Постанова № 95510430, 15.03.2021, Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Дата ухвалення
15.03.2021
Номер справи
274/1491/21
Номер документу
95510430
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

справа № 274/1491/21

провадження №3/0274/848/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.03.2021 м. Бердичів

Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Базюк Ю.П., з участю прокурора Івашини В.Д., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Бердичів, заміжньої, що працює викладачем в ДВНЗ "Бердичівський коледж промисловості, економіки і права", проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , будучи у період з 03.01.2019 по 24.11.2020 депутатом Гришковецької селищної ради, Бердичівського району, Житомирської області, яка відноситься до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим порушила вимоги передбачені чинним законодавством України.

Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватою себе визнала. Пояснила, що вчасно не подала декларацію через перебування на самоізоляції, а також у зв`язку зі зміною прізвища в офіційних документах.

Прокурор Івашина В.Д. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи. При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.

Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про запобігання корупції" відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.

Статтею 3 Закону України "Про запобігання корупції" визначено коло суб`єктів на яких поширюється дія Закону, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України від 17.03.2020 № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих па запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» внесено зміни до розділу XIII ЗУ «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700 та встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році подаються до 1 червня.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, крім її власних пояснень, підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 44 від 22.02.2021 в якому зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення;

- копією рішення першої сесії VII скликання Гришковецької селищної ради від 03.01.2019 № 1 "Про підсумки виборів депутатів Гришковецької селищної ради, початок їх повноважень" з додатком до рішення сесії- списком депутатів Гришковецької селищної ради, в якому під номером сім ОСОБА_2 ;

- даними з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції щодо оприлюдненої декларації ОСОБА_2 , відповідно до яких дата публікації декларації (щорічна) 24.07.2020;

- рапортами начальника 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Житомирській області ДСР Національної поліції України капітана поліції Муравського Н. від 22.02.2021 про проведення перевірки щодо можливих корупційних проявів серед депутатів місцевих рад.

Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Обставин, що пом`якшують, обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

При вирішенні питання про можливість накладення стягнення, суд виходить з того, що відповідно до частини четвертої статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як вказано у протоколі № 44 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 22 лютого 2021 року, датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складання протоколу про адміністративні правопорушення, так як на момент складання протоколу зібрані необхідні докази, що в сукупності й свідчать про ознаки правопорушення.

Суд не може погодитись з такими твердженнями, з огляду на наступне.

Так, відповідно до запиту Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 18.12.2020 вих. № 8644/55/105/03-2020, адресованого Голові Гришковецької сільської ради Бердичівського району Житомирської області про надання інформації в тому числі про факти несвоєчасного подання суб`єктами декларування вказаної селищної ради електронних декларацій, а також інформацію стосовно депутатів Гришковецької сільської ради Бердичівського району Житомирської області VII скликання, які припинили повноваження як депутати вказаної ради.

Листом від 23.12.2020 вих. № 1603 Гришковецька селищна рада на лист від 18.12.2020 вих № 8644/55/105/02-2020 надала Управлінню стратегічних розслідувань в Житомирській області відповідь на вказаний запит.

Листом Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області від 28.12.2020 вих. № 8771/55/105/03-2020 ОСОБА_3 пропонується прибути до Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області ДСР НПУ 31.12.2020 о 09 год 00 хв у зв`язку з проведенням перевірки щодо несвоєчасного подання нею електронної декларації.

Таким чином, суд вважає, що датою виявлення адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 , є саме 28 грудня 2020 року, а не 22.02.2021, як вказано в протоколі.

У зв`язку з викладеним суд вважає, що розгляд справи та накладення стягнення в даній справі проводиться в межах строків, визначених ст. 38 КУпАП.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, винної, яка заміжня, працює, ступінь вини, майновий стан, відсутність обтяжуючих обставин, причини вчинення правопорушення та приходить до висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Згідно із ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, в розмірі, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2021 році - 2270 грн)

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 24, 36, 40-1, 245, 251, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд

п о с т а н о в и в:

Грубську - ОСОБА_4 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Реквізити для оплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ м.Бердичів/21081100 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN): UA 478999980313030106000006825 Код класифікації доходів бюджету: 21081100 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 454 грн 00 коп.

Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/2203010,Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001,Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Роз`яснити, що відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк 15 днів, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Ю.П. Базюк