
У Х В А Л А
про встановлення судового контролю
за виконанням судового рішення
м. Вінниця
09 березня 2021 р. Справа № 802/1795/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Крапівницької Н. Л.,
суддів: Жданкіної Н.В.,
Комара П.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Вінниці
заяву позивача ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку ст. 382 КАС України у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1
до Головного територіального управління юстиції м. Києва, Печерського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного територіального управління юстиції м. Києва, Печерського районного відділу державної виконавчої служби м. Києва про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019 року в адміністративній справі №802/1795/17-а, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов`язано Печерський районний відділ державної виконавчої служби м. Києва надати ОСОБА_1 інформацію (розрахунок) про залишок суми не погашеного боргу по зведеному виконавчому провадженню ВП №51119621.
05.02.2021 року ОСОБА_1 подано заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку ст.382 КАС України, яка обґрунтована тим, що Відповідач не виконав рішення суду від 05.03.2019 року в адміністративній справі № 802/1795/17-а, яке набрало законної сили, а тому, позивач вважає, що необхідно зобов`язати відповідача Печерський районний відділ державної виконавчої служби м. Києва подати звіт про виконання вказаного рішення суду.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 23.02.2021 року призначено до розгляду заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення від 05.03.2019 року у справі №802/1795/17-а у судовому засіданні на 09.03.2021 року.
У судове засідання представники сторін не з`явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви, що підтверджується матеріалами адміністративної справи. Заяв, клопотань про проведення судового розгляду заяви без їх участі не подали. Про причини неявки суд не повідомили.
Відповідно до ст.382 КАС України неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви.
Відтак, суду наявні підстави для розгляду заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у письмовому провадженні.
Суд при вирішенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду керувався такими нормами.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Так, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019 року в адміністративній справі № 802/1795/17-а, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов`язано Печерський районний відділ державної виконавчої служби м. Києва надати ОСОБА_1 інформацію (розрахунок) про залишок суми не погашеного боргу по зведеному виконавчому провадженню ВП №51119621. Вказане рішення суду набрало законної сили 13.08.2019 року.
Постановою, головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), від 06.02.2020 року (ВП№60279181) - змінено назву сторони виконавчого провадження, а саме, боржника з Печерського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві на Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
У своїй заяві позивач ОСОБА_1 вказує на триваючий характер бездіяльності відповідача. Зазначає, що пройшло більше трьох років, з моменту звернення його до суду за захистом своїх прав та більше року, як відкрито виконавче провадження за рішенням суду, а його права залишаються порушеними, оскільки рішення не виконується з причин бездіяльності виконавця та відсутності контролю. Враховуючи зазначені обставини, просить суд: визнати протиправною бездіяльність Відповідача при виконанні судового рішення та порушення його прав, що зазначені у рішенні суду від 05.03.2019 року; зобов`язати суб`єкта владних повноважень подати у строк 7 діб звіт про виконання судового рішення; винести окрему ухвалу в адресу Мін`юсту про неналежне виконання судових рішень органами ДВС м. Києва, що стало причиною звернень Позивача до ЄСПЛ і прийняття Високим Судом семи рішень.
Приписами ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно з ч.2 ст.382 КАС України, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України чітко визначено, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах покладено саме на суд, який, в разі неподання такого звіту, ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штраф.
Відповідно до ч.4 ст.382 КАС України питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
З огляду на викладене, встановлення судом контролю за виконанням судового рішення є заходом для забезпечення конституційного права на судовий захист.
Суд звертає увагу на те, що відповідач не надав жодних доказів про виконання рішення суду від 05.03.2019 року в адміністративній справі №802/1795/17-а.
Таким чином, колегія суддів дійшла до висновку, що рішення суду не виконано, що дає суду підстави, з урахуванням дати набрання ним законної сили, для встановлення судового контролю за його виконанням.
Колегія суддів вважає, що заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду необхідно задовольнити.
Щодо вимоги винесення Окремої ухвали, то суд на даний час не бачить підстав для задоволення про таку ухвалу, та вважає передчасними вимогу позивача.
Поряд з тим, суд зауважує, що такі заходи можуть бути застосовані судом у разі не подання звіту суб`єктом владних повноважень про виконання рішення суду або якщо в поданому звіті причини невиконання чи неповного виконання судового рішення є неповажними.
Керуючись статтями 45, 149, 243, 248, 256, 382 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в порядку ст.382 КАС України задовольнити частково.
Зобов`язати Печерський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) подати звіт про виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 05.03.2019 року в адміністративній справі № 802/1795/17-а протягом тридцяти робочих днів з моменту набрання законної сили ухвали суду.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Головуючий суддя підпис Крапівницька Н. Л.
Судді: підпис Жданкіна Н.В.
підпис Комар П.А.
ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ СУДДЯ
СЕКРЕТАР