Ухвала суду № 95537207, 10.03.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2021
Номер справи
128/2833/17
Номер документу
95537207
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

м. Вінниця

10 березня 2021 р. Справа № 128/2833/17

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Комара П.А., суддів Дмитришеної Р.М., Мультян М.Б.

за участю:

секретаря судового засідання: Панасюк В.В.

представника позивача: Томляк Т.С.

представника відповідача: Паничука Б.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про продовження розгляду справи за правилами статті 264 КАС України у справі

за позовом: Вінницького національного аграрного університету

до: Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області

про: визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Вінницького національного аграрного університету до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення.

До суду надійшло клопотання представника позивача про продовження розгляду справи за правилами статті 264 КАС України, оскільки вважає, що оскаржуване у даній справі рішення має ознаки нормативно-правового акту.

У підготовчому судовому засіданні представник позивача підтримала заявлене клопотання та просила його задовольнити.

Представник відповідача щодо задоволення вказаного клопотання заперечив.

Визначаючись щодо наявності підстав для зобов`язання відповідача опублікувати оголошення про розгляд даної справи, колегія суддів виходить із наступного.

Згідно статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

У статті 4 КАС України визначено терміни "нормативно-правовий акт" та "індивідуальний акт":

- нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування;

- індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

До нормативно-правових актів відносяться прийняті уповноваженими органами акти, які встановлюють, змінюють норми права, носять загальний чи локальний характер, розраховані на невизначене коло осіб та застосовуються неодноразово.

При цьому, визначальною умовою, що може слугувати критерієм загальності чи персоніфікованості суб`єктів впливу - є їх коло. Адже кількість як величина має відносний характер, може змінюватись і не є сталим показником регулятивного впливу юридичних актів. Під час визначення кола суб`єктів, правовий статус яких регламентує правовий акт, необхідно зважати лише на ті із них (фізична чи юридична особа, орган, організація, спільність людей тощо), для яких правовим актом установлюються права та обов`язки безпосередньо, щодо яких праворегуляторний вплив є прямим (а не усіх суб`єктів, для яких він може мати якесь юридичне значення).

В даному ж випадку, предметом оскарження в межах даної справи є рішення Агрономічної сільської ради Вінницької області від 21.08.2015 42 сесії 6 скликання, яким запроваджено генеральний план с. Агрономічне Вінницького району Вінницької області.

Відповідне рішення Агрономічної сільської ради від 21.08.2015 стосується неперсоніфікованих осіб: органів державної влади, місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб.

Суд звертає увагу, що здатність правового акта поширювати свою чинність хоч і на певне коло, однак неперсоніфікованих осіб - є ознакою нормативності.

З огляду на вище викладене, суд приходить до висновку, що рішення Агрономічної сільської ради від 21.08.2015 42 сесії 6 скликання, яким запроваджено генеральний план с. Агрономічне Вінницького району Вінницької області є нормативно-правовим актом.

При цьому, слід враховувати, що особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень визначено положеннями ст. 264 КАС України.

Відповідно до ч. 4 ст. 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.

Приписи ч. ч. 5-7 ст. 264 КАС України визначають, що оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи.

Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом.

Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.

При цьому, згідно ч. 12 ст. 264 КАС України правила цієї статті застосовуються також у випадках, коли питання протиправності нормативно-правового акта постало під час розгляду іншої адміністративної справи.

Враховуючи вище викладене, а також беручи до уваги те, що обставини відповідності оскаржуваного у даній справі рішення ознакам нормативно-правового акту встановлені судом уже після відкриття провадження у справі, суд приходить до висновку про необхідність на даній стадії судового розгляду справи зобов`язати відповідача розмістити оголошення про розгляд даної адміністративної справи у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, не пізніше ніж за сім днів до наступного підготовчого засідання та надати суду відповідні докази.

Керуючись ст.ст. 248, 264 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника позивача про продовження розгляду справи за правилами статті 264 КАС України - задовольнити.

Розгляд справи за позовом Вінницького національного аграрного університету до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення - здійснювати за правилами статті 264 КАС України.

Зобов`язати Агрономічну сільську раду Вінницького району Вінницької області не пізніше ніж за сім днів до наступного підготовчого засідання опублікувати оголошення про розгляд справи №128/2833/17 за позовом Вінницького національного аграрного університету до Агрономічної сільської ради Вінницького району Вінницької області про визнання протиправним та скасування рішення 42 сесії 6 скликання від 21.08.2015 року "Про затвердження генерального плану с. Агрономічне Вінницького району Вінницької області", у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений, докази чому надати суду.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Головуючий суддя Комар Павло Анатолійович

Судді Дмитришена Руслана Миколаївна

Мультян Марина Бондівна