Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
06.05.2010 р. № 2а-2727/10/1370
11 год. 50 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Москаля Р.М., за участю секретаря судового засідання Шийки Н.П., представника позивача Харамбури Н.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Яворівському районі Львівської області
до ПП "Альянс"
пропро стягнення податкового боргу ,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Яворівському районі Львівської області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Альянс»з вимогою стягнути з відповідача заборгованість по сплаті штрафних санкцій в сумі 1870 грн. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, обґрунтовуючи їх тим, що податковий борг відповідача у сумі 1870 грн. виник у звязку з несплатою штрафних санкцій по податку на додану вартість згідно з податковими повідомленнями-рішеннями № 0005821510/0 на суму 314 грн., № 0000691510/0 на суму 510, 00 грн., № 0000701600/0 на суму 1020 грн. Оскільки у встановлені законом строки відповідач його не сплатив, позивач просить стягнути ці кошти в примусовому порядку.
Відповідач не забезпечив участі свого представника в судовому засіданні, про час та дату його проведення двічі повідомлявся належним чином, проте поштові конверти з судовими документами, відправлені за його зареєстрованим місцезнаходженням, повернулися з відміткою «адресат за вказаною адресою не проживає». Згідно зі ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»відомості, внесені до Єдиного державного реєстру (в т.ч. про місцезнаходження юридичної особи), вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. З урахуванням наведеної норми права відповідач вважається належним чином повідомленим про дату, час та місце проведення судового засідання. Тому суд ухвалив розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, дослідив долучені до матеріалів справи докази та оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обовязків платника податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податку у разі, якщо платник податку не подає у встановлені строки податкову декларацію. Відповідно до вимог пп.. 17.1.1 п. 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно п.п. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до положень ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції на виконання покладених функцій, зокрема, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
ПП «Альянс»зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності (ідентифікаційний код 32599799) та включене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
20.11.2008 року ДПІ у Яворівському районі Львівської області виставило відповідачу податкове повідомлення-рішення форми «Р»№ 0005821510/0, згідно з яким загальна сума податкового зобовязання за штрафними санкціями, визначена на підставі акта перевірки № 1598/15-0/32599799 від 20.11.2008р., складає 340 грн. 05.03.2009 року відповідачу виставлено ще одне податкове повідомлення-рішення форми «Р»№ 0000691510, згідно з яким загальна сума податкового зобовязання за штрафними санкціями визначена на підставі акта перевірки № 274/15-0/32599799 від 05.03.2009 р. складає 510 грн. Згідно з долучених до матеріалів справи копій корінців вказаних вище податкових повідомлень-рішень, відповідач їх отримав, свідченням чого є підпис його уповноваженої посадової особи.
22.10.2009 року ДПІ у Яворівському районі виставило ще одне податкове повідомлення-рішення форми «Р»№ 0000701600/0, згідно з яким загальна сума податкового зобовязання за штрафними санкціями визначена на підставі акта перевірки №1865/16-0/32599799 від 22.10.2009 р. складає 1020 грн. Через неможливість вручення цього рішення відповідачу, його вивішено на дошці податкових оголошень. про що складено відповідний акт від 04.11.2009 р.
Згідно з долучених до справи доказів, податковий борг приватного підприємства «Альянс»по сплаті штрафних санкцій за платежем податок на додану вартість станом на дату судового засідання становить 1870 грн. та залишається непогашеним. З урахуванням наведеного, позовні вимоги державної податкової інспекції у Яворівському районі Львівської області є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 17-19,94, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Альянс»(Львівська область, Яворівський район, с. Камянобрід; ідентифікаційний код 32599799) на користь державного бюджету податковий борг в сумі 1870 (одна тисяча вісімсот сімдесят) гривень.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанову суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Львівському апеляційному адміністративному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Москаль Р.М.
Повний текст постанови виготовлено 11 травня 2010 року.