
Справа № 372/735/21
Провадження № 2-з-34/21
У Х В А Л А
12 березня 2021 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Висоцька Г.В. розглянувши заяву адвоката Соколової Наталії Володимирівни – Романюк Ірини Іванівни про забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до Обухівського районного суду Київської області із позовом до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів: кадастровий реєстратор Відділу у Березнегуватському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Недогон Віктор Петрович, кадастровий реєстратор Відділу у Новоушицькому районі головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Сарахман Йосип Йосипович, Товариство з обмеженою відповідальністю «Кадастр Ф», приватний нотаріус Макарівського районного нотаріального округу Київської області Корнієвська Наталя Валеріївна, про визнання незаконними та скасування наказів Головного управління Дежргеокадастру у Київській області, скасування державної реєстрації земельних ділянок, скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, припинення права власності та поновлення у Державному земельному кадастрі реєстрації земельної ділянки.
Разом з вказаним цивільним позовом до суду надійшла заява адвоката Романюк І.І. про забезпечення позову шляхом заборони державним реєстраторам вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо новоутворених земельних ділянок з кадастровими номерами 3223151000:06:014:0103 та 3223151000:06:014:0100; заборони кадастровим реєстраторам вчиняти будь-які дії щодо вказаних земельних ділянок; заборони ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та будь-яким фізичним та юридичним особам, з якими укладено договори, які передбачають здійснення будівельних робіт, виконувати будівельні роботи по забудові спірних земельних ділянок; заборони Державній архітектурно-будівельній інспекції України, Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Київській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України вчиняти будь-які дії щодо реєстрування та видачі документів, які дають право на виконання будівельних робіт на земельних ділянках з кадастровими номерами 3223151000:06:014:0103 та 3223151000:06:014:0100. Свої вимоги обґрунтувала тим, що Головним управлінням Держтеокадастру у Київській області протиправно та без наявності для цього встановлених законом підстав скасовано реєстрацію у Державному земельному кадастрі належної ОСОБА_1 земельної ділянки з кадастровим номером 3223151000:06:014:0007, далі на місці цієї ділянки з порушенням закону сформовано дві нові ділянки з кадастровими номерами 3223151000:06:014:0103 та 3223151000:06:014:0100, та передано новоутворені ділянки у власність фізичним особам ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . Право власності цих осіб на вказані земельні ділянки уже зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. З урахуванням змісту і характеру протиправних і незаконних дій та рішень відповідачів, предметом позову ОСОБА_1 заявлено вимоги про: - скасування наказу Головного управління Держгеокадастру у Київській області від 05.02.2021 року № 182-УБД «Про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність» в частині надання у приватну власність ОСОБА_4 та ОСОБА_5 земельних ділянок з кадастровими номерами 3223151000:06:014:0103 та 3223151000:06:014:0100; - скасування державної реєстрації земельних ділянок з кадастровими номерами 322315 1000:06:014:0103 та 3223151000:06:014:0100; - скасування рішень приватного нотаріуса Макарівського районного нотаріального округу Київської області Корнісвської Н.В. про державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на земельні ділянки з кадастровими номерами 3223151000:06:014:0103 та 3223151000:06:014:0100, та припинення права власності вказаних осіб на ці земельні ділянки; - зобов`язання Головного управління Держгеокадастру у Київській області поновити у Державному земельному кадастрі реєстрацію земельної ділянки з кадастровим номером 3223151000:06:014:0007. З метою забезпечення можливості виконання рішення суду у разі задоволення позову, а також з метою вжиття ефективного захисту та поновлення порушених прав ОСОБА_1 , уданій справі необхідно вжити зазначені заходи забезпечення позову.
Згідно ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з викликом сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 ЦПК України, заходів забезпечення позову.
Згідно ч. 2 ст.149 ЦПК України, забезпечення позову допускається, як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутись до суду.
При вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що є учасниками даного судового процесу. Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.
При цьому, метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Заявлені заходи забезпечення позову є необхідними та безпосередньо пов`язані із предметом розгляду по даній справі. Так, позовні вимоги ОСОБА_1 стосуються об`єктів нерухомого майна - описаних вище земельних ділянок, і спрямовані на: - скасування рішення відповідача-1, прийнятого щодо земельних ділянок; - скасування реєстрації земельних ділянок; - скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію права власності на земельні ділянки; - припинення права власності на земельні ділянки, - поновлення реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі. Таким чином, усі позовні вимоги позивача стосуються нерухомого майна - земельних ділянок. Тому вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони державним реєстраторам вчиняти будь-які реєстраційні дії - щодо спірних земельних ділянок, заборони кадастровим реєстраторам вчиняти будь-які дії - щодо спірних земельних ділянок, та заборони відповідачам та уповноваженим органам влади вчиняти дії щодо забудови - спірних земельних ділянок, з приводу яких заявлено позовні вимоги, є адекватним та співмірним позовним вимогам заходом забезпечення, спрямованим на недопущення подальшого відчуження, зміни чи забудови земельних ділянок до вирішення питання щодо законного власника цих ділянок.
Зважаючи на те, що цивільно-процесуальним законодавством презюмується добросовісність користування сторонами своїми процесуальними обов`язками та правами, суд на час розгляду заяви про забезпечення позову не ставить під сумнів обставини, викладені заявником.
Оскільки відповідно до фактичних обставин справи жодні права відповідача не можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням заходів забезпечення позову, підстав, передбачених ст. 154 ЦПК України для застосування зустрічного забезпечення немає.
Суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову містить обґрунтовані доводи щодо реальних, існуючих обставин, які вказують на ймовірну складність або неможливість виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог, так само як і містить документальне обґрунтування наявності фактичних обставин, що свідчать про загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову
Суд оцінивши, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні документів, доданих до заяви, приходить до висновку, що вимоги заявника підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 150, 151, 153, 157, 260 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Заяву адвоката Романюк Ірини Іванівни про забезпечення позову - задовольнити.
Вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення:
- заборони державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в тому числі Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад. Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві і Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень») вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, державну реєстрацію переходу права власності у будь-якій формі та у будь-який спосіб, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, відкриття та/або закриття розділів в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записи про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, записи про перехід права власності у будь-якій формі та у будь-який спосіб, записи про скасування державної реєстрації речових прав га їх обтяжень, зміни до таких записів щодо земельної ділянки кадастровий номер 3223151000:06:014:0103, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 2292527432231);
- заборони державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно та органам державної реєстрації прав (в тому числі Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міським, районним, районним у містах Києві і Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам, іншим особам та органам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень») вчиняти будь-які реєстраційні дії, в тому числі, але не обмежуючись, державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав та їх обтяжень на нерухоме майно, відкриття та/або закриття розділів в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також вносити до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно записи про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, записи про скасування державної реєстрації речових прав га їх обтяжень, зміни до таких записів щодо земельної ділянки кадастровий номер 3223151000:06:014:0100, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район. Українська міська рада (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 2292527432231);
- заборони усім державним кадастровим реєстраторам, у тому числі державним кадастровим реєстраторам Відділу в Обухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки кадастровий номер 3223151000:06:014:0103, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, у тому числі дії, спрямовані на поділ, об`єднання, внесення будь-яких змін до відомостей про вказану земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, скасування державної реєстрації вказаної земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;
- заборони усім державним кадастровим реєстраторам, у тому числі державним кадастровим реєстраторам Відділу в Обухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки кадастровий номер 3223151000:06:014:0100, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада, у тому числі дії, спрямовані на поділ, об`єднання, внесення будь-яких змін до відомостей про вказану земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, скасування державної реєстрації вказаної земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;
- заборони ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) та будь-яким іншим фізичним та юридичним особам, з якими укладено договори, які передбачають здійснення будівельних робіт, виконувати будівельні роботи по забудові земельної ділянки кадастровий номер 3223151000:06:014:0103, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 та, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада;
- заборони ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 ) га будь-яким іншим фізичним та юридичним особам, з якими укладено договори, які передбачають здійснення будівельних робіт, виконувати будівельні роботи по забудові земельної ділянки кадастровий номер 3223151000:06:014:0100, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада;
- заборони Державній архітектурно-будівельній інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26, код ЄДРПОУ 37471912), Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Леся Українки, буд. 26-А) вчиняти будь-які дії щодо реєстрування повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначним наслідками (CCI), щодо видачі дозволу на виконання будівельних робіт - на земельній ділянці кадастровий номер 3223151000:06:014:0103, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада;
- заборони Державній архітектурно-будівельній інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд. 26, код СДРПОУ 37471912), Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Леся Українки, буд. 26-А) вчиняти будь-які дії щодо реєстрування повідомлення про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об`єктів що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначним наслідками (CCI), щодо видачі дозволу на виконання будівельних робіт - на земельній ділянці кадастровий номер 3223151000:06:014:0100, цільове призначення: для індивідуального садівництва, площа 0,12 га, адреса: Київська область, Обухівський район, Українська міська рада.
Стягувач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_3 .
Боржник: Головне управління Держгеокадастру у Київській області, код ЄДРПОУ 39817550, адреса місцезнаходження: 03115, .м Київ, вул. Серпова, буд. 3/14.
Боржник: ОСОБА_2 , дата народження та РНОКПП суду не відомо, адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Боржник: ОСОБА_3 , дата народження та РНОКПП суду не відомо, адреса проживання: АДРЕСА_2 .
Копію ухвали направити сторонам для відому.
Ухвалу в частині забезпечення позову направити на виконання Обухівському міськрайонному відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Ухвала в частині забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Суддя: Г.В. Висоцька