
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2021 р. Справа№200/729/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мозгової Н.А.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
19.01.2021 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ:42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелинського, 27-а) про визнання протиправним та скасування рішення №38 від 03.11.2020 року, №462 від 13.11.2020 року, зобов`язання зарахувати період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року у загальний трудовий (страховий) стаж, зобов`язання повторно розглянути заяви про призначення пенсії за віком від 02.11.2020 року, від 11.11.2020 року із зарахуванням до загального трудового (страхового) стажу періоду навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що 02.11.2020 року вона звернулась до управління із заявою про призначення пенсії, яка була подана через веб-портал Пенсійного фонду України. Проте, рішенням №38 від 03.11.2020 року їй було відмовлено у призначенні пенсії, оскільки відсутня дата видачі атестату та є виправлення в прізвищі, ім`я по батькові заявниці. 11.11.2020 року вона повторно звернулась до управління із заявою про призначення пенсії. Рішенням №462 від 13.11.2020 року їй було відмовлено у призначенні пенсії, оскільки відсутня дата видачі атестату та є виправлення в прізвищі, ім`я по батькові заявниці. Вважає, що фактично, відмовляючи у призначенні пенсії за віком, відповідач порушив її конституційні права.
Ухвалою суду від 25.01.2021 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) учасників справи.
Представник відповідача через відділ діловодства та документообігу суду надав відзив на адміністративний позов, у якому зазначив, що 02.11.2020 року позивач звернулась до управління із заявою №10046 про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». За результатом розгляду зави №10046 та доданих до неї документів управлінням було прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії №38 від 03.11.2020 року у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу 27 років. 11.11.2020 року позивач вдруге звернулась до управління із заявою №10428 про призначення пенсії за віком. За результатом розгляду зави №10428 та доданих до неї документів управлінням було прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії №462 від 13.11.2020 року у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу 27 років. Управлінням не було зараховано до загального стажу період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року згідно атестату НОМЕР_4, оскільки відсутня дата видачі атестату та є виправлення в прізвищі, ім`я по батькові заявниці. Загальний страховий стаж ОСОБА_1 складає 25 років 01 місяць 27 днів. Просив відмовити у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне .
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), громадянка України, згідно ст. 43 КАС України здатна здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки.
Відповідач, Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (код ЄДРПОУ: 42171861) є суб`єктом владних повноважень, основним завданням якого згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.
Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).
Судом встановлено, що 02.11.2020 року позивач через веб - портал Пенсійного фонду України звернулась до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області із заявою №10046 про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області №38 від 03.11.2020 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
У зазначеному рішенні вказано про те, що позивачу не зараховано до загального стажу період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року згідно атестату НОМЕР_4, оскільки відсутня дата видачі атестату та є виправлення в прізвищі, ім`я по батькові заявниці. Загальний страховий стаж складає 25 років 01 місяць 27 днів. На дату звернення заявниця досягла повних 60 років.
11.11.2020 року позивач повторно звернулась до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області із заявою №10428 про призначення пенсії за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області №462 від 13.11.2020 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
У зазначеному рішенні вказано про те, що позивачу не зараховано до загального стажу період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року згідно атестату НОМЕР_4, оскільки відсутня дата видачі атестату та є виправлення в прізвищі, ім`я по батькові заявниці. Загальний страховий стаж складає 25 років 02 місяці 07 днів. На дату звернення заявниця досягла повних 60 років.
Не погодившись із рішеннями відповідача, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із статтею 46 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини першої, другої статті 5 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню; види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат; пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком; мінімальний розмір пенсії за віком; порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування; організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», жінки, які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня 1960 року, мають право на призначення пенсії за віком після досягнення ними 59 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років, з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років.
Відповідно до частини першої статті 44 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846, затверджений Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Згідно з абзацом першим пункту 1.1 розділу I "Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії" Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07 липня 2014 року № 13-1) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).
Підпунктом 2 пункту 2.1 розділу II "Документи, необхідні для призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший" Порядку № 22-1 встановлено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу). За період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 18 червня 2014 року № 10-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08 липня 2014 року за № 785/25562 (далі - Положення), а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 до Положення.
Згідно з абзацами першим, третім пункту 4.1 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2). Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
Пунктом 4.2 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі;
4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 3), копія якої зберігається у пенсійній справі.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (абзац перший пункту 4.3 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1).
Згідно з абзацом першим пункту 4.7 розділу ІV "Приймання, оформлення і розгляд документів" Порядку № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Відповідно до статті 62 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-XII) основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637), передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Відповідно до абз.1 п.3 Порядку за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Таким чином, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а уточнюючі довідки підприємств необхідні в разі відсутності відповідних відомостей у трудовій книжці.
У трудовій книжці ОСОБА_1 (до шлюбу ОСОБА_1 ) серії НОМЕР_2 щодо спірного періоду наявні такі записи:
- з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року навчання в технічному училищі №58 м. Донецьк. Запис внесено у трудову книжку серії НОМЕР_3 на підставі атестату НОМЕР_4.
Спірний період проходження навчання відповідачем не зарахований до загального стажу позивача через те, що відсутня дата видачі атестату та є виправлення в прізвище, ім`я по батькові заявниці.
Позивачем до матеріалів справи надано атестат НОМЕР_4, зі змісту якого вбачається, що ОСОБА_1 закінчила міське професійно - технічне училище №58 м. Донецька по професії повар. З листка успішності слідує, що період навчання становив з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року. Дата видачі атестату - 13.07.1978 року.
З огляду на викладене, суд вважає, що позивачем доведено наявність у неї права на зарахування періоду навчання в Міському професійно - технічному училищі №58 м. Донецька 01.09.1976 року по 13.07.1978 року до загального стажу.
При цьому, згідно з частиною третьою статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" 09.07.2003 № 1058-IV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до п.4.2 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
Разом з тим, матеріали справи не містять запитів до відповідного архіву щодо навчання позивача з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року у ПТУ №58 м. Донецька.
Згідно з пунктом «д» частини третьої статті 56 Закону України від 05.11.1991 №1788-XII «Про пенсійне забезпечення», до стажу роботи зараховується також: навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідачем протиправно не зараховано до загального стажу позивача період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року навчання в технічному училищі №58 м. Донецьк.
Приймаючи до уваги наведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що рішення відповідача №38 від 03.11.2020 року, №462 від 13.11.2020 про відмову в призначенні пенсії, прийнято не на підставі Конституції та законодавства України, а отже підлягає скасуванню.
Як наслідок, з урахуванням вимог ч.2 ст.9 КАС України позовні вимоги в частині зобов`язання Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяви про призначення пенсії за віком від 02.11.2020 року, від 11.11.2020 року із зарахуванням до загального трудового (страхового) стажу періоду навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року, зобов`язання зарахувати період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року у загальний трудовий (страховий) стаж підлягають задоволенню шляхом зобов`язання Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяви про призначення пенсії за віком від 02.11.2020 року, від 11.11.2020 року із зарахуванням до загального трудового (страхового) стажу періоду навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року з урахуванням висновків суду.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред`явленого позову в частині, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду з даним адміністративним позовом сплачено судовий збір у розмірі 908 грн. (а.с.6), тому судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача у розмірі 908,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ:42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелинського, 27-а) про визнання протиправним та скасування рішення №38 від 03.11.2020 року, №462 від 13.11.2020 року, зобов`язання зарахувати період навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року у загальний трудовий (страховий) стаж, зобов`язання повторно розглянути заяви про призначення пенсії за віком від 02.11.2020 року, від 11.11.2020 року із зарахуванням до загального трудового (страхового) стажу періоду навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області №38 від 03.11.2020 року, №462 від 13.11.2020 про відмову в призначенні пенсі.
Зобов`язати Маріупольське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ:42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелинського, 27-а) повторно розглянути заяви ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) про призначення пенсії за віком від 02.11.2020 року, від 11.11.2020 року із зарахуванням до загального трудового (страхового) стажу періоду навчання з 01.09.1976 року по 13.07.1978 року з урахуванням висновків суду.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Маріупольського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ:42171861, місцезнаходження: Донецька область, м. Маріуполь, вул.Зелинського, 27-а) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.
Повний текст судового рішення складено та підписано 15.03.2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Н.А. Мозговая