Постанова № 95484800, 19.02.2021, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
19.02.2021
Номер справи
653/311/21
Номер документу
95484800
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 653/311/21

Провадження № 3/653/417/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

19 лютого 2021 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., за участю секретаря Волвенко А.О., прокурора Чернати К.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, одруженого, працюючого оператором 4 розряду Рівненський елеватор, депутата VII скликання Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи станом на 31 грудня 2017 року депутатом Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1 та п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (11 січня 2021 року о 13:08 год.), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Крім, того ОСОБА_1 , будучи станом на 31 грудня 2018 року депутатом Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1 та п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (11 січня 2021 року о 13:11 год.), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.

Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.

Також, того ОСОБА_1 , будучи станом на 31 грудня 2019 року депутатом Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, тобто суб`єктом декларування та відповідальності, згідно із ст. 1 та п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог, передбачених ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно (21 вересня 2020 року о 13:49 год.), без поважних причин, маючи при цьому фізичні та технічні можливості, подав на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік.

Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік з 01 січня 2020 року до 23:59 год. 31 травня 2020 року включно.

При складанні протоколів та у судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєних правопорушеннях визнав повністю, підтвердивши обставини викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, щиро розкаявся.

Прокурор в судовому засіданні повністю підтримала протоколи про адміністративне правопорушення, просить суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КупАП та притягнути його до адміністративної відповідальності.

Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1 , прокурора, приходить до наступного.

Відповідно до протоколу І першої сесії Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VIІ скликання від 06 листопада 2015 року визнано повноваження обраного депутата вказаної сільської ради ОСОБА_1 .

Статтею 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради, відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією.

Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені антикорупційним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з п. п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія вказаного Закону.

Таким чином, депутат Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства (далі - НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року із змінами «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 959/29089, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Подання декларацій здійснюється згідно із Законом України «Про запобігання корупції», шляхом заповнення відповідних форм на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр).

Згідно з листом НАЗК від 06 лютого 2020 року № 71-03/4127/20 встановлено, що у пункті І розділу III Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням національного агентства 10 червня 2016 року №3 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089 (далі - Порядок), зазначається, що усі компоненти, які суб`єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі — ІТС Реєстр), зберігаються в ІТС Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічний частині ІТС Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ІТС Реєстр відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.

Таким чином, депутат Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік з 01 січня 2018 року до 23:59 год. 31 березня 2018 року включно та за 2018 рік з 01 січня 2019 року до 23:59 год. 31 березня 2019 року включно.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19» №530-ІХ від 17 березня 2020 року, розділ ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 21, згідно з яким декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня у 2020 рокі суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Отже, депутат Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання ОСОБА_1 був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік з 01 січня 2020 року до 23:59 год. 31 травня 2020 року включно.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік лише 11 січня 2021 року о 13.08 годині, за 2018 рік лише 11 січня 2021 року о 13:11 годині та за 2019 рік лише 21 вересня 2020 року о 13:49 годині, тобто несвоєчасно.

У своїх поясненнях ОСОБА_1 підтвердив факт несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік. Також, ОСОБА_1 пояснив, що був своєчасно обізнаний з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» щодо необхідності та строків подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Про необхідність подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, за 2018 рік до 01 квітня 2019 року та за 2019 рік до 01 червня 2020 року, йому було достовірно відомо. Достовірно знає, що є суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції». Також, ОСОБА_1 пояснив, що поважних причин несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік у нього немає. Подав із запізненням із власної провини. У період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року, з 01 січня 2019 року по 01 квітня 2019 року та з 01 січня 2020 року по 01 червня 2020 року він не робив спроб увійти до Єдиного державного реєстру декларацій, з метою своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік.

У період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року, з 01 січня 2019 року по 01 квітня 2019 року та з 01 січня 2020 року по 01 червня 2020 року на лікарняних, у відпустках, у відрядженнях та за кордоном не перебував. ОСОБА_1 також зазначив, що до НАЗК та до посадових осіб Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області з приводу неможливості своєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік він не звертався. Щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік він подав в приміщенні будинку культури Рівненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, де у нього є комп`ютерна техніка із доступом до мережі «Інтернет».

Відсутність у ОСОБА_1 поважних причин для несвоєчасного подання вищевказаної декларації також підтверджується наступними доводами.

Відповідно до вимог антикорупційного законодавства державою з лютого 2016 року забезпечено надання суб`єктам декларування ЕЦП на безоплатній основі в акредитованих центрах.

Відповідну інформацію із зазначенням Електронного реєстру суб`єктів, які надають послуги, пов`язані- з ЕЦП, розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України.

Порядок видачі та користування ЕЦП визначений Законом України «Про електронний цифровий підпис», постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 року № 1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», а також розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 145-р «Про забезпечення надання послуг електронного цифрового підпису державним службовцям, які займають посади, віднесені до першої - третьої категорії, та інші прирівняні до них посади».

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації - 3 місяці.

Відповідно до п. 8 розділу другого рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 3 із змінами «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього особистого кваліфікованого електронного підпису. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них особистого кваліфікованого електронного підпису.

Пунктом 9 розділу другого рішення НАЗК від 10 червня 2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.

Крім того, на офіційному вебсайті НАЗК суб`єктів декларування завчасно проінформовано про те, що для того, щоб подати декларацію необхідно перевірити внесену інформацію та виконати такі дії:

1. Натиснути кнопку «Зберегти чернетку»;

2. Натиснути кнопку «Зберегти декларацію»;

3. Обрати збережену чернетку та натиснути кнопку «Продовжити роботу»;

4. Натиснути кнопку «Подати документ»;

5. Підтвердити ознайомлення з передбаченою законодавством відповідальністю за подання недостовірних відомостей у декларації, проставивши відповідну позначку;

6. Натиснути кнопку «Подати документ»;

7. Натиснути кнопку «Подати декларацію».

НАЗК також на електронну адресу, зазначену суб`єктом декларування для спілкування, направляється письмове повідомлення про те, що збереження чернетки декларації не є її поданням до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також про те, що для подання декларації суб`єкту необхідно перевірити ще раз введену інформацію та натиснути кнопку «Подати документ» у правому верхньому куті форми електронної декларації та виконати запропоновані системою дії.

З листа голови Рівненської сільської ради ОСОБА_2 від 05 листопада 2020 № 387/02-12 та пояснення секретаря Рівненської сільської ради та виконкому ОСОБА_3 від 11 січня 2021 року вбачається, що з початку періоду декларування (06 листопада 2015 року, 14 березня 2017 року, 05 березня 2018 року, 12 березня 2019 року) депутатам Рівненської сільської ради Херсонської області, у тому числі ОСОБА_1 в усній формі нагадувалось про необхідність своєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також отримання електронного цифрового підпису та виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Окрім того, 31 січня 2019 року ОСОБА_1 під особистий підпис було вручено повідомлення про необхідність подання щорічної декларації за 2018 рік.

Про обізнаність ОСОБА_1 із вимогами антикорупційного законодавства також свідчить те, що ним своєчасно (28 квітня 2017 року) та успішно подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік. Також в приміщенні Рівненської сільської ради за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Рівне, вулиця Центральна, 28, є комп`ютерна техніка з підключенням до мережі Інтернет, якою можуть скористатися депутати Рівненської сільської ради для подання необхідних декларацій до НАЗК, але ОСОБА_1 не звертався до сільської ради для отримання допомоги чи консультацій з приводу подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік ,2018 рік та 2019 рік.

Таким чином, у передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» строки ОСОБА_1 , будучи своєчасно обізнаним про строки, порядок та алгоритм подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік виконав вказані дії лише 21 вересня 2020 року та 11 січня 2021 року, тобто несвоєчасно.

Згідно з листом ДП «Українські спеціальні системи» від 05 травня 2018 року № 07-553 встановлено, що 02 січня 2018 року близько 09:00 год. виявлено помилки при спробі авторизації в реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02 січня 2018 року. Близько 12:00 год. 15 березня 2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502), доступ до усіх компонентів системи був відсутній. О 12:40 год. 15 березня 2018 року роботу Реєстру відновлено. Починаючи із указаного часу по 01 квітня 2018 року складова частина для подання електронних документів інформаційно-телекомунікаційної системи Реєстр функціонувала у штатному режимі (без збоїв).

Відповідно до листів ДП «Українські спеціальні системи» від 19 лютого 2019 року № 07-363 та № 07-1000 від 08 травня 2019 року у період з 01 січня 2019 року по 08 травня 2019 року у роботі Реєстру технічних несправностей та перебоїв не зафіксовано, реєстр працював у штатному режимі, за винятком 04 березня 2019 року, коли у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігалися помилки, які в повній мірі були усунуті 06 березня 2019 року о 14:40 год.

Також, відповідно до листа НАЗК від 22 червня 2020 року №71-03/2647/20 у період з 17:00 години 03 січня 2020 року по 12:40 годину 04 січня 2020 року мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходження листів з посиланням для зміни кваліфікованого електронного підпису. За інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС» з 09:00 години 15 січня 2020 року по 12:25 годину 15 січня 2020 року при спробі подання або збереження документів ІТС Реєстр виникла помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше.». З 10:00 годин 11 березня 2020 року у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ІТС Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12 березня 2020 року о 16:00 годині.

Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 01 січня 2020 року по 01 червня 2020 року не зафіксовано.

Вказане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості для своєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017, 2018 та 2019 рік та відсутність поважних причин щодо несвоєчасного подання вказаних декларацій.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами, а саме:

- поясненням ОСОБА_1 ;

- поясненням ОСОБА_3 ;

- рішенням І сесії VII скликання Рівненської сільської ради Херсонської області від 06 листопада 2015 року № 2 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Рівненської сільської ради», з додатком;

- листом Рівненської сільської ради від 05 листопада 2020 року № 387/02-12

- відомостями з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- відомостями Акредитованого центру сертифікації ключів ПАТ КБ ПриватБанк»;

- листом ДП «Українські спеціальні системи» від 05 травня 2018 року № 07-553;

- листом ДП «Українські спеціальні системи» від 19 лютого 2019 року № 07-363 та № 07-1000 від 08 травня 2019 року;

- листом НАЗК від 06 лютого 2020 року № 71-03/4127/20;

- іншими матеріалами, отриманими під час проведення перевірки.

Отже, з урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за несвоєчасне подання декларації за 2017 рік, 2018 рік та 2019 рік, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлені вказані факти, які підтверджені неспростованими доказами та поясненнями самого правопорушника.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 за несвоєчасне подання декларації за 2018 та 2019 рік доказана в повному обсязі і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вважає можливим призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, при цьому суд враховує характер вчиненого, особу правопорушника, обставинами, що пом`якшують відповідальність суд вважає, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Що стосується правопорушення за несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 за 2017 рік суд зазначає наступне.

Відповідно до змісту ч. 3 ст. 38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення цей строк закінчився, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства (далі - НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Так, дату скоєння правопорушення особою, що склала протокол, визначено 11 січня 2021 року – моментом подачі декларації ОСОБА_1 , а дату виявлення адміністративного правопорушення 28 січня 2021 року - моментом складання протоколу № 17/2021.

Таку думку суд вважає помилковою та зазначає, що датою вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією є наступний день від граничної дати, до якої необхідно було подати вказану декларацію, тобто 01 квітня 2018 року. А від так, днем закінчення передбаченого ч. 3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення, в такому разі, слід вважати 01 квітня 2020 року, а тому провадження в цій частині підлягає закриттю.

Також, керуючись ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі – 454,00 грн. на користь держави.

Керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 38, 40-1, п. 7 ст. 247, ст.ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України - закрити в зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КпАП України.

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп., на користь держави (отримувач коштів ГУК у Херсон обл/Генічес р-н/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37959517, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), номер рахунку UA628999980313090106000021112, код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО)899998, рахунок отримувача UA 908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Постанова набрала чинності «____»___2021 року.

Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова