
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 березня 2021 року Справа № 160/17493/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ніколайчук С.В.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" (вул. Кленова, б. 52, м. Дніпро, 49047, код ЄДРПОУ 41897682) до відповідача-1: головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, б.17-а, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 39394856); відповідача-2: державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язати вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2020 року приватне підприємство "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, у якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540875/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 14 від 14.02.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540879/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 7 від 11.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540878/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 10 від 12.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540877/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 12 від 13.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540876/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 13 від 16.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540880/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 16 від 17.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540874/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 19 від 18.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540882/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 22 від 19.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540873/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 34 від 20.03.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540872/41897682 від 27.04.2020 року комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 27 від 23.03.2020 року;
- зобов`язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" за № 14 від 14.02.2020 року, № 7 від 11.03.2020 року, № 10 від 12.03.2020 року, № 12 від 13.03.2020 року, № 13 від 16.03.2020 року, № 16 від 17.03.2020 року, № 19 від 18.03.2020 року, № 22 від 19.03.2020 року, № 34 від 20.03.2020 року, № 27 від 23.03.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму, з урахуванням податку на додану вартість, 100 000 грн (сто тисяч гривень 00 копійок);
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на користь "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" (49074, м. Дніпро, вул. Кленова, б. 52, код ЄДРПОУ 41897682) судовий збір, сплачений при зверненні до суду та витрати на правничу допомогу.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем було надано на реєстрацію податкові накладні № 14 від 14.02.2020р., № 7 від 11.03.2020р., № 10 від 12.03.2020р., №12 від 13.03.2020р., № 13 від 16.03.2020р., № 16 від 17.03.2020р., № 19 від 18.03.2020р., № 22 від 19.03.2020р., № 34 від 20.03.2020р., № 27 від 23.03.2020р., проте, реєстрацію зупинено та запропоновано платнику податків надати пояснення та/або документи, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК. Позивачем надані пояснення та необхідні документи. Однак, рішеннями комісії головного управління ДФС у Дніпропетровській області було відмовлено у реєстрації поданих податкових накладних. Позивач вважає, що рішення відповідача-1 про відмову у реєстрації податкових накладних є протиправними, оскільки підстав для зупинення реєстрації не було, а первинні документи фінансово-господарської діяльності підприємства та пояснення, які були подані до податкового органу, повністю підтверджують реальність господарських операцій, за результатами яких складені податкові накладні, надіслані для реєстрації. Також орган контролю зобов`язаний був чітко вказати, які саме копії первинних документів складено з порушеннями. З урахуванням наведеного, рішення є протиправними та підлягають скасуванню, а позовні вимоги задоволенню в повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22 січня 2021 року в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами. Цією ж ухвалою запропоновано відповідачам надати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
22.02.2021 року від відповідача 1: головного управління ДПС України надійшов відзив, в якому останнім зазначено, що комісією головного управління ДПС України у Дніпропетровській області прийняті рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, у зв`язку з ненаданням позивачем необхідних документів, які підтверджують здійснення господарської операції.
Також, відповідачем зазначено, що у платника податку після отримання квитанції виникає право на подання документів, що були складені ним відповідно до Закону 996, та які можуть вважатись первинними та підтвердити факт наявності чи відсутності господарської операції. Податковий орган не зобов`язаний у квитанції вказувати перелік документів який необхідно подати для підтвердження реальності господарської операції, оскільки таке прямо не передбачено нормативно-правовими актами.
Натомість, у Порядку № 1165, № 520 зазначено не вичерпний перелік документів, а вжито сполучник «може включати», що свідчить про наявність у платника податків права підтвердити правомірність та обґрунтованість господарської операції щодо якої направлено на реєстрацію ПН/РК усіма наявними в нього первинними документами, які він зобов`язаний скласти (та склав у разі фактичного здійснення) на підставі Закону 996 з обов`язковим дотриманням усіх вимог п. 2 ст. 9 даного Закону.
У задоволенні позову просив відмовити в повному обсязі.
Відповідач 2: Державна податкова служба України правом на надання відзиву не скористалась.
Відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1, 2 ст. 257, ч.1 ст. 260 Кодексу адміністративного судочинства України зазначена справа є справою незначної складності та розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Відповідно до ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно з приписами ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив та відповідь на відзив, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.
Приватне підприємство "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" є юридичною особою приватного права та зареєстроване в якості платника податку на додану вартість з 01.03.2018 року, індивідуальний податковий номер 418976804661.
Видами діяльності товариства є: код КВЕД 26.51 Виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації (основний); 46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; 62.01 Комп`ютерне програмування; 62.03 Діяльність із керування комп`ютерним устаткованням; 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп`ютерних систем; 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов`язана з ними діяльність; 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; 33.13 Ремонт і технічне обслуговування електронного й оптичного устатковання; 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання.
З врахуванням видів діяльності товариства та з метою отримання прибутку, між Приватним підприємством "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера", як виконавцем, та Комунальним підприємством "Первомайськтеплокомуненерго", як замовником, 12 лютого 2020 року укладено договір постачання № 12/02 від 12.02.2020 року.
Відповідно до умов вказаного договору постачання сторони узгодили наступне:
- виконавець зобов`язаний провести постачання приладів комерційного обліку тепла, а замовник зобов`язаний прийняти прилади комерційного обліку тепла (п. 2.1, п. 2.2 договору);
- термін виконання робіт складає 40 календарних днів (п. 2.5 договору);
- загальна суму договору складає 239 356,13 грн, в тому числі ПДВ 39 892,69 грн (п.3.1 договору);
- замовник сплачує аванс в розмірі 30% від суми договору до початку виконання робіт, залишкову частини суми - після підписання акту виконаних робіт (п. 3.2 договору);
- загальний термін дії договору до 31.12.2020 року включно, а в частині розрахунків - до їх повного здійснення (п. 1.2 договору).
Умовами специфікації № 1 від 12.02.2020 року сторони визначили асортимент та кількість, індивідуальні характеристики та ціну товару, що підлягає поставці за договором постачання, а саме:
- теплолічильник ультразвуковий Ергомера - 125.АА-А1-DN32/B1/5/1, 6МПа/950С/Лт-И0-Д0-Т2-І0-RS232-С-БМ в кількості 3 шт. за ціною, без ПДВ, 18 870,00 грн, за ціною з ПДВ - 56 610,00 грн;
- теплолічильник ультразвуковий Ергомера - 125.АА-А1-DN65/B1/5/1, 6МПа/950С/Ст20-И0-Д0-Т2-І0-RS232-С-БМ в кількості 6 шт. за ціною, без ПДВ, 23 808,91 грн, за ціною з ПДВ - 142 853,44 грн.
Загальна сума поставки узгоджена сторонами в розмірі 239 356,13 грн, в тому числі ПДВ 39 892,69 грн, що відповідає умовам договору постачання № 12/02 від 12.02.2020р.
На виконання умов договору покупець-замовник (Комунальне підприємство "Первомайськтеплокомуненерго" Первомайської міської ради) в якості попередньої оплати здійснено наступні платежі:
- 14.02.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL421933 від 14.02.2020 року;
- 11.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL107935 від 11.03.2020 року;
- 12.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL147913 від 12.03.2020 року;
- 13.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL990961 від 13.03.2020 року;
- 16.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL943911 від 16.03.2020 року;
- 17.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL969047 від 17.03.2020 року;
- 18.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL121595 від 18.03.2020 року;
- 19.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL115126 від 19.03.2020 року;
- 20.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL031142 від 20.03.2020 року;
- 23.03.2020р. на суму 10 000,00 грн, що підтверджується платіжним дорученням №@2PL948647 від 23.03.2020 року.
Виконавець (постачальник, позивач) поставив на адресу замовника обумовлений договором товар - теплолічильники ультразвукові Ергомера - 125.АА-А1-DN65/B1/5/1, 6МПа/950С/Ст20-И0-Д0-Т2-І0-RS232-С-БМ на загальну суму, з врахуванням ПДВ, 142 853,44 грн, що підтверджується видатковою накладною № 26 від 24.03.2020 року, товарно-транспортною накладною № 27 від 24.03.2020 року.
Згідно пп. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об`єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню;
б) дата відвантаження товарів.
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України).
Відповідно до вимог ст. 185, ст. 187 Податкового кодексу України позивачем виписано податкові накладні за фактом отримання передоплати за товар та направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.
Реєстрацію податкових накладних № 14 від 14.02.2020 року, № 7 від 11.03.2020 року, № 10 від 12.03.2020 року, № 12 від 13.03.2020 року, № 13 від 16.03.2020 року, № 16 від 17.03.2020 року, № 19 від 18.03.2020 року, № 22 від 19.03.2020 року, № 34 від 20.03.2020 року, № 27 від 23.03.2020 року було зупинено, що підтверджується квитанціями від 27.02.2020 року, від 23.03.2020 року, від 14.04.2020 року, з підстав відповідності платника податку критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 8 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
На підтвердження факту створення товару ПП "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" надано до головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснення та документи, а саме: договір постачання № 12/02 від 12.02.2020 року, платіжні доручення №@2PL421933 від 14.02.2020 року, № @2PL107935 від 11.03.2020 року, №@2PL147913 від 12.03.2020 року, № @2PL990961 від 13.03.2020 року, № @2PL943911 від 16.03.2020 року, № @2PL969047 від 17.03.2020 року, № @2PL121595 від 18.03.2020 року, №@2PL115126 від 19.03.2020 року, № @2PL031142 від 20.03.2020 року, № @2PL948647 від 23.03.2020 року, видаткову накладну № 26 від 24.03.2020 року, товарно-транспортну накладну № 37 від 24.03.2020 року, калькуляцію № 64 від 24.03.2020 року, договір оренди транспортного засобу № 3 від 27.07.2020 року з актом приймання-передачі до нього, договір оренд нежитлового приміщення (будівлі) № 1 від 01.02.2019 року з актом приймання-передачі до нього, договір оренди № 40 від 11.02.2019 року з актом приймання-передачі до нього, договір найму (оренди) транспортного засобу від 25.07.2018 року, від 13.09.2018 року, штатний розпис станом на 02.01.2020 року, наказ № 3 від 30.01.2018 року про комерційну таємницю, декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці від 25.07.2019 року, сертифікат відповідності, дозвіл Державної служби з питань праці головного управління Держпраці у Дніпропетровської області № 0330.18.12, оборотно-сальдові відомості, договір поставки з ТОВ "Мапсін" № 25/П-2019 від 25.06.2019 року з видатковою накладною № 9 від 25.06.2019 року, договір з ТОВ "Метал Пром Сервіс" № 1/08-1 від 01.08.2018 року з видатковою накладною № 26 від 14.09.2018 року, товарно-транспортну накладну № 39, договір поставки з ПНВП «Ергомера» № 33/03/18-П від 01.03.2018 року з видатковою накладною № 171 від 21.09.2018 року, договір поставки з ТОВ «Аконит» №300 від 20.06.2018 року з видатковою накладною № 608 від 07.08.2018 року, договір поставки з ПП «Електро Дніпро» від 04.03.2020 року з видатковою накладною № РН-0000705 від 04.03.2020 року, договір поставки з ТОВ «СЕА Електроніс Україна» від 06.06.2018 року з видатковою накладною № 21368 від 07.09.2018 року, товарно-транспортною накладною від 07.09.2018 року.
За результатами розгляду наданих позивачем документів комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних прийняті спірні рішення № 1540875/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540877/41897682 від 27.04.2020 року, №1540878/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540879/41897682 від 27.04.2020 року, №1540880/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540876/41897682 від 27.04.2020 року, №1540882/41897682 від 27.04.2020 року, №1540874/41897682 від 27.04.2020 року, №1540873/41897682 від 27.04.2020 року, №1540872/41897682 від 27.04.2020 року про відмову в реєстрації накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою для прийняття рішень про відмову у реєстрації податкових накладних відповідачем-1 визначено наступне: ненадання платником податку копій документів - договорів, довіреностей, актів керівного органу платника податку, яким оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактур/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
Не погодившись з прийнятими рішеннями позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, та доводам відповідача, викладеним в відзиві на позов, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, який, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відповідно до пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 (Порядок №1246) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Пунктом 12 Порядку № 1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
- чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201Кодексу;
- наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу;
- наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
- наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
- факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
- наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
- дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пунктів13-15 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Згідно з пунктом 17 Порядку № 1246 у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Положеннями пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України (у редакції Закону № 2245-VIII від 07.12.2017).
12 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», якою затверджений Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Порядок №1165).
Згідно з пунктами 10 та 11 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).
Нормативний зміст пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, затверджених Додатком 1 до Порядку № 1165: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Отже, належної мотивації підстав та причин віднесення ПП «НВФ «Ерго Мера» до числа ризикових платників податку на додану вартість контролюючим органом не вказано.
Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520, зареєстрованого Міністерством юстиції України 13.12.2019 року за № 1245/34216, затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок № 520).
Цей Порядок визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктами 2-7 Порядку № 520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (п. 4 Порядку № 520).
Пунктом 5 Порядку № 520 визначено, що перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (п.7 Порядку № 520).
Згідно з пунктами 9-11 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;
- та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;
- та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Таким чином, з урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку. Отже, контролюючий орган має зажадати від платника податку документів та пояснень на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з діяльністю юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях.
Тобто первинним об`єктом судового дослідження в даній справі є обставини, за яких відповідач-1 вчинив дії про зупинення реєстрації податкових накладних. Підставою для таких дій мають бути: чіткі критерії оцінки ступеня ризиків відповідних господарських операцій; конкретний перелік документів, перелік яких встановлений податковим законодавством.
Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Верховний Суд зазначає, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт шостий Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Аналогічні позиції викладені у постановах Верховного суду від 22.04.2019р. у справі №2040/5445/18, від 16.04.2019р. у справі № 826/10649/17.
З матеріалів справи вбачається, що підставою для відмови у реєстрації податкових накладних № 14 від 14.02.2020р., № 7 від 11.03.2020р., № 10 від 12.03.2020р., № 12 від 13.03.2020р., № 13 від 16.03.2020р., № 16 від 17.03.2020р., № 3 від 03.02.2020р., № 22 від 19.03.2020р., № 34 від 20.03.2020р., № 27 від 23.03.2020р. за рішеннями №1540875/41897682 від 27.04.2020р., № 1540877/41897682 від 27.04.2020р., №1540878/41897682 від 27.04.2020р., № 1540879/41897682 від 27.04.2020р., №1540880/41897682 від 27.04.2020р., № 1540876/41897682 від 27.04.2020р., №1540882/41897682 від 27.04.2020р., № 1540874/41897682 від 27.04.2020р., №1540873/41897682 від 27.04.2020р., № 1540872/41897682 від 27.04.2020р. є ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, проте у вказаних оспорюваних рішеннях не конкретизовано - яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних або які саме документи відсутні, оскільки до пояснень були надані документи стосовно постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, наявність приміщень для зберігання, виготовлення товарів, а також наявність людських ресурсів для виконання обумовленої роботи, тобто складські документи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси.
В свою чергу, з матеріалів справи вбачається, що позивачем були надані документи, необхідні для реєстрації податкових накладних, на вимогу відповідача-1. В наявних в матеріалах справи документів, які були надані позивачем на вимогу відповідача-1, порушень у їх складанні судом не встановлено.
Отже, в оскаржуваних рішеннях № 1540875/41897682 від 27.04.2020р., №1540877/41897682 від 27.04.2020р., № 1540878/41897682 від 27.04.2020р., №1540879/41897682 від 27.04.2020р., № 1540880/41897682 від 27.04.2020р., №1540876/41897682 від 27.04.2020р., № 1540882/41897682 від 27.04.2020р., №1540874/41897682 від 27.04.2020р., № 1540873/41897682 від 27.04.2020р., №1540872/41897682 від 27.04.2020р. не наведено обґрунтованих причин відмови в реєстрації податкових накладних № 14 від 14.02.2020р., № 7 від 11.03.2020р., № 10 від 12.03.2020р., № 12 від 13.03.2020р., № 13 від 16.03.2020р., № 16 від 17.03.2020р., № 3 від 03.02.2020р., № 22 від 19.03.2020р., № 34 від 20.03.2020р., № 27 від 23.03.2020р. не вказано чіткі критерії оцінки ступеня ризиків відповідної господарської операції та не конкретизовано, які саме первинні документи, надані платником, складені з порушенням законодавства, та які, власне, порушення допущені.
Згідно з ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно з ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно з п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Таким чином, суд вважає, що рішення № 1540875/41897682 від 27.04.2020р., №1540877/41897682 від 27.04.2020р., № 1540878/41897682 від 27.04.2020р., №1540879/41897682 від 27.04.2020р., № 1540880/41897682 від 27.04.2020р., №1540876/41897682 від 27.04.2020р., №1540882/41897682 від 27.04.2020р., №1540874/41897682 від 27.04.2020р., №1540873/41897682 від 27.04.2020р., №1540872/41897682 від 27.04.2020р. про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування не відповідають вимогам п. п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки винесені контролюючим органом необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, тому є протиправними та підлягають скасуванню.
Стосовно позовної вимоги про зобов`язання Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера", код ЄДРПОУ 41897682, № 14 від 14.02.2020р., № 7 від 11.03.2020р., № 10 від 12.03.2020р., № 12 від 13.03.2020р., № 13 від 16.03.2020р., № 16 від 17.03.2020р., № 3 від 03.02.2020р., № 22 від 19.03.2020р., № 34 від 20.03.2020р., № 27 від 23.03.2020р. на загальну суму з урахуванням податку на додану вартість 100 000,00 грн, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 19, п. 20 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення).
- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
За таких обставин, враховуючи той факт, що рішення про відмову у реєстрації податкових накладних № 1540875/41897682 від 27.04.2020р., №1540877/41897682 від 27.04.2020р., № 1540878/41897682 від 27.04.2020р., №1540879/41897682 від 27.04.2020р., № 1540880/41897682 від 27.04.2020р., №1540876/41897682 від 27.04.2020р., №1540882/41897682 від 27.04.2020р., №1540874/41897682 від 27.04.2020р., №1540873/41897682 від 27.04.2020р., №1540872/41897682 від 27.04.2020р., визнано судом протиправними та скасовано, з урахуванням положень пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, суд вважає доцільним зобов`язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні № 14 від 14.02.2020р., № 7 від 11.03.2020р., № 10 від 12.03.2020р., № 12 від 13.03.2020р., № 13 від 16.03.2020р., № 16 від 17.03.2020р., № 3 від 03.02.2020р., № 22 від 19.03.2020р., № 34 від 20.03.2020р., № 27 від 23.03.2020р. на загальну суму з урахуванням податку на додану вартість 100 000,00 грн.
Враховуючи викладене, позовні вимоги приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позову до суду в розмірі 21020,00 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням № 258 від 09.12.2020 на суму 2102,00 грн та платіжним дорученням № 329 від 18.01.2021 на суму 18 918,00 грн.
Відтак, оскільки позовну заяву задоволено, сплачений судовий збір за подачу позову до суду в сумі 21020,00 грн підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів пропорційно.
Керуючись ст. ст. 241 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позовну заяву приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" (49074, м. Дніпро, вул. Кленова, б. 52, код ЄДРПОУ 41897682) до відповідача-1: головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 43145015), відповідача-2: Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393); про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язати вчинити певні дії - задоволити.
Визнати протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 1540875/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540877/41897682 від 27.04.2020 року, №1540878/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540879/41897682 від 27.04.2020 року, №1540880/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540876/41897682 від 27.04.2020 року, №1540882/41897682 від 27.04.2020 року, №1540874/41897682 від 27.04.2020 року, №1540873/41897682 від 27.04.2020 року, № 1540872/41897682 від 27.04.2020 року, комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, якими відмовлено в реєстрації податкових накладних № 14 від 14.02.2020 року, № 7 від 11.03.2020 року, № 10 від 12.03.2020 року, № 12 від 13.03.2020 року, № 13 від 16.03.2020 року, № 16 від 17.03.2020 року, № 19 від 18.03.2020 року, № 22 від 19.03.2020 року, № 34 від 20.03.2020 року, № 27 від 23.03.2020 року.
Зобов`язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8) зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" (49074, м. Дніпро, вул. Кленова, б. 52, код ЄДРПОУ 41897682) № 14 від 14.02.2020 року, № 7 від 11.03.2020 року, №10 від 12.03.2020 року, № 12 від 13.03.2020 року, № 13 від 16.03.2020 року, № 16 від 17.03.2020 року, № 19 від 18.03.2020 року, № 22 від 19.03.2020 року, № 34 від 20.03.2020 року, № 27 від 23.03.2020 року на загальну суму з урахуванням податку на додану вартість 100 000,00 грн.
Стягнути на користь приватного підприємства "Науково-виробнича фірма "Ерго Мера" (49074, м. Дніпро, вул. Кленова, б. 52, код ЄДРПОУ 41897682) за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-1: головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, б.17-а, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 39394856) та відповідача-2: Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) сплачені позивачем судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору, у розмірі 21020,00 пропорційно, а саме:
- 10510,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17А, м. Дніпро, 49005, код ЄДРПОУ 43145015);
- 10510,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ДПС України (Львівська площа, 8, м. Київ 53, 04053, код ЄДРПОУ 43005393).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Ніколайчук