Рішення № 95490327, 01.03.2021, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.03.2021
Номер справи
460/7968/20
Номер документу
95490327
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

01 березня 2021 року м. Рівне №460/7968/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Борискіна С.А. за участю секретаря судового засідання Лютко М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник Удовиченко О.Ю.,

третьої особи відповідача: представник не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Держгеокадастру у Рівненській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Березнівська територіальна громада в особі Березівської міської ради Березнівського району Рівненської області про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинення певних дій, -В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, в якому просив:

-визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області №2819 від 01.10.2020 про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою;

-зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області надати дозвіл ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 4,0739 га з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079, розташовану на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області, зі зміною виду використання земельної ділянки в межах цільового призначення земель сільськогосподарського призначення "для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" на "для ведення фермерського господарства".

Мотивуючи вимоги позову ОСОБА_1 зазначав, що 18.09.2018 між ним та відповідачем було укладено договір оренди земельної ділянки строком на 7 років. 08.10.2018 позивач заснував Фермерське господарство "Агро Фонд". Вказував, що у відповідь на його заяву про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки у власність відповідно до ст.32 Земельного кодексу України, відповідач наказом від 01.10.2020 №2819 відмовив у задоволенні такої заяви. На переконання ОСОБА_1 , спірний наказ суперечить вимогам ст.118 Земельного кодексу України, оскільки підставою в наданні запитуваного позивачем дозволу вказано наявність укладеного договору оренди земельної ділянки. Просив позовні вимоги задовольнити повністю.

Ухвалою суду від 02.11.2020 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 30.11.2020 на 10:15 год.

Ухвалою суду від 30.11.2020 підготовче судове засідання відкладено до 21.12.2020 до 10:00 год.

Позиція відповідача щодо позовних вимог висловлена у відзиві на позов від 04.12.2020, відповідно до змісту якого він заперечував проти їхнього задоволення. Зазначав на обґрунтування такої позиції про те, що згідно з ч.5 ст.116 Земельного кодексу України земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадянина або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенняморганів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише післяприпинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом. Відмова позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області орієнтовною площею 4,0739 га, з цільовим призначенням для ведення фермерського господарства, обґрунтована, зокрема, наявністю укладеного договору оренди вказаної земельної ділянки від 18.09.2018 №166/57-18-ДО. Статтею 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Повідомляв, що договір оренди землі укладений з позивачем за результатами проведеного 18.09.2018 аукціону строком на 7 років. Вказував, що підстави для припинення вказаного договору відсутні, оскільки позивач не звертався до відповідача із заявою про його розірвання, відсутнє рішення суду, яке набрало законної сили, про розірвання договору, мінімальний строк дії договору оренди, встановлений ч.11 ст.93 Земельного кодексу України (7 років), не минув. Також наголошував, що зміна цільового призначення земельної ділянки, яка надана в оренду за результатами аукціону, буде свідчити про відчуження земель державної власності в обхід визначених земельним законодавством норм про обов`язковість надання земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на конкурсних засадах та фактично нівелює проведений 18.09.2018 аукціон. Просив у задоволенні позову відмовити повністю (а.с.33-36).

Ухвалою суду, постановленою судом 21.12.2020 без виходу до нарадчої кімнати, до участі у справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Березнівську територіальну громаду в особі Березівської міської ради Березнівського району Рівненської області. Підготовче судове засідання відкладено до 29.01.2020 до 14:30 год.

Ухвалою суду від 29.01.2021 закрито підготовче провадження у справі.Розгляд справи по суті призначено у відкритому судовому засіданні на 01.03.2021 на 14:30 год.

У судове засідання, призначене на 01.03.2021, позивач та третя особа на стороні відповідача не прибули. Про дату, місце і час судового розгляду повідомлялися належним чином. До початку судового засідання подали заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.

У судовому засіданні, призначеному на 01.03.2021, представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала з підстав, наведених у відзиві на позов. Просила повністю відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представника відповідача, повно і всебічно з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов до наступних висновків.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, 18.09.2018 ОСОБА_1 , за результатами проведених земельних торгів (аукціону), було надано у строкове платне користування земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 4,0739 га з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079, розташовану на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області (а.с.38-41).

Так, 18.09.2018 між ОСОБА_1 (далі – Орендар) та Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області (далі – Орендодавець) укладено Договір оренди землі №166/57-18-ДО, відповідно до умов якого вказана земельна ділянка була передана позивачу в платне користування строком на 7 (сім) років (а.с.9-11; далі – Договір оренди).

26.09.2018 право оренди вищевказаної земельної ділянки ОСОБА_1 зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права за №28187771 (а.с.8).

Відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань підтверджено, що ОСОБА_1 з 08.10.2018 є засновником та керівником юридичної особи – Фермерського господарства "Агро Фонд" (а.с.5-7).

У відповідь на заяву позивача, наказом Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області від 01.11.2019 №2830 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою" ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 4,0739 гектара у власність із цільовим призначенням для товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області з підстав невідповідності статтям 32, 118, 121 Земельного кодексу України, а саме: порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами не передбачає передачу земельної ділянки у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.14).

12.11.2019 позивач звернувся до відповідача із клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 4,0739 га з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079, розташованої на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області, зі зміною виду використання земельної ділянки в межах цільового призначення земель сільськогосподарського призначення з "для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" на "для ведення фермерського господарства" (а.с.12-13).

03.09.2020 ОСОБА_1 повторно звернувся до відповідача з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 4,0739 га зкадастровим номером 5620485700:04:001:0079, розташованої на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області, зі зміною виду використання земельної ділянки в межах цільового призначення земель сільськогосподарського призначення з "для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" на "для ведення фермерського господарства" (а.с.15).

01.10.2020 Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області прийнято наказ №2819 "Про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким ОСОБА_1 відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області, орієнтовною площею 4,0739 гектара, із цільовим призначенням – для ведення фермерського господарства. Вказано, що згідно з п.1 ст.136 Земельного кодексу України організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу. На запитувану земельну ділянку продано право оренди та укладено договір оренди землі від 18.09.2018 №166/57-18-ДО, із встановленими умовами використання земельної ділянки, відповідно до яких земельна ділянка передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Згідно пункту 28 вказаного договору орендодавець має право вимагати від орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди. Одночасно повідомлено, що згідно з ч.1 ст.37-1 Земельного кодексу України земельні ділянки сільськогосподарського призначення призначені для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, можуть використовуватися їх власником, землекористувачем також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок (а.с.17).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із того, що ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про фермерське господарство" від 19.06.2003 № 973-IV (далі – Закон України "Про фермерське господарство") надання земельних ділянок державної та комунальної власності у власність або користування для ведення фермерського господарства здійснюється в порядку, передбаченому Земельним кодексом України.

Статтею 12 вказаного Закону визначено склад земель фермерського господарства. Зокрема, встановлено, що землі фермерського господарства можуть складатися із:

а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі;

б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності;

в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди.

Частиною другою цієї ж статті визначено, що права володіння та користування земельними ділянками, які знаходяться у власності членів фермерського господарства, здійснює фермерське господарство.

У свою чергу, відповідно до ст.13 Закону України "Про фермерське господарство", члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).

Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.

Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).

На підставі аналізу наведених правових норм суд дійшов висновку про те, що громадяни можуть отримати землі державної та комунальної власності для ведення фермерського господарства у загальному порядку, визначеному Земельним кодексом України. Фермерське господарство може володіти та користуватися землями своїх членів лише у разі, якщо такі земельні ділянки перебувають у власності (а не користуванні) члена фермерського господарства. При цьому, статтею 13 Закону України "Про фермерське господарство" передбачено право члена фермерського господарства отримати безоплатно у власність земельну ділянку, яка раніше була надана йому у користування, тобто передача у власність земельної ділянки можлива тій самій особі, якій земельна ділянка передана у користування.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 19.06.2018 у справі № 816/1920/17.

Повноваження відповідних органів виконавчої влади щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування та у власність встановлені ст.118, 122, 123 Земельного кодексу України.

Відповідно до ч.6 ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з положеннями частини сьомої наведеної статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку, що Земельним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зокрема: невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. При цьому, чинним законодавством не передбачено право суб`єкта владних повноважень відступати від положень статті 118 Земельного кодексу України.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 27.02.2018 в справі № 545/808/17.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, підставою відмови позивачу у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою у власність для ведення фермерського господарства стало перебування земельної ділянки, щодо якої надійшло звернення, в оренді для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

За приписами ст.93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Строк оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства не може бути меншим як 7 років.

Статтею 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом (ч.5 ст.116 Земельного кодексу України).

У відповідності до ч.1 ст.134 Земельного кодексу України земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об`єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Як зазначалось, спірна земельна ділянка знаходиться в оренді ОСОБА_1 на підставі Договору оренди строком на 7 (сім) років, отримана шляхом продажу права оренди на земельних торгах (аукціоні). Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Пунктами 37-39 Договору оренди землі від 18.09.2018 визначено умови припинення дії та розірвання такого договору.

Дія Договору припиняється у разі:

-закінчення строку, на який його було укладено;

-придбання орендарем земельної ділянки у власність;

-викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;

- договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.

Дія Договору припиняється шляхом його розірвання:

-за взаємного згодою сторін;

-за рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених цим Договором;

-з інших підстав, визначених чинним законодавством України.

Розірвання Договору оренди землі в односторонньому порядку допускається.

Умовами розірвання договору в односторонньому порядку є:

-відмова орендаря від зміни орендної плати у зв`язку із зміною коефіцієнтів індексації до нормативної грошової оцінки земельної ділянки;

-погіршення якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей орендованої земельної ділянки або приведення її у непридатний для використання за цільовим призначенням стан.

У матеріалах даної справи відсутні докази, що на момент звернення позивача із заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, право оренди на земельну ділянку ОСОБА_1 було припинено в силу вищевказаних вимог.

Разом з цим, відповідно до п.28 Договору оренди Орендодавець має право вимагати від Орендаря використання земельної ділянки за цільовим призначенням згідно з договором оренди.

З огляду на наявність зареєстрованого та не припиненого праваорендина земельну ділянку з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079, враховуючи встановлений законом мінімальний строк дії договоруоренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельноїділянки у власністьіз зміною цільового призначення з "ведення товарного сільськогосподарського виробництва" на "ведення фермерського господарства" є неможливим.

Суд зазначає, що надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність зі зміною цільового призначення такої земельної ділянки, яка надана в оренду за результатами аукціону, фактично свідчитиме про відчуження земель державної власності всупереч визначеним земельним законодавством норм про обов`язковість надання земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на конкурсних засадах.

Таким чином, оскільки земельну ділянку з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079, що розташована на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області орієнтовною площею 4,0739 га, вже передано позивачу за результатами аукціону в користування для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва згідно з Договором оренди, який єдіючим, то передача такої земельної ділянки позивачу у власність для ведення фермерського господарства буде суперечити Договору оренди та вищезазначеним положенням Земельного кодексу України.

Більше того, суд зазначає, що надання позивачу дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення спірної земельної ділянки у власність є неможливим також з таких підстав.

Положеннями ст.121 Земельного кодексу України регламентовано, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району.

Відповідно до інформації, наданої Відділом у Березнівському районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, середній розмір земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території Кам`янської сільської ради Березнівського району Рівненської області становить 3,87 умовних кадастрових гектари (а.с.43).

Отже, площа спірної земельної ділянки з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079 перевищує передбачений ст.121 Земельного кодексу України максимальний розмір земельної ділянки для ведення фермерського господарства для безоплатної передачі громадянам у власність із земель державної або комунальної власності.

Крім того, судом також встановлено, що станом на час розгляду даної справи відповідач не є розпорядником, зокрема, земельної ділянки з кадастровим номером 5620485700:04:001:0079, оскільки таку було передано у комунальну власність Березнівської територіальної громади в особі Березнівської міської ради, що підтверджено наявними в матеріалах справи доказами: наказом Головного управління Держгеокадастру від 14.12.2020 №17-39-ОТГ, актом приймання-передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення із державної у комунальну власність від 14.12.2020 з додатком (а.с.48, 49-51).

Відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Отже, відповідач повністю довів правомірність прийняття спірного наказу, разом з тим позивач не довів обґрунтованість позовних вимог, а тому у задоволенні адміністративного позову суд відмовляє повністю.

За приписами ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати на користь сторін не стягуються.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області (вул. Симона Петлюри, 37,м. Рівне, 33013, код ЄДРПОУ 39768252), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Березнівська територіальна громада в особі Березівської міської ради Березнівського району Рівненської області (вул. Київська, 5, м. Березне, Березнівський район, Рівненська область, 34600, код ЄДРПОУ 04387823) про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинення певних дій - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 10 березня 2021 року

Суддя С.А. Борискін