
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
15 березня 2021 р. № 520/18226/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Панченко О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1) до Міністерства юстиції України (01001, м.Київ, вул.Архітектора Городецького, 13, код ЄДРПОУ 00015622), треті особи - Державне підприємство "Національні інформаційні системи" (04053, м.Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, буд.4, код ЄДРПОУ 39788008), Приватне підприємство "Укрбалпром" (64224, Харківська область, Балаклійський район, с.Явірське, вул.Центральна, буд.81, код ЄДРПОУ 34329054) про визнання протиправним та скасування наказу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства юстиції України №3900/5 від 09.11.2020 "Про результати проведення камеральної перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_1 ;
- відновити доступ державного реєстратора - приватного нотаріуса ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач наказом №3900/5 від 09.11.2020, прийнятого за наслідками камеральної перевірки, анулював державному реєстратору - приватному нотаріусу ОСОБА_1 доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Позивач не погоджується зі спірним рішенням суб`єкта владних повноважень, вважає його таким, що прийнятий з порушенням норм чинного законодавства України, зокрема, в частині порядку проведення камеральної перевірки та без належного дослідження фактичних обставин здійснення реєстраційних дій нотаріусом.
Ухвалою суду від 18.12.2020 року відкрито спрощене провадження по справі за правилами ст.257-262 КАС України та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу та третій особі, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Відповідач - Міністерство юстиції України, через канцелярію суду надав відзив на позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, зазначивши, що за результатами камеральної перевірки, призначеної на підставі листа ПП "Укрбалпром" від 21.09.2020 стосовно дій приватного нотаріуса ХМНО Харківської області ОСОБА_1, прийнято наказ №3900/5 від 09.11.2020 про анулювання позивачу доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. На переконання відповідача, оскаржуваний наказ прийнято у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією України та законами України, з урахуванням принципу пропорційності застосованого заходу впливу до вчиненого позивачем порушення законодавства, у зв`язку з чим відсутні підстави для скасування оскарженого рішення відповідача та відновлення приватному нотаріусу доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Третя особа - Державне підприємство "Національні інформаційні системи", у письмових поясненнях на позов вказав, що відповідно до ЗУ "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та Порядку забезпечення доступу осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій до Єдиних та Державних реєстрів, створення та забезпечення функціонування яких належить до компетенції Міністерства юстиції України, затвердженого наказом МЮУ від 15.12.2015 №2586/5, ДП "НАІС" є технічним адміністратором державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який, з-поміж інших функцій припиняє доступ користувача до реєстрів у разі припинення виконання користувачем своїх функцій, у разі тимчасового блокування чи анулювання доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до рішення Міністерства юстиції України, його територіального органу. Таким чином, при анулюванні доступу позивача до державного реєстру ДП "НАІС" діяло у повній відповідності до вимог чинного законодавства України, у зв`язку з чим представник третьої особи просив врахувати зазначені пояснення, при вирішенні справи поклався на розсуд суду.
Ухвалою суду від 19.01.2021 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Приватне підприємство "Укрбалпром".
Третя особа - Приватне підприємство "Укрбалпром", в установлений в ухвалі суду від 19.01.2021 року строк, правом надати письмові пояснення та докази в обґрунтування своєї правової позиції не скористалась.
Відповідно до частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що відповідачем відповідно до статті 37-1 Закону України "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядку здійснення Міністерством юстиції контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, затвердженого постановою КМУ від 21.12.2016 №990 на підставі листа приватного підприємства "Укрбалпром" від 21.09.2020 (вх.№28587-33-20 від 28.09.2020 прийнято наказ від 26.10.2020 №2805/7 "Про проведення камеральної перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_1 ".
За результатами проведеної камеральної перевірки встановлено порушення позивачем вимог статей 10, 23, 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", пункту 14 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.201 №1127, оскільки, під час проведення державної реєстрації припинення обтяження приватним нотаріусом ОСОБА_1 прийнято рішення від 09.09.2020 №53974054 про державну реєстрацію за наявності підстав для зупинення розгляду заяви від 09.09.2020 №41341594 та направлення запиту до суду про отримання засвідченої в установленому порядку рішення суду. Аналогічні порушення допущені приватним нотаріусом ОСОБА_1 при прийнятті рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 09.09.2020 №№53975538, 53976513, 53977339, 53974878, 53976965.
Наказом Міністерства юстиції України від 09.11.2020 №3900/5 анульовано державному реєстратору-приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_1 доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Не погоджуючись зі спірним наказом з підстав не дотримання відповідачем вимог щодо повідомлення позивача про проведення камеральної перевірки та щодо обґрунтованості та зазначення мотивів прийнятого рішення, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд виходить з наступних підстав та мотивів.
Статтею 1 Закону України від 02.09.1993 № 3425-XII "Про нотаріат" (далі - Закон №3425-XII) визначено, що нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов`язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.
Вчинення нотаріальних дій в Україні покладається на нотаріусів, які працюють в державних нотаріальних конторах, державних нотаріальних архівах (державні нотаріуси) або займаються приватною нотаріальною діяльністю (приватні нотаріуси).
Контроль за організацією нотаріату, перевірка організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства здійснюються Міністерством юстиції України, Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (стаття 2-1 Закону №3425-XII).
Відносини, що виникають у сфері реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також забезпечення визнання та захисту державною таких прав, врегульовано Законом України від 01.07.2004 №1952-IV "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (далі - Закон України №1952-IV).
Згідно ч. 1 ст. 37-1 Закону України №1952-IV встановлено, що контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації прав.
За результатами моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України проводить перевірки державних реєстраторів чи суб`єктів державної реєстрації прав.
У разі якщо в результаті проведеної перевірки державних реєстраторів чи суб`єктів державної реєстрації прав виявлено прийняття такими державними реєстраторами чи суб`єктами державної реєстрації прав рішень з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів до негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб.
Частиною 2 вказаної статті передбачено, що за результатами проведення перевірок державних реєстраторів чи суб`єктів державної реєстрації прав Міністерство юстиції України у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації прав приймає вмотивоване рішення про:
1) тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав;
2) анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав;
3) притягнення до адміністративної відповідальності державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації прав;
4) направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю;
5) скасування акредитації суб`єкта державної реєстрації прав.
Відповідно до ч.3 та 4 ст.37-1 Закону №1952-IV, технічний адміністратор Державного реєстру прав у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Відповідно до статті 34-1 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" контроль у сфері державної реєстрації здійснюється Міністерством юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації.
За результатами моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації Міністерство юстиції України проводить камеральні перевірки суб`єктів державної реєстрації.
У разі якщо в результаті проведеної камеральної перевірки суб`єктів державної реєстрації виявлено прийняття рішень державним реєстратором з порушенням законодавства, що має наслідком порушення прав та законних інтересів фізичних та/або юридичних осіб, Міністерство юстиції України вживає заходів щодо негайного повідомлення про це відповідних правоохоронних органів для вжиття необхідних заходів, а також заінтересованих осіб.
За результатами проведення перевірок суб`єктів державної реєстрації Міністерство юстиції України у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації державними реєстраторами, уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації приймає вмотивоване рішення про:
1) тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації до Єдиного державного реєстру;
2) анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації до Єдиного державного реєстру;
3) притягнення до адміністративної відповідальності державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації;
4) направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю;
5) скасування акредитації суб`єкта державної реєстрації.
Технічний адміністратор Єдиного державного реєстру у день надходження рішень, передбачених пунктами 1 і 2 частини другої цієї статті, забезпечує їх негайне виконання.
Рішення, передбачені пунктами 3-5 частини другої цієї статті, виконуються Міністерством юстиції України протягом п`яти робочих днів з дня їх прийняття.
У разі прийняття рішення про тимчасове блокування або анулювання доступу державного реєстратора до Єдиного державного реєстру, скасування акредитації суб`єкта державної реєстрації Міністерство юстиції України вирішує питання про передачу на розгляд суб`єкту державної реєстрації, в якого зберігається реєстраційна справа, документів, що подані для проведення реєстраційних дій та перебувають на розгляді у відповідного нотаріуса, акредитованого суб`єкта державної реєстрації.
Процедуру здійснення Міністерством юстиції України контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань визначено Порядком здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затвердженим Постановою КМУ №990 від 21.12.2016 (далі - Порядок №990).
Відповідно до пункту 1 Порядку №990 моніторинг реєстраційних дій - комплекс організаційних та технічних (з використанням програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - реєстри) заходів, які забезпечують систематичну, вибіркову перевірку дотримання державними реєстраторами прав на нерухоме майно, державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державні реєстратори), уповноваженими особами суб`єктів державної реєстрації законодавства під час проведення реєстраційних дій за критеріями, визначеними цим Порядком.
Згідно з пунктами 4-7 Порядку № 990 моніторинг реєстраційних дій проводиться на підставі відомостей реєстрів за допомогою програмних засобів їх ведення за такими критеріями:
1) порушення строків, визначених Законами;
2) проведення реєстраційних дій в неробочий час;
3) відсутність у реєстрах електронних копій документів, поданих для державної реєстрації, виготовлених шляхом їх сканування;
4) проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень;
5) скасування (видалення) записів з реєстрів;
6) державні реєстратори та/або суб`єкти державної реєстрації, визначені Мін`юстом.
Камеральна перевірка за результатами здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації проводиться на підставі рішення Мін`юсту в разі виявлення порушень, визначених законами, порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та/або державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Пунктами 10-11 Порядку №990 визначено, що у рішенні Мін`юсту про проведення камеральної перевірки зазначається така інформація:
1) дата прийняття та номер зазначеного рішення;
2) прізвище, ім`я, по батькові державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації, стосовно яких прийнято рішення про проведення камеральної перевірки;
3) підстава проведення камеральної перевірки та реєстраційні дії, щодо яких проводиться камеральна перевірка;
4) прізвище, ім`я, по батькові посадової особи Мін`юсту, яка буде проводити камеральну перевірку.
Строк проведення камеральної перевірки становить не більш як десять робочих днів з дня прийняття Мін`юстом рішення про проведення такої перевірки.
Як встановлено судом з матеріалів адміністративної справи, рішення про проведення перевірки оформлене наказом Міністерства юстиції України, від 26.10.2020 за №2805/7, наказ за результатами проведення камеральної перевірки Міністерства юстиції України №3900/5 прийнято - 09.11.2020 року.
З викладеного вбачається, що камеральна перевірка державного реєстратора - приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_1 проведена в межах строку, передбаченого п.11 Порядку №990.
За приписами пункту 12-13 Порядку №990 визначено, що Мін`юст не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття ним рішення про проведення камеральної перевірки надсилає суб`єкту державної реєстрації, у трудових відносинах з яким перебуває державний реєстратор, уповноважена особа, чи нотаріусу рекомендованим листом з описом вкладення примірник відповідного рішення Мін`юсту, до якого додається запит про надання копій документів та іншої інформації, що стосується предмета перевірки, крім випадку, передбаченого абзацом другим цього пункту.
У разі розміщення на офіційному веб-сайті суб`єкта державної реєстрації відомостей про його електронну адресу такому суб`єкту у строки, визначені абзацом першим цього пункту, надсилається на його електронну адресу електронна копія відповідного рішення Мін`юсту, виготовлена шляхом сканування. До зазначеної копії додається запит про надання копій документів та іншої інформації, що стосується предмета перевірки.
Відомості про проведення камеральної перевірки не пізніше наступного робочого дня з дня прийняття Мін`юстом рішення про її проведення також розміщуються на офіційному веб-сайті Мін`юсту.
Під час проведення камеральної перевірки державний реєстратор, уповноважена особа суб`єкта державної реєстрації мають право подавати посадовій особі Мін`юсту свої пояснення та додаткову інформацію, що стосується предмета перевірки, які додаються до матеріалів перевірки.
З аналізу наведених законодавчих положень вбачається, що копія наказу Мін`юсту про проведення камеральної перевірки надсилається не пізніше наступного робочого дня з дня його прийняття разом із супровідним листом державному реєстратору та/або суб`єкту державної реєстрації. У той же час, особиста участь суб`єкта державної реєстрації (у даному разі позивача) не є обов`язковою, як і надання таким суб`єктом пояснень.
Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, на підтвердження факту направлення на адресу позивача копії наказу від 26.10.2020 №2805/7 "Про проведення камеральної перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_1 " представником відповідача надано суду копію супровідного листа від 27.10.2020 №8722/19.2.1/-20, яким також запропоновано позивачу надати пояснення та копії документів для проведення перевірки, список згрупованих поштових відправлень №9230 від 28.10.2020, копія фіскального чеку відділу поштового зв`язку від 28.10.2020 року.
За даними перевірки статусу відстеження з офіційного сайту "Укрпошта", зазначена вище поштова кореспонденція вручена позивачу 02.11.2020 року.
Крім того, Міністерством юстиції України до ДП "Національні інформаційні системи" направлено лист від 27.10.2020 за вих.№4377/19.2.1/36-20 щодо розміщення на сайті Міністерства юстиції України відомостей про проведення камеральної перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_1 .
За інформацією наданою ДП "Національні інформаційні системи" в листі від 05.11.2020 за №4555/14.2-11, вказана інформація була розміщена 27.10.2020 за наступним посиланням https://minjust.gov.ua/news/acts/nakaz-pro-provedennya-kameralnoi-perevirki-derjavnogo-reestratora-privatnogo-notariusa-harkivskogo-miskogo-notarialnogo-okrugu-harkivskoi-oblasti-klopotova-stanislava-davidovicha.
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку про необґрунтованість доводів позивача в частині неповідомлення його відповідачем про проведення камеральної перевірки та, як наслідок, позбавлення його можливості надати пояснення та відповідну інформацію, так як вказане спростовується наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до пункту 14-15 Порядку №990, за результатами проведення камеральної перевірки посадова особа Мін`юсту готує проект рішення Мін`юсту про результати проведення камеральної перевірки та у випадках, передбачених законами, про притягнення державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації до передбаченої законом відповідальності, в якому зазначається така інформація:
1) дата прийняття та номер зазначеного рішення;
2) дата прийняття та номер рішення про проведення камеральної перевірки;
3) прізвище, ім`я, по батькові державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації, стосовно яких проводилася камеральна перевірка;
4) наявність/відсутність порушень встановленого законом порядку державної реєстрації, суть виявлених порушень з посиланням на норми закону;
5) у разі наявності порушень - відомості про прийняте рішення щодо притягнення державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації до передбаченої законом відповідальності.
Під час підготовки проекту рішення Мін`юсту про притягнення державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації до передбаченої законом відповідальності посадова особа Мін`юсту встановлює наявність у діях державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації одноразового грубого чи неодноразового порушення визначених законами порядків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та/або державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань або наявність у діях таких осіб інших порушень у сфері державної реєстрації, зокрема таких, як:
проведення реєстраційних дій з порушенням строків, визначених законами;
відсутність на документах в електронній формі кваліфікованого електронного підпису державного реєстратора у випадках, передбачених законодавством;
відсутність електронних копій документів, які необхідні для проведення відповідної реєстраційної дії та виготовлення яких передбачено законодавством (за умови подальшого виготовлення таких копій державним реєстратором).
Згідно пункту 16 Порядку №990, у разі виявлення у діях державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації одноразового грубого чи неодноразового порушення визначених законами порядків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та/або державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань чи встановлення невідповідності державного реєстратора кваліфікаційним вимогам, визначеним законодавством, застосовується пункт 2 частини другої статті 37-1 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та/або пункт 2 частини другої статті 34-1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Зокрема, пунктом 2 частини 2 статті 37-1 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб`єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав.
Враховуючи, що Міністерством юстиції України за наслідками проведеної камеральної перевірки встановлено неодноразові грубі порушення визначеного законодавством порядку державної реєстрації, які виявлялись у прийнятті рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на підставі рішення суду, не набравшого законної сили на момент здійснення реєстраційних дій, суд доходить висновку про наявність достатніх правових підстав для застосування до державного реєстратора такого заходу примусу як анулювання доступу державного реєстратора - приватного виконавця Харківського міського нотаріального округу Харківської області ОСОБА_1 до Державного реєстру прав на нерухоме майно.
Суд також застосовує позицію ЄСПЛ, сформовану в пункті 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
У відповідності до ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги, що відповідачем як суб`єктом владних повноважень в даній справі доведено правомірність прийнятих ним рішень, суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог позивача.
Розподіл судових витрат суд здійснює за правилами статті 139 КАС України.
Керуючись статтями 14, 243-246, 258, 262, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В:
У задоволенні адміністративного позову Приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, треті особи - Державне підприємство "Національні інформаційні системи", Приватне підприємство "Укрбалпром" про визнання протиправним та скасування наказу - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Панченко