрованою автоматично, оскільки тільки після фактичної доставки до поштової скриньки Державної податкової служби України податкова накладна може вважатись зареєстрованою відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246.
12 червня 2020 року до суду надійшла відповідь на відзив від 11.06.2020 №08.08/08282 від ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», яким позивач стверджує, що відповідачем у відзиві не наведено жодних доводів та не надано доказів, які б підтверджували правомірність прийнятого відповідачем рішення та спростували б твердження та аргументи стосовно суті позовних вимог в супереч приписам ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, позивач зазначає, що відповідач у відзиві посилається на обставини, які не відповідають дійсності та не стосуються оскаржуваного рішення.
Згідно положень ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Головним державним ревізором-інспектором відділу моніторингу камеральних перевірок податкової звітності управління адміністрування податків з юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби України у місті Києві була проведена камеральна перевірка ДП «НКММК» Мистецький арсенал» з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. За результатами перевірки був складний акт про результати перевірки від 27.12.2019 № 12339/26-15-04-09-20/33403498.
Актом перевірки зазначено, що контролюючим органом було виявлено порушення ДП «НКММК» Мистецький арсенал» пункту 201.10 статті 201 розділу V Податкового кодексу України щодо порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме:
- Розрахунок коригування від 31.10.2017 № 48 (до зведеної податкової накладної від 31.10.2017 №28) на суму ПДВ 136 856,13 гривень, що зареєстрована 16.11.2017 (1 день затримки).
- Розрахунок коригування від 28.03.2018 № 79 на суму ПДВ 28 975,41 гривень, що зареєстрована 15.05.2018 (30 днів затримки).
- Податкова накладна від 30.09.2019 №46 на суму ПДВ 21 983,5 гривень, що зареєстрована 18.10.2019 (3 дні затримки).
- Податкова накладна від 31.08.2019 № 49 на суму ПДВ 224,82 гривень, що зареєстрована 18.11.2019 (3 дні затримки).
- Податкова накладна від 31.08.2019 № 57 на суму ПДВ 1 916,5 гривень, що зареєстрована 17.09.2019 (2 дні затримки).
- Податкова накладна від 31.10.2019 № 51 на суму ПДВ 4 774,77, що зареєстрована 19.11.2019 (4 дні затримки).
- Податкова накладна від 31.10.2019 № 50 на суму ПДВ 9 023,33 гривень, що зареєстрована 19.11.2019 (4 дні затримки).
- Податкова накладна від 31.08.2019 № 58 на суму ПДВ 19 641,83 гривень, що зареєстрована 22.11.2019.
Позивачем були подані заперечення від 16.01.2020 № 09-01/09/28 на акт камеральної перевірки від 27.12.2019 № 12339/26-15-04-09-20/33403498 відповідно до ст. 86 ПК України.
Головне управління ДПС у місті Києві листом від 29.01.2020 № 15577/10/26-15-04-09-28 «Про результати розгляду заперечення до акту перевірки» повідомило позивача про те, що за результатами розгляду заперечення відповідач висновки до акту перевірки від 27.12.2019 № 12339/26-15-04-09-20/33403498 залишає без змін.
На підставі акту камеральної перевірки від 27.12.2019 № 12339/26-15-04-09-20/33403498 відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 31.01.2020 № 0093590409 за порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, визначених п. 201.10 ст. 201 та п. 1201.1 ст. 1201 ПК України на загальну суму штрафу у розмірі 31 129,71 гривень.
Відповідно до розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації ПН/РК до податкових накладних в ЄРПН, що є додатком до податкового повідомлення-рішення від 31.01.2020 № 0093590409 загальна сума штрафу складається з штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію наступних ПН/РК:
- №48 від 31.10.2017, сума штрафу становить 13 685,61 гривень;
- №79 від 28.03.2018, сума штрафу становить 5 795,08 гривень;
- №46 від 30.09.2019, сума штрафу становить 2 198,35 гривень;
- №49 від 31.10.2019, сума штрафу становить 22,48 гривень;
- №57 від 31.08.2019, сума штрафу становить 191,65 гривень;
- №51 від 31.10.2019, сума штрафу становить 477,48 гривень;
- №50 від 31.10.2019, сума штрафу становить 902,33 гривень;
- №58 від 31.08.2019, сума штрафу становить 7 856,73 гривень.
Позивачем була подана скарга від 13.02.2020 № 09-01/09/11 на податкове повідомлення-рішення від 31.01.2020 № 0093590409 до Державної податкової служби України відповідно до ст. 56 ПК України у порядку адміністративного оскарження, яким просило скасувати відповідне податкове повідомлення-рішення у частині застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію наступних податкових накладних/розрахунків коригування: №48 від 31.10.2017; №46 від 30.09.2019; №49 від 31.10.2019; №57 від 31.08.2019; №51 від 31.10.2019; №50 від 31.10.2019; №58 від 31.08.2019 на суму 25 334,63 гривень.
Рішенням Державної податкової служби України від 09.04.2020 № 1272716/99-00-08-05-05-06 про результати розгляду скарги позивача від 13.02.2020 № 09-01/09/11 було залишено без змін податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у місті Києві від 31.01.2020 № 0093590409, а скаргу позивача без задоволення.
Вважаючи податкове повідомлення-рішення у частині застосування штрафу за несвоєчасну реєстрацію наступних податкових накладних/розрахунків коригування: №48 від 31.10.2017; №46 від 30.09.2019; №49 від 31.10.2019; №57 від 31.08.2019; №51 від 31.10.2019; №50 від 31.10.2019; №58 від 31.08.2019 на суму 25 334,63 гривень протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом про його скасування.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно з вимогами пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
За змістом окремих абзаців пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пункту 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Системний аналіз статті 201, пункту 1201.1 статті 1201 ПК України дає підстави для висновку про те, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.
Тобто, для звільнення від відповідальності, передбаченої пунктом 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу України, необхідна наявність двох обов`язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).
Аналогічні висновки також містяться у постановах Верховного Суду від 04 вересня 2018 року у справі №816/1488/17 та від 11 грудня 2018 року у справі №807/68/18.
Відповідно до підпунктів «а», «б» пункту 198.5. статті 198 ПК України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу).
У контексті з наведеним суд враховує Порядок заповнення податкової накладної (далі - Порядок №1307), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за №137/28267).
Відповідно до п. 8, 11 Порядку №1307 при складанні податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пунктах 10-15 цього Порядку, у верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини: 01 - Складена на суму збільшення компенсації вартості поставлених товарів/послуг (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 13 цього Порядку); 02 - Складена на постачання неплатнику податку; 03 - Складена на постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах із платником податку; 04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 05 - Складена у зв`язку з ліквідацією основних засобів за самостійним рішенням платника податку; 06 - Складена у зв`язку з переведенням виробничих основних засобів до складу невиробничих; 07 - Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 10 - Складена з метою визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов`язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; 11 - Складена за щоденними підсумками операцій; 12 - Складена на постачання неплатнику, в якій зазначається назва покупця (для податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в пункті 10 цього Порядку); 13 - Складена у зв`язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності; 14 - Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента; 15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до статей 188 і 189 Податкового кодексу України, над фактичною ціною постачання.
В інших випадках у верхній лівій частині податкової накладної тип причини не зазначається (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).
У разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання / починають використовуватися:
1) в операціях, що не є об`єктом оподаткування;
2) в операціях, звільнених від оподаткування;
3) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
4) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.
У разі складання зведеної податкової накладної в графі «Зведена податкова накладна» зазначається код ознаки:
1 - у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України;
2 - у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України;
3 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 15 цього Порядку;
4 - у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 19 цього Порядку.
У таких зведених податкових накладних у графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН « 600000000000», а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини відповідно до пункту 8 цього Порядку (04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об`єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 - Складена у зв`язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що розрахунок коригування №48 від 31.10.2017 до зведеної податкової накладної податкової накладної №28 від 31.10.2017, який зареєстрований з порушенням граничного строку, встановленого п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, згідно Порядку №1307 у верхній лівій частині у графі «До зведеної податкової накладної» містить помітку «Х», у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» містить помітку «X» та тип причини: 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Зведені податкові накладні №50 від 31.10.2019; №58 від 31.08.2019; №57 від 13.08.2019; №51 від 31.10.2019; №49 від 31.10.2019; №46 від 30.09.2019, які зареєстровані позивачем з порушення граничного строку, встановленого п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, згідно Порядку №1307 у верхній лівій частині у графі «Зведена податкова накладна» містять зазначений код ознаки « 1» - у разі нарахування податкових зобов`язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПК України, у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» містять помітку «X» та тип причини: 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.
Дані обставини дають підстави для висновків, що податкові накладні №50 від 31.10.2019; №58 від 31.08.2019; №57 від 13.08.2019; №51 від 31.10.2019; №49 від 31.10.2019; №46 від 30.09.2019 та розрахунок коригування №48 від 31.10.2017 до зведеної податкової накладної податкової накладної №28 від 31.10.2017, зареєстровані позивачем з порушенням граничних термінів реєстрації, при цьому складені ним на постачання послуг, які звільнені від оподатковування податком на додану вартість та є такими, що не видається платнику податку.
Таким чином, суд погоджується з позицією позивача, що визначені п. 1201.1 ст. 1201 Податкового кодексу України виключення підпадають під правовідносини, в межах яких до позивача спірним податковим повідомленням-рішенням було застосовано штрафні санкції. Як наслідок, в даному випадку застосування до позивача сум штрафів за затримку реєстрації таких податкових накладних є необґрунтованим.
Суд також звертає увагу на те, що санкція пункту 1201.1 статті 1201 Податкового кодексу України (за порушення граничного строку для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування), передбачає застосування штрафу в відсотковому розмірі (10%, 20%, 30%, 40%, 50%) від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування.
Отже штраф визначається у відповідності до суми податку на додану вартість, зазначеної у податкових накладних, що зареєстровані з порушенням. Саме розмір сум податку на додану вартість, які отримують свою безпосередню фіксацію в рамках таких податкових накладних, є основою для нарахування штрафних санкцій.
Складені платниками податків зведені податкові накладні щодо операцій, які є неоподатковуваними, містять «умовну» суму податку на додану вартість, перенесену з податкових накладних продавця (постачальника).
Таким чином, у спірних зведених податкових накладних та розрахунку коригування відсутня база нарахування штрафу, що передбачена у п. 1201.1 ст. 1201 ПК України.
Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10 грудня 2019 року у справі № 640/7353/19.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституції та законами України.
Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно з ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суд критично оцінює доводи відповідача, що податкові накладні не вважаються зареєстрованими автоматично, оскільки тільки після фактичної доставки до поштової скриньки ДПС України, податкова накладна може вважатись зареєстрованою відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246.
Предметом даного спору не є факт порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у ЄРПН, а те, чи підлягає застосуванню штрафні санкції, передбачені п. 1201.1 ст. 1201 ПК України до спірних відносин, з огляду на наявність виключень у наведеній нормі.
Відповідач не надав доказів та не навів обґрунтованих доводів, які б належним чином доказували правомірність прийнятого контролюючим органом рішення.
За вказаних обставин, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Наявним у матеріалах справи платіжним дорученням від 12.05.2020 № 451 підтверджено, що ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» під час звернення до суду з вказаними позовом сплатило судовий збір у розмірі 2 102,00 гривень, таким чином судові витрати підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у місті Києві.
Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов Державного підприємства «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» до Головного управління Державної податкової служби у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення №0093590409 від 31.01.2020 в частині застосування штрафу у сумі 25 334 гривень 63 копійок - задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0093590409 від 31.01.2020 в частині застосування штрафу за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних №48 від 31.10.2017; №46 від 30.09.2019; №49 від 31.10.2019; №57 від 31.08.2019; №51 від 31.10.2019; №50 від 31.10.2019; №58 від 31.08.2019 на суму 25 334,63 гривень.
3. Стягнути Головного управління Державної податкової служби у місті Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 43141267) на користь Державного підприємства «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» (01010, м. Київ, вул. Лаврська, 10-12, 33403498) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 102, 00 гривень (дві тисячі сто дві гривні).
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Іщук І.О.