
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
15 березня 2021 року СєвєродонецькСправа № 812/1121/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про повернення надлишково сплаченого судового збору у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 19.07.2018 у справі № 812/1121/18 позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002614005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 1162907,82 грн. (один мільйон сто шістдесят дві тисячі дев`ятсот сім гривень 82 коп.). Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002644005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 182527,38 грн. (сто вісімдесят дві тисячі п`ятсот двадцять сім гривень 38 коп.). Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002654005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 182990,18 грн. (сто вісімдесят дві тисячі дев`ятсот дев`яносто гривень 18 коп.). Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002664005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 73870,97 грн. (сімдесят три тисячі вісімсот сімдесят гривень 97 коп.). У задоволенні позовної вимоги щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002624005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 191917,82 грн. (сто дев`яносто одна тисяча дев`ятсот сімнадцять гривень 82 коп.) відмовлено. Вирішено питання судових витрат (том 2 арк. спр. 86-90).
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 05.12.2018 у справі № 812/1121/18 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.07.2018 у справі № 812/1121/18 скасовано в частині відмови у задоволенні позову. Позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002624005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 191917,82 грн. (сто дев`яносто одна тисяча дев`ятсот сімнадцять гривень 82 коп.) задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області форми С від 29.09.2017 № 0002624005 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в розмірі 191917,82 грн. (сто дев`яносто одна тисяча дев`ятсот сімнадцять гривень 82 коп.). В решті постанову залишено без змін (том 2 арк. спр. 233-237).
Постановою Верховного Суду від 16.12.2020 касаційну скаргу Головного управління ДФС у Луганській області залишено без задоволення. Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 19.07.2018 та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 05.12.2018 у справі № 812/1121/18 залишено без змін (том 3 арк. спр. 31-41).
12.03.2021 позивач звернувся до суду із заявою про повернення надлишково сплаченого судового збору в сумі 1663,54 грн, оскільки за подання позовної заяви позивач повинен був сплатити 8810,00 грн, а сплатив 15123,06 грн.
Розглянувши заяву про повернення надлишково сплаченого судового збору у справі, суд дійшов до висновку про необхідність її задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивачем при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з вищевказаним позовом сплачено судовий збір у сумі 15123,06 грн, відповідно до квитанції від 27.03.2018 № 49 (том 1 арк. спр. 3).
Частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
На підставі частини другої статті 7 Закону України «Про судовий збір» у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем у позовній заяві заявлені вимоги майнового характеру, а саме: визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 29.09.2017 № 0002624005, № 0002664005, № 0002614005, № 0002644005, № 0002654005 у загальній сумі 1794 214,17 грн.
За приписами пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, що діяла на момент подання позовної заяви), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем сплаті підлягає ставка судового збору 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум працездатних осіб встановлений у місячному розмірі 1762, 00 грн.
Таким чином, за подання адміністративного позову позивач повинен був сплатити 8 810,00 грн. Позивачем було сплачено 15123, 06 грн (том 1 арк. спр. 3).
Судом встановлено, що переплата судового збору складає 6312,26 грн (15123, 06 грн – 8 810,00 грн = 6312,26 грн).
Однак відповідно до виконавчого листа у справі № 812/1121/18, виданого 10.01.2019 Луганським окружним адміністративним судом, позивачу сплачено 13459,52 грн (том 2 арк. спр. 268).
Тобто переплата судового збору складає 1663,54 грн.
У зв`язку з вищевикладеним, та відповідно до положень статті 7 Закону України «Про судовий збір», суд вважає, що заяву Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про повернення надлишково сплаченого судового збору у розмірі 1663,54 грн є такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 133, 248, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 7 Закону України «Про судовий збір», суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про повернення надлишково сплаченого судового збору у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС України у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Повернути ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 2 МВМ Лисичанського МВ УМВС України в Луганській області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ) надлишково сплачену за квитанцією від 27.03.2018 № 49при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду за подання позовної заяви суму судового збору у розмірі 1663,54 грн (одна тисяча шістсот шістдесят три гривні 54 копійок).
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.В. Борзаниця