Рішення № 95490521, 10.03.2021, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2021
Номер справи
500/730/21
Номер документу
95490521
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/730/21

10 березня 2021 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі:

головуючого судді Баб`юка П.М.

за участю:

секретаря судового засідання Кавчак О.І.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Міська І.В.,

представника третьої особи Тимчук О.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Борщівської міської ради третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Сков`ятинський дошкільний навчальний заклад "Журавлик" про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (далі, також, - позивач) з позовом до Борщівської міської ради (далі, також, - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, виступає на стороні відповідача: Сков`ятинський дошкільний навчальний заклад «Журавлик», в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Борщівської міської ради щодо невиплати з місцевого бюджету середньомісячної заробітної плати, яку позивач одержувала на виборчій посаді Сков`ятинського сільського голови за період з 20.11.2020 по 22.12.2020;

зобов`язати Борщівську міську раду виплатити ОСОБА_1 з місцевого бюджету середньомісячну заробітну плату, яку вона одержувала на виборній посаді Сков`ятинського сільського голови за період з 20.11.2020 по 22.12.2020.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач не забезпечив надання позивачу попередньої або рівнозначної роботи після звільнення позивача з виборної посади, а тому, зобов`язаний нарахувати та виплатити середньомісячну заробітну плату не більш ніж за шість місяців. Довідкою від 20.11.2020 №16 Сков`ятинського дошкільного навчального закладу «Журавлик» підтверджується відсутність можливості працевлаштування на посаду займану нею до обрання в зв`язку з тим, що зазначена посада зайнята працівником на постійному місці. 23.11.2020 позивач звернулася до відповідача із заявою щодо виплат, передбачених ч.2 ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування". Борщівська міська рада у відповідь відправила позивачеві лист № Г 01-16/1364/320 від 23.12.2020, в якому вказала, що згідно з листом Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” від 18.12.2020 №22 станом на 18.12.2020 в дошкільному закладі є наявна посада помічника вихователя, а тому, позивачу рекомендовано звернутись до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” для укладення трудових відносин та поновлення на попередньому місці роботи. 30.12.2020 Борщівською міською радою на адресу позивача повторно направлено лист, в якому рекомендовано звернутись до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” для укладення трудових відносин та поновлення на попередньому місці працевлаштування. Разом з тим, в даному листі нічого не вказано щодо вимоги виплатити позивачу середньомісячної заробітної плати, яку вона отримувала на виборній посаді за період з 20.11.2020 по 22.12.2020. Вважаючи бездіяльність Борщівської міської ради щодо невиплати з місцевого бюджету з 20.11.2020 по 22.12.2020 середньомісячної заробітної плати, яку позивач одержувала на виборній посаді Сков`ятинського сільського голови, протиправною, позивач звернулася до суду за захистом своїх прав.

Ухвалою суду від 22.01.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено у справі судове засідання.

Від відповідача на адресу суду 05.03.2021 надійшов відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує, просить відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. В обґрунтування зазначено, що позивач, будучи сільським головою, здійснювала контроль за законністю в діяльності підвідомчого (підконтрольного) закладу та не забезпечила дотримання керівником Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” вимог абзацу другого частини першої статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" щодо обов`язку прийняття на посаду, з якої звільнено працівника у зв`язку із переходом на виборну посаду, виключно за строковим трудовим договором. Вважає, що у ситуації, яка склалася щодо надання позивачу попереднього місця роботи (посади) відсутня вина Борщівської міської ради, а є порушення вимог абзацу 2 частини першої статті 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" з боку адміністрації Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик”. Тому, відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила суд задовольнити в повному обсязі, посилаючись на викладені в позові обґрунтування.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив, просив суд відмовити в їх задоволенні, посилаючись на викладені у відзиві на позов обґрунтування. Додатково зазначив, що позивач не зверталась до дошкільного навчального закладу “Журавлик” із заявою про прийняття на роботу, що підтверджує відсутність наміру працевлаштуватись.

Представник третьої особи заперечив проти позовних вимог, просив відмовити в їх задоволенні.

Перевіривши матеріали справи, розглянувши доводи, викладені в позові та відзиві на позов, та надавши їм належну правову оцінку, проаналізувавши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, у їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 призначено на посаду помічника вихователя Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” з 25.01.2011, що підтверджується наказом завідувачки Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” №3-к від 25.01.2011 (аркуш справи 5).

Згідно з наказом №37-К від 30.10.2015 завідувачки Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” позивача звільнено з посади помічника вихователя на підставі п.5 ст.36 КЗпПУ, перехід на виборну посаду (аркуш справи 6).

Відповідно до рішення 1 сесії УII скликання Сков`ятинської сільської ради №1 від 08.11.2015 ОСОБА_1 обрано сільським головою.

Згідно з рішенням сесії Борщівської міської ради 8 скликання від 20.11.2020 позивач припинила повноваження голови Сков`ятинського сільського голови на підставі п.п.4 п.2 розділу II Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад” від 16.04.2020 №562-ІХ.

Вказані обставини підтверджуються записами в трудовій книжці позивача № НОМЕР_1 , заповнені 11.11.1999 (аркуші справи 7-8).

Таким чином, останнім робочим днем позивача на посаді сільського голови є 20.11.2020.

23 листопада 2020 року позивач звернулась з заявою до голови Борщівської ОТТ, в якій просила здійснювати їй виплату середньомісячної заробітної плати, яку отримувала на виборній посаді за рахунок коштів місцевого бюджету у зв`язку з неможливістю працевлаштуватися на попереднє місце роботи, додавши до заяви довідку Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” №16 від 20.11.2020 про те, що вакантної посади в ДНЗ “Журавлик” немає, працевлаштувати ОСОБА_1 неможливо (аркуші справи 9-10). Дана заява зареєстрована в Борщівській міській раді 23.11.2020, вхідний № Г 01-16/1203.

15 грудня 2020 року позивач повторно звернулась в Борщівську міську раду з проханням надати відповідь на її звернення від 23.11.2020 щодо здійснення середньомісячної виплати, яку отримувала на виборній посаді (аркуш справи 11).

Борщівська міська рада звернулася з листом до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” №2060/01-18 від 17.12.2020 з вимогою усунути порушення щодо трудового законодавства в частині забезпечення трудових прав ОСОБА_1 та надання їй рівноцінної роботи (посади), яку вона займала до обрання на виборну посаду (аркуш справи 12).

Листом Борщівської міської ради №Г01-16/1364/307 від 18.12.2020 позивача проінформовано, що про результати розгляду її звернення буде повідомлено додатково, оскільки Борщівська міська рада звернулась до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” про надання інформації щодо наявності вакантних посад (аркуш справи 14).

Надалі, позивач 23.12.2020 подала відповідачу заяву, в якій вказала на протиправність дій Борщівської міської ради щодо невиплати їй середньомісячної заробітної плати з 20.11.2020, просила провести виплату середньомісячної заробітної плати, яку вона отримувала на виборній посаді за рахунок коштів місцевого бюджету за період з 23.11.2020 по 22.12.2020 (аркуш справи 15).

У відповідь на заяву позивача Борщівська міська рада відправила лист №Г01-16/1364/320 від 23.12.2020, в якому вказала, що Сков`ятинський дошкільний навчальний заклад “Журавлик” листом від 18.12.2020 №22 повідомив про те, що станом на 18.12.2020 в дошкільному закладі є посада помічника вихователя, а тому, рекомендовано позивачу звернутись до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” для укладення трудових відносин та поновлення ОСОБА_1 на попередньому місці роботи (аркуш справи 18).

Також, судом встановлено, що листом Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” №21/1 від 18.12.2020 повідомлено ОСОБА_1 про наявність в закладі вакансії помічника вихователя, а також, про необхідність повідомити директора, коли позивач приступить до роботи (аркуш справи 16).

Зазначений лист отримано позивачем 23.12.2020, що підтверджується її підписом на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (аркуш справи 56).

Листом Борщівської міської ради від 30.12.2020 № Г01-16/1411/327 позивачу повторно рекомендовано звернутись до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” для укладення трудових відносин та поновлення на попередньому місці працевлаштування (аркуш справи 20). В даному листі нічого не вказано щодо вимоги виплатити середньомісячну заробітну плату, яку позивач отримувала на виборній посаді за період з 20.11.2020 по 22.12.2020.

Не погоджуючись із бездіяльністю відповідача щодо невиплати їй з місцевого бюджету з 20.11.2020 року по 22.12.2020 року середньомісячної заробітної плати, яку вона одержувала на виборній посаді Сков`ятинського сільського голови, позивач звернулася з даним адміністративним позовом до суду.

Приписами частини другої статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Закон України від 21.05.1997 №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон №280/97-ВР) відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.10 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з ч.2 ст.8 Закону України "Про добровільне об`єднання територіальних громад" 5 лютого 2015 року №157-VIII (далі - Закон №157-VIII) повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою. Після завершення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об`єдналися, їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об`єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету. Протягом зазначеного строку сільський, селищний, міський голова, обраний об`єднаною територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу. Після завершення повноважень сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу сільської ради у територіальній громаді, що увійшла до об`єднаної територіальної громади, відповідні функції одноособово виконує сільський, селищний, міський голова, обраний об`єднаною територіальною громадою, з дня набуття ним повноважень до затвердження відповідною сільською, селищною, міською радою персонального складу її виконавчого комітету.

Відповідно до ч.1 ст.8 Закону №157-VIII об`єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об`єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об`єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.

Згідно з ч.3 ст.8 Закону №157-VIII об`єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об`єднаною територіальною громадою.

Отже, відповідач Борщівська міська рада є правонаступником прав та обов`язків Сков`ятинської сільської ради, в якій позивач працювала головою сільської ради.

Згідно з ч.2 ст.12 Закону №280/97-ВР сільський, селищний, міський голова обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі. Строк повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на чергових місцевих виборах, визначається Конституцією України.

Частиною п`ятою ст.12 Закону №280/97-ВР визначено, що на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Правовий статус депутата сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради визначає Закон України від 11 липня 2002 року №93-IV «Про статус депутатів місцевих рад» (далі - Закон №93-IV), який також встановлює гарантії депутатської діяльності та порядок відкликання депутата місцевої ради.

Відповідно до частин 1, 2 ст.4 Закону №93-IV депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Згідно з ст.6 Закону №93-IV депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

Депутат місцевої ради, обраний секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради, працює у відповідній раді на постійній основі і не може суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, у тому числі на громадських засадах (за винятком викладацької, наукової та творчої у позаробочий час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

За рішенням обласної, Київської та Севастопольської міських рад депутат, обраний головою постійної комісії з питань бюджету, може працювати в раді на постійній основі.

Позивач обрана та працювала головою Cков`ятинської сільської ради на постійній основі, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.33 Закону України №93-IV у разі обрання депутата місцевої ради на виборну посаду у раді, на якій він працює на постійній основі, трудовий договір з ним за попереднім місцем роботи припиняється відповідно до законодавства. Обраний на виборну посаду у відповідній раді, на якій він працює на постійній основі, депутат місцевої ради, який перебуває на службі у військових формуваннях чи правоохоронних органах держави, прикомандировується до місцевої ради із залишенням на цій службі.

З працівником, якого прийнято на роботу (посаду), що її виконував (займав) депутат місцевої ради, укладається строковий трудовий договір; цей договір розривається у разі повернення депутата місцевої ради на роботу, але не пізніш як через три місяці після припинення повноважень депутата місцевої ради.

Депутату місцевої ради, який працював у раді на постійній основі, після закінчення таких повноважень надається попередня робота (посада), а за її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігається, але не більше шести місяців, середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді у раді, що виплачується з відповідного місцевого бюджету. У разі, якщо колишній депутат місцевої ради має право на пенсійне забезпечення або йому призначена пенсія за віком, по інвалідності, у зв`язку із втратою годувальника, за вислугу років відповідно до закону, за ним не зберігається середня заробітна плата, яку він одержував на виборній посаді в раді.

Час, коли колишній депутат тимчасово не працював у зв`язку з неможливістю надання йому попередньої або рівноцінної роботи (посади) безпосередньо після закінчення строку його повноважень, зараховується, але не більше шести місяців, до страхового стажу і стажу роботи (служби) за спеціальністю, за якою депутат працював до обрання у місцеву раду, де він виконував свої обов`язки на постійній основі.

Тобто, право на отримання середнього заробітку, отриманого на виборній посаді, має особа, якщо вона не є пенсіонером та не була забезпечена роботою після припинення повноважень. Такий заробіток зберігається на період 6 місяців і підлягає виплаті з відповідного місцевого бюджету.

Відповідно до ч.5 ст.12 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" на сільських, селищних, міських голів поширюються повноваження та гарантії депутатів рад, передбачені законом про статус депутатів рад, якщо інше не встановлено законом.

Гарантії для працівників, обраних на виборні посади, також встановлені статтею 118 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), за приписами якої працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, комсомольських, кооперативних та інших громадських організаціях, надається після закінчення їх повноважень за виборною посадою попередня робота (посада), а при її відсутності - інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Під рівноцінною роботою (посадою) треба розуміти роботу (посаду), не нижче за кваліфікацією чи посадою, за якою особа працювала до обрання на виборну посаду (відповідного голови/секретаря).

Аналіз наведених положень чинного законодавства України дає підстави для висновку, що законодавством гарантується право депутата місцевої ради на надання йому, після закінчення його повноважень за виборною посадою, попередньої або рівноцінної роботи (посади), а за її відсутності - збереження за ним середньої заробітної плати на строк не більше шести місяців або до дня його працевлаштування.

Вказана правова позиція відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 13.08.2020 (справа №174/445/16-а (2-а/174/18/2016).

За змістом Закону №93-IV збереження протягом шести місяців середнього заробітку не звільняє адміністрацію установи, де працював депутат місцевої ради (голова ради), від обов`язку вжити заходи до його працевлаштування. Закон №93-IV покладає на роботодавця обов`язок забезпечити депутату, строк повноважень якого завершився, надання попередньої роботи (посади) і лише в разі її відсутності - іншої рівноцінної роботи (посади) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

Водночас строки, протягом яких відповідач має виконати зазначений обов`язок запропонувати надати рівноцінну роботу, нормативно не встановлений. До часу працевлаштування такій особі повинна бути збережена середня заробітна плата, але не більше 6 місяців. У разі відмови особи від працевлаштування обов`язок роботодавця зі збереження такого заробітку особи припиняється.

Як вбачається з матеріалів справи, до обрання на виборну посаду Сков`ятинського сільського голови позивач працювала на посаді помічника вихователя Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик”.

20 листопада 2020 року позивач припинила повноваження голови Сков`ятинського сільського голови згідно з рішенням сесії Борщівської міської ради 8 скликання.

У свою чергу, відповідно до довідки Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” №16 від 20.11.2020 проінформовано, що вакантної посади в ДНЗ “Журавлик” немає, працевлаштувати ОСОБА_1 неможливо.

23 листопада 2020 року позивач звернулась з заявою до голови Борщівської ОТТ, в якій просила здійснювати їй виплату середньомісячної заробітної плати, яку отримувала на виборній посаді за рахунок коштів місцевого бюджету у зв`язку з неможливістю працевлаштуватися на попереднє місце роботи, додавши зазначену довідку, заява зареєстрована в Борщівській міській раді 23.11.2020.

Надалі, на звернення позивача лише 18.12.2020 відповідач листом проінформував позивача, що про результати розгляду її звернення буде повідомлено додатково, оскільки Борщівська міська рада звернулась до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” про надання інформації щодо наявності вакантних посад, нічого не вказавши щодо вимоги виплатити середньомісячну заробітну плату, яку позивач отримувала на виборній посаді за період з 20.11.2020 по 22.12.2020.

Тобто, станом на день звернення до Борщівської міської ради, як правонаступника прав та обов`язків Сков`ятинської сільської ради, працевлаштування позивача на попередньому місці роботи було неможливим. При цьому, встановлені статтею 33 Закону №93-IV застереження щодо можливості нарахування та виплати позивачу спірних кошів судом не встановлені.

Після закінчення повноважень позивача на виборній посаді, відповідач зобов`язаний працевлаштувати її на попередній посаді або ж на іншій рівноцінній роботі (посаді) у тій же установі, або за її бажанням - в іншій. Водночас строки, протягом яких відповідач має виконати зазначений обов`язок запропонувати надати рівноцінну роботу, нормативно не встановлений. До часу працевлаштування такій особі повинна бути збережена середня заробітна плата, але не більше 6 місяців. У разі відмови особи від працевлаштування обов`язок роботодавця зі збереження такого заробітку особи припиняється.

У разі, якщо особа не працювала на жодній, окрім виборних посад, відповідач не має об`єктивної можливості надати їй попередню, тобто виборну посаду, проте не позбавлений обов`язку запропонувати рівноцінну, тобто, згідно з рівнем її кваліфікації тощо роботу в своїй чи іншій установі, організації, підприємстві. Відповідач не довів суду жодним належним, допустимими і достовірним доказом, що у заявлених спірних правовідносинах запропонував позивачу таке працевлаштування, у т.ч. отримання від неї відмови з такого приводу.

Судом встановлено, що 23.12.2020 позивач отримала лист Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” №21/1 від 18.12.2020, яким її повідомлено про наявність в закладі вакансії помічника вихователя, а також, про необхідність повідомити директора, коли позивач приступить до роботи, що підтверджується її підписом на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (аркуш справи 56).

Також, відповідач листом від 23.12.2020 повідомив позивача про лист від 18.12.2020 №22 Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” та про наявність станом на 18.12.2020 в дошкільному закладі посади помічника вихователя, рекомендовано позивачу звернутись до Сков`ятинського дошкільного навчального закладу “Журавлик” для укладення трудових відносин та поновлення ОСОБА_1 на попередньому місці роботи.

Крім цього, суд звертає увагу на те, що неможливість працевлаштування позивача на попередню роботу (посаду) виникла не з її вини.

За вказаних обставин, суд дійшов висновку, що відповідач, в силу вимог ст.33 Закону України №93-IV, зобов`язаний був на період працевлаштування позивача, або до отримання відмови останнього у працевлаштуванні, зберегти за нею, але не більше шести місяців, середню заробітну плату, яку вона одержувала на виборній посаді у раді.

У позові позивач просить зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити їй середню заробітну плату за період з 20.11.2020 по 22.12.2020.

Разом з тим, відповідно до записів в трудовій книжці позивач припинила повноваження голови Сков`ятинського сільського голови 20.11.2020 (п`ятниця).

Відповідно до абз.2 п.2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року №58, днем звільнення вважається останній день роботи.

Таким чином, початком обов`язку відповідача виплатити позивачу середньої заробітної плати слід вважати 23.11.2020 (понеділок).

Про наявність вакантної посади за попереднім місцем роботи та можливість працевлаштування ОСОБА_1 дізналась 23.12.2020, однак жодних дій з метою повернення на роботу не вчинила. Крім цього, з 23.12.2020 позивач перебуває на обліку у центрі зайнятості (аркуш справи 54).

Тобто, з 23.12.2020 у відповідача припинився обов`язок, визначений ст.33 Закону України №93-IV, працевлаштування позивача, або збереження за нею, але не більше шести місяців, середньої заробітної плати, яку вона одержувала на виборній посаді у раді.

Отже, слід зобов`язати Борщівську міську раду виплатити ОСОБА_1 з місцевого бюджету середню заробітну плату, яку вона одержувала на виборній посаді у раді, з 23 листопада 2020 року по 23 грудня 2020 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

В частині вимог про зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити їй середню заробітну плату з 20.11.2020, - відмовити.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Борщівської міської ради щодо не здійснення виплатити ОСОБА_1 з місцевого бюджету середньої заробітної плати, яку вона одержувала на виборній посаді у раді, з 23 листопада 2020 року по 23 грудня 2020 року.

Зобов`язати Борщівську міську раду виплатити ОСОБА_1 з місцевого бюджету середню заробітну плату, яку вона одержувала на виборній посаді у раді, з 23 листопада 2020 року по 23 грудня 2020 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 12 березня 2021 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: с. Сков`ятин,Борщівський район, Тернопільська область,48737 код ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_2 );

відповідач:

- Борщівська міська рада (місцезнаходження/місце проживання: вул. Грушевського, 2,м. Борщів,Тернопільська область,48702 код ЄДРПОУ/РНОКПП 04058485);

третя особа:

- Сков`ятинський дошкільний навчальний заклад "Журавлик" (місцезнаходження/місце проживання: с. Сков`ятин,Борщівський район, Тернопільська область,48737 код ЄДРПОУ/РНОКПП 37498117) .

Головуючий суддя Баб`юк П.М.