
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2021 року м. Київ № 640/15750/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 доУправління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації провизнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити дії, - ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації (далі по тексту - відповідач, УПСЗН Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, Управління), в якому просить:
визнати неправомірними дії УПСЗН Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації щодо відмови у наданні щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщенні особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг згідно Постанови КМУ №505 від 01 жовтня 2014 року;
зобов`язати відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг - у період з дня звернення про призначення грошової допомоги 27 грудня 2018 року.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505, та зазначає про наявність права на щомісячну адресну грошову допомогу як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки згідно з Порядком держава гарантує право особи на поновлення виплати грошової допомоги у разі зміни обставин, які вплинули на припинення виплати такої допомоги.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 липня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику сторін) та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.
Вказаною ухвалою відповідачу надано час для надання відзиву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
06 серпня 2020 року через канцелярію Окружного адміністративного суду міста Києва від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву у якому зазначено, що при прийнятті рішень Управління діяло в межах повноважень та на підставі Порядку, затвердженого постановами Кабінету міністрів України №505 та №212, що підтверджує відсутність неправомірних дій Управління щодо відмови у наданні щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, згідно Постанови КМУ №505 від 01.10.2014. Крім того, зазначає, що позивач стверджує, що звертався до відповідача з заявою від 27 грудня 2018 року, проте доказів на підтвердження свого твердження не надав. З урахуванням викладеного, відповідач вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
20 серпня 2020 року від позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив в якій позивач посилалася на ті ж обставини, що і в позовній заяві.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 лютого 2021 року з метою повного, об`єктивного та всебічного дослідження обставин справи, витребувано додаткових доказів від Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації, а саме належним чином засвідченої копії оскаржуваного рішення №7 від 14.02.2019 про відмову ОСОБА_1 у призначенні щомісячної адресної грошової допомоги.
23 лютого 2021 року на виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 лютого 2021 року від Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації надійшли витребувані матеріали.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації з 30.10.2014, як внутрішньо переміщена особа.
Як зазначає позивач, 27.12.2018 вона звернулась до відповідача із повідомленням про своє працевлаштування та прохання щодо призначення їй щомісячної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», проте жодної відповіді від відповідача не отримала.
30 січня 2019 року ОСОБА_1 , як уповноважений представник своєї родини звернулась до відповідача щоб повідомити відповідача про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, як передбачено п. 5 Постанови №505, а також дізнатися про рішення відповідача щодо заяви позивача від 27.12.2018 та отримала відповідь, що рішення ще не має , але воно буде прийнято під час розгляду її заяви від 30.01.2019 і вона дізнається про його зміст за загальною сумою грошової допомоги, яку отримає в лютому.
З отриманих на відповідний банківський рахунок грошових коштів у розмірі 1000 грн. позивач дійшла висновку, що її заяву на призначення грошової допомоги від 27.12.2018 відповідач залишив без задоволення.
Листом від 25.03.2019 №37/10-4356 Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації повідомило позивача про відмову в призначенні щомісячної адресної допомоги, згідно пункту 3.5 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» з тих підстав, що особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.
В листі вказано, що рішенням від 17.01.2015 Управлінням проведено призначення щомісячної адресної допомоги з 30.10.2014 по 29.12.2014 в розмірі 1768,00 грн. з розрахунку на місяць, з 30.12.2014 по 27.02.2015 в розмірі 1326,00 грн. з розрахунку на місяць (застосування пункту 7 Порядку - розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків), з 28.05.2015 по 29.04.2015 в розмірі 884,00 грн. з розрахунку на місяць ( застосування пункту 7 Порядку - на наступний період - припиняється).
Також зазначено, що на заяву ОСОБА_1 від 30.01.2019 щодо призначення щомісячної адресної допомоги, Рішенням комісії №7 від 14.02.2019 проведено призначення щомісячної адресної допомоги з 31.01.2019 по 30.07.2019 в розмірі 1000,00 грн. з розрахунку на місяць.
Вважаючи дії відповідача щодо відмови у наданні ОСОБА_1 щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщенні особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг згідно Постанови КМУ №505 від 01 жовтня 2014 року протиправними, позивач звернулася до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 2 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» передбачено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.
Механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначено Порядком надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі Порядок - № 505).
Пунктом 2 Порядку № 505 визначено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Згідно з абзацом дев`ятим пункту 3 Порядку № 505 для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім`ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.
Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.
Пунктом 7 Порядку № 505 передбачено, що, якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов`язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.
Відповідно до пункту 12 Порядку № 505 виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі подання уповноваженим представником сім`ї заяви про припинення виплати грошової допомоги; надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім`ї протягом чотирьох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють; зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи; виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги; у разі смерті внутрішньо переміщеної особи.
Виплата грошової допомоги може бути поновлена, якщо протягом місяця з місяця припинення її виплати уповноважений представник сім`ї повідомив уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати грошової допомоги.
Судом встановлено, що вперше позивач звернулась із заявою про призначення щомісячної адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг до Управління 30.10.2014 р. В заяві зазначила склад сім`ї 3 особи: вона, чоловік ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішенням від 31.10.2014 року заяву задоволено та призначено щомісячну адресну грошову допомогу як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 1768 гри. щомісячно на сім`ю з 30.10.2014 р. по 29.04.2015 р із розрахунку: позивач 442,00 грн., чоловік ОСОБА_2 442,00 грн., дочка ОСОБА_3 - 884,00 грн.
Рішенням від 17.01.2015 р. здійснено перерахунок раніше призначеної допомоги: з 01.11.2014 р. по 29.12.2014 р. - 1768, 00 грн., з 30.12.2014 по 27.02.2015 р. - 1326,00 грн. (зменшено через два місяці від дати призначення на 50% суму для працездатних непрацюючих членів сім`ї), з 28.02.2015 по 29.04.2015 р. - 884 грн. (виплати для працездатних непрацюючих членів сім"ї припинено).
Доказом того, що позивач знала про припинення їй виплат з 28.02.2015 року є її заяви від 03.07 2015 p., від 22.01.2016 p., 22.07.2016 p., 24.01.2017 p., 27.07.2017 p., 29.01.2018р., 31.07 2018 p , 30.01.2019 p.
Відповідно до п. 2 Порядку надання щомісячно адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України №505 від 01 жовтня 2014 року ( надалі - Порядок) - грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців. Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає до уповноваженого органу заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім`ї. Таку заяву на наступний шестимісячний строк може бути подано з дати його початку або не раніше ніж за 15 днів до закінчення поточного шестимісячного строку.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім`ї, які претендують на отримання грошової допомоги:
- прізвище, ім`я та по батькові;
- число, місяць, рік народження;
- серія, номер (у разі наявності) паспорта громадянина України, ким і коли виданий або серія, номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а для іноземців та осіб без громадянства - документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;
-реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті);
-інформацію про:
- зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування);
-наявність у будь-якого із членів сім`ї у власності житлового приміщення/частини житлового приміщення, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та-Луганській областях. Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення;
-наявність житлового приміщення, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації;
- наявність у будь-якого з членів сім`ї на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у розмірі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
- місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює;
- наявність у будь-якого з членів сім`ї інвалідності із зазначенням групи інвалідності.
Позивач, в кожні шість місяців зверталась до Управління із заявами про продовження виплат адресної грошової допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
заява від 03.07.2015 р. (рішення Управління від 29.07 2015 р В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 22.01.2016 р (рішення Управління від 12.02.2016 р В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 26.07.2016 р. (рішення Управління від 12.02.2016 р. В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 24.01 2017 р. (рішення Управління від 07.02.2017 р В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 27.07.2017 р (рішення Управління від 02.08 2017 р В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 29.01 2018 р (рішення Управління від 15.02.2018 р. В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 31.07.2018 р. (рішення Управління від 15.08 2018 р. В розрахунок не включено позивача та її чоловіка);
заява від 30.01.2019 р (рішення Управління від 12.02 2019 р. В розрахунок не включено Позивача та її чоловіка).
Позивач звернувся із заявою про призначення виплат від 23.04 2019 р (змінився склад сім`ї). Народилась дочка ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ) р.н. (рішення Управління від 13.05.2019) В розрахунок не включено позивача та її чоловіка, включено двох дітей);
заява від 30 07.2019 р. (рішення Управління від 20.08.2019 р В розрахунок не включено позивача та її чоловіка, включено двох дітей);
заява від 29.01.2020 р (рішення Управління від 11.02.2020 р. В розрахунок не включено позивача та її чоловіка, включено двох дітей).
Пунктом 7 Порядку № 505 визначено, що якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Відповідно до абзацу 9 пункту 3Порядку № 505, якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією компетентного органу.
Абзацем 10 пункту 3 Порядку № 505, особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до п. 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається.
Визначені норми пункту 6 Порядку № 505 передбачають підстави, коли грошова допомога не призначається, а саме: будь-хто з членів сім`ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; будь-хто з членів сім`ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
В свою чергу, за приписами п. 12 Порядку № 505 виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі: подання уповноваженим представником сім`ї заяви про припинення виплати грошової допомоги; надання інформації державної служби зайнятості про те, що працездатні члени сім`ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприянням державної служби зайнятості або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції чи населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють; зняття з обліку внутрішньо переміщеної особи; виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
Аналізуючи зміст зазначених норм Порядку № 505, суд прийшов до висновку, що щомісячна адресна допомога на наступний строк не призначається тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі не працевлаштованої (безробітної) особи. В разі, якщо така особа працевлаштувалася і її статус не суперечить пунктам 2, 3, 5, 6,12 Порядку № 505, то така особа знову набуває право на призначення їй щомісячної адресної допомоги.
Позивач стверджує, що зверталася до відповідача із заявою від 27 грудня 2018 року про її працевлаштування та прохання щодо призначення їй щомісячної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Також, вказує на те, що на підтвердження даних обставин надала належним чином засвідчену довідку з місця роботи.
Проте, суд критично ставиться до даних тверджень позивача, оскільки матеріали справи не містять підтверджень того, що позивач працевлаштувалась як і не містять підтверджень того, що позивач саме 27.12.2018 зверталась до відповідача з вказаною вище заявою.
Суд звертає увагу на те, що Порядком № 505 не встановлено жодного обмеження особи знов звернутись з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
З огляду на це, у випадку такого звернення працевлаштованої особи органи соціального захисту населення повинні розглянути цю заяву і призначити грошову допомогу, якщо відсутні обставини, що виключають таке призначення, передбачені пунктом 6 Порядку № 505, так як даною нормою визначені виключні підстави, коли грошова допомога не призначається, серед яких відсутня така підстава, як звернення особи за призначенням щомісячної адресної допомоги після припинення її виплати відповідно до пункту 7 цього Порядку.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що згідно витягу з рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат утвореної районною державною Дніпровського району міста Києва від 14.02.2019 №7, ОСОБА_1 призначено щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Таким чином, з огляду на викладене, та враховуючи, те що, обставини викладені позивачем в обґрунтування позову не знайшли свого підтвердження, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні позовних вимог.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з статтею 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина перша статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, суд приходить до переконання про недоведеність позивачем заявлених позовних вимог.
Беручи до уваги положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та враховуючи відмову позивачу у задоволенні позовних вимог, відшкодування судового збору останньому не здійснюється.
Керуючись статтями 2, 6, 8, 9, 77, 243 - 246, 257 - 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Є.В. Аблов
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації (02125, Київ, вул.Курнатовського, 7-а, код ЄДРПОУ 37397200)