Рішення № 95490249, 10.03.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2021
Номер справи
440/836/21
Номер документу
95490249
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2021 року м. ПолтаваСправа №440/836/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шевякова І.С., розглянув у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо нерозгляду по суті його заяви від 05.01.2021, а відтак фактичної відмови позивачу в здійсненні перерахунку та виплати основної державної пенсії на підставі частини третьої статті 59 прямої дії Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-ХІІ від 28.01.1991, тобто з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року починаючи з 11.08.2020 і в подальшому проводити перерахунок призначеної пенсії з кожного 1 січня відповідного наступного року з урахуванням індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати в країні. Не повинні застосовуватись обмеження основної державної пенсії;

- зобов`язати керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату позивачу основної державної пенсії на підставі частини третьої статті 59 прямої дії Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-ХІІ від 28.01.1991, тобто з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року починаючи 11.08.2020 і в подальшому проводити перерахунок призначеної пенсії з кожного 1 січня відповідного наступного року з урахуванням індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати в країні. Не повинні застосовуватись обмеження основної державної пенсії;

- зобов`язати керівника Головного Управління Пенсійного фонду України в Полтавській області в місячний строк, після набрання законної сили рішенням суду за цим позовом, подати до суду звіт про виконання такого рішення.

Під час розгляду справи суд

В С Т А Н О В И В:

04.02.2021 ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09.02.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, а також призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

Аргументи учасників справи

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 вказував на порушення пенсійним органом його права на отримання пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" внаслідок протиправної бездіяльності відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії. Крім того, позивач посилався на бездіяльність відповідача щодо розгляду його звернення про перерахунок пенсії.

22.02.2021 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що станом на 01.02.2021 пенсія позивачу виплачується на підставі рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 №440/1959/19, якою зобов`язано Миргородське ОУПФУ здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 07.05.2019. Вказував, що відповідно до порядку, визначеного пунктом 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210, до складу формули розрахунку пенсії згідно частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" входить розмір мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня відповідного року та показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року. При перерахунку пенсій по інвалідності зазначеній категорії осіб у 2019 році за нормами Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовано розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2019 (4173 грн) та показник середньої заробітної плати по Україні за 2018 рік (7810,88 грн). Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії, визначений з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2019 (4173 грн), за наведеною в пункті 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждати внаслідок Чорнобильської катастрофи, становить 11765.20802. Відповідач зауважував, що в результаті виконання судових рішень, які були звернуті до примусового виконання до органів виконавчої служби, розмір пенсії було перераховано та зменшено. Зазначив, що відповідачем розглянуто заяву позивача від 05.01.2021 (вх.№140/К-1600-21 від 11.01.2021) та надано на неї відповідь листом від 18.01.2021 №336-140/К-03/8-1600/21, у якій, зокрема, повідомлено, що звернення позивача від 05.01.2021 щодо виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 у справі №440/4681/20 та повідомлення розміру пенсії - розглянуто; в ході розгляду заяви встановлено, що ГУ ПФУ в Полтавській області оскаржило це рішення до суду апеляційної інстанції; станом на 18.01.2021 ухвала суду апеляційної інстанції до управління не надходила; після надходження зазначеного документу буде прийнято відповідне рішення. Листом №1600-0213-8/11784 від 11.02.2021 ОСОБА_1 направлено рішення №89 від 26.01.2021 щодо розгляду заяви від 11.08.2020 по суті порушеного питання, згідно з рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 №440/4681/20. Таким чином, відповідачем не допускалось протиправних дій чи бездіяльності щодо перерахунку пенсії позивачу, про що йому неодноразово та вчасно надавались відповіді. Пенсія позивачу розрахована та виплачується згідно норм чинного законодавства України, в тому числі і за період, що є предметом позовних вимог у цій справі.

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Справа розглядається у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження на підставі пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

У справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд дійшов наступних висновків.

Обставини справи, встановлені судом

ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії та інвалідом ІІ-Ї групи, підтвердженням чому є посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС серія НОМЕР_1 та посвідчення УПСЗН Миргородської міської ради серія НОМЕР_2 .

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Полтавській області, де отримує пенсію відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яку обчислено з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 01.01.2019 за формулою, наведеною у Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210, та зі застосуванням середньої заробітної плати по Україні за 2018 рік (7810,88 грн) та середньої заробітної плати станом на 01.01.2019 (4173 грн).

05.01.2021 позивач звернувся до відповідача зі заявою, у якій зазначив, що рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 у справі №440/4681/20 зобов`язано відповідача розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.08.2020 щодо здійснення перерахунку пенсії, у зв`язку з чим, просив здійснити перерахунок та виплату йому основної державної пенсії на підставі частини третьої статті 59 прямої дії Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.01.1991 №796-ХІІ, тобто з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

У позовній заяві ОСОБА_1 вказував, що відповіді на свою заяву від 05.01.2021 він так і не отримав, а тому вважав, що йому відмовлено в перерахунку та виплаті основної державної пенсії, з урахуванням чого звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.

Норми права, які підлягають застосуванню

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини першої статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Чинний на момент звернення ОСОБА_1 зі заявою про перерахунок пенсії Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не містить чіткого порядку звернення пенсіонера за перерахунком пенсії згідно з цим Законом.

Такий порядок наразі не визначений і нормативно-правовим актом Кабінету Міністрів України.

Таким чином, застосуванню в такому випадку підлягає Закон України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV).

Згідно зі частиною першою статті 44 цього Закону №1058-IV, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до частини п`ятої статті 45 Закону №1058-IV, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Висновки щодо правозастосування

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що заява ОСОБА_1 про перерахунок пенсії від 05.01.2021 була направлена позивачем на адресу ГУ ПФУ в Полтавській області рекомендованим листом з повідомленням і отримана останнім 11.01.2021.

Зі змісту вказаної заяви слідує, що позивач, зокрема, посилався на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 у справі №440/4681/20, яким відповідача було зобов`язано розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.08.2020 щодо здійснення перерахунку та виплати йому основної державної пенсії на підставі частини третьої статті 59 прямої дії Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.01.1991 №796-ХІІ, тобто з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Суд відзначає, що відповідь на таку заяву позивача відповідач, ГУ ПФУ в Полтавській області, надав останньому листом від 18.01.2021 №336-140/К-03/8-1600/21, в якому повідомив, що звернення позивача щодо виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 у справі №440/4681/20 та повідомлення розміру пенсії, розглянуто. В ході розгляду заяви позивача встановлено, що ГУ ПФУ в Полтавській області оскаржило вказане рішення до суду апеляційної інстанції. Управлінням 14.01.2021 за №1600-0804-7/2156 направлено заяву на направлення на нашу адресу копії ухвали Другого апеляційного адміністративного суду. Станом на 18.01.2021 ухвала суду апеляційної інстанції до управління не надходила. Після надходження зазначеного документу буде прийнято відповідне рішення.

При цьому, суд враховує, що листом №1600-0213-8/11784 від 11.02.2021 ОСОБА_1 направлено рішення №89 від 26.01.2021 щодо розгляду заяви від 11.08.2020 по суті порушеного питання, згідно з рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 30.09.2020 №440/4681/20.

Зі змісту рішення ГУ ПФУ в Полтавській області №86 від 26.01.2021 вбачається, що на виконання рішення Полтавською окружного адміністративного суду у справі №440/4681/20 від 30.09.2020 розглянуто заяву позивача від 11.08.2020 та встановлено, що станом на 07.05.2019 виплата позивачу пенсії здійснюється на підставі рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 у справі №440/1959/19, яким зобов`язано Миргородське об"єднане УПФУ здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, починаючи з 07.05.2019, з конкретних показників, які визначені на момент проведення перерахунку пенсії. Перерахунок пенсії гр. ОСОБА_1 з 07.05.2019 вже було здійснено у відповідності до зобов`язань рішення суду, з урахуванням норм частини третьої статті 59 Закону №796-ХІІ та положень Порядку №1210.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про те, що відповідачем вже проведено перерахунок та виплату пенсії позивача відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням вимог рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 №440/1959/19.

Отже, суд не знаходить ознак протиправної бездіяльності відповідача з приводу розгляду заяви про перерахунок пенсії позивача, у зв`язку з чим позов ОСОБА_1 у частині вимог щодо визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ в Полтавській області в частині не розгляду його заяви задоволенню не підлягає.

Стосовно позовної вимоги ОСОБА_1 про зобов`язання керівника ГУ ПФУ в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату позивачу основної державної пенсії на підставі частини третьої статті 59 прямої дії Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-ХІІ від 28.01.1991, тобто з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року починаючи з 11.08.2020 і в подальшому проводити перерахунок призначеної пенсії з кожного 1 січня відповідного наступного року з урахуванням індексу вартості життя і зростання мінімальної заробітної плати в країні. Не повинні застосовуватись обмеження основної державної пенсії, суд виходить із наступного.

Як вже було зазначено судом вище, у рішенні ГУ ПФУ в Полтавській області №86 від 26.01.2021 відповідач повідомив позивача про те, що відповідачем вже проведено перерахунок та виплату пенсії позивача відповідно до статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з урахуванням вимог рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 04.07.2019 №440/1959/19; перерахунок його пенсії з 07.05.2019 вже було здійснено у відповідності до зобов`язань рішення суду, з урахуванням норм частини третьої статті 59 Закону №796-ХІІ та положень Порядку №1210.

При цьому, суд зауважує, що фактично вимоги позивача зводяться до зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, обчисленої з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року, відповідно до частини третьої статті 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", як норми прямої дії, тобто без застосування формули, зазначеної в постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Статтею 59 Закону №796-ХІІ урегульовано порядок призначення пенсій військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

11.10.2017 набув чинності Закон України від 03.10.2017 №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", яким частину третю статті 59 Закону №796-ХІІ з 01.10.2017 викладено у новій редакції, згідно з якою особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №851 внесено зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 (далі - Порядок №1210), згідно з якими згаданий Порядок доповнено пунктом 9-1, відповідно до якого за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою: П = Зс х Кзс х (Кв : 100%), де П - розмір пенсії; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки; Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії; Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).

Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс = (Зп (мін) х 5) : Зс1, де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року; Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.

У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Рішенням Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(II)/2019 словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини третьої статті 59 Закону №796-XII, визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним).

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 абзац перший пункту 9-1 Порядку №1210 викладено в такій редакції: "За бажанням військовослужбовців, зокрема військовозобов`язаних, призваних на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:".

Отже, постанова Кабінету Міністрів України 23.11.2011 №1210, яка визначає механізм обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, прийнята з метою практичної реалізації норми закону, а саме, частини третьої статті 59 Закону №796-XII, а відтак в частині встановлення формули їй не суперечить.

Відповідно до статті 117 Конституції України, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Таким чином, в силу наведеної норми Конституції України відповідач зобов`язаний при обчисленні пенсії відповідно до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 23.11.2011 №1210, застосовувати формулу, визначену цим Порядком.

При цьому, суд зауважує, що за змістом пункту 9-1 Порядку п`ятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, це лише вихідний показник для обчислення пенсії, який сам по собі не враховує індивідуальних особливостей кожного окремого пенсіонера (зокрема, розміру відшкодування фактичних збитків (у відсотках)), а тому застосування формули, наведеної у пункті 9-1 Порядку №1210, дозволяє визначити розмір пенсії індивідуально для кожного пенсіонера із врахуванням його особливостей. Незастосування ж вказаної формули при обчисленні пенсії призведе до встановлення єдиного розміру пенсії для всіх пенсіонерів безвідносно до особливостей кожного, що в свою чергу не сприятимете належному та справедливому пенсійному забезпеченню окремо взятого пенсіонера.

Також суд зазначає про те, що визнання неконституційним положення частини третьої статті 59 Закону №796-XII в частині словосполучення "дійсної строкової" не призвело до зміни формули, передбаченої пунктом 9-1 Порядку №1210, за якою здійснюється обчислення пенсії. Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 положення абзацу першого пункту 9-1 Порядку №1210 приведено лише у відповідність до приписів частини третьої статті 59 Закону №796-XII (з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 №1-р(II)/2019), а зміни формули, за якою розраховується пенсія, не відбулося.

При цьому, частина третя статті 59 Закону №796-XII не передбачає обов`язку при розрахунку пенсії застосовувати відсоток втрати працездатності пенсіонера, якому перераховується пенсія.

Натомість, такий обов`язок міститься у постанові Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 та передбачений саме у формулі, проти застосування якої позивач фактично й заперечує.

За викладених обставин, з урахуванням того, що перерахунок пенсії, про який просить позивач, вже відбувся, а розмір виплачуваної пенсії, з яким незгоден позивач, ґрунтується на правомірному застосуванні ГУ ПФУ в Полтавській області Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 23.11.2011 №1210 - суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Розподіл судових витрат

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.С. Шевяков