Постанова № 9547647, 27.04.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-2646/10/1370
Номер документу
9547647
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.04.2010 р. № 2а-2646/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.,

при секретарі Лемеха Л.Я.

за участю:

представника позивача Кельбас Р.А.

розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом ДПІ у Франківському районі м. Львова до ТзОВ "Кора-Макс" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

ДПІ у Франківському районі м. Львова звернулась до суду з адміністративним позовом до ТзОВ "Кора-Макс" та просить з підстав, наведених у позовній заяві, стягнути з відповідача податковий борг в сумі 108159,07 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач неналежним чином виконує вимоги законодавства щодо сплати податкового боргу.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надавши пояснення, аналогічні змісту позовної заяви.

Відповідач заперечень на позов, витребувані судом докази не надав, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив. Суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, а тому вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Заслухавши думку представника позивача, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обгрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Згідно довідки ДПІ у Франківському районі м. Львова про суми податкового боргу платника податків, станом на 18.03.2010 р. ТзОВ "Кора-Макс" (ЄДРПОУ 23274059) має заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість - 108159,07 грн., в тому числі: 98320,00 грн. - основний платіж, 9838,37 грн. - штрафні (фінансові) санкції.

Податковий борг відповідача виник в результаті нарахувань по акту №2859/15-2/23274059 від 30.09.2009 р. про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки декларації з податку на додану вартість, поданої за серпень 2009 р. В процесі перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме заниження податкових зобов'язань по ПДВ за серпень 2009 р. в розмірі 98383,70 грн.

На підставі вказаного акту перевірки, податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0004731530/0 від 20.10.2009 р., яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 108222,07 грн., з яких 98383,70 грн. - основний платіж, 9838,37 грн. - штрафні (фінансові) санкції.

Як зазначає позивач, згідно з карткою особового рахунку (копія наявна в матеріалах справи), у відповідача існувала переплата по податку на додану вартість в розмірі 63,00 грн. Таким чином заборгованість відповідача становить 108159,07 грн.

У відповідності до п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 1.3 ст. 1 цього ж Закону, вважається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

У відповідності до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

На виконання вимог ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ДПІ у Франківському районі м. Львова було надіслано на адресу відповідача першу податкову вимогу від 19.11.2009 р. №1/1074 та другу податкову вимогу від 12.01.2010 р. №2/74.

Судом встановлено, що вжиті податковим органом заходи щодо погашення податкової заборгованості, передбачені чинним законодавством, не мали позитивних результатів.

Згідно вимог ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування", контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законом.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування", платниками податків та зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки та збори (обовязкові платежі).

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування", одним із обовязків платників податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.

Згідно вимог п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 86, 128, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ТзОВ "Кора-Макс" на користь державного бюджету 108159,07 грн. податкового боргу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Брильовський Р.М.

Повний текст постанови виготовлено 05.05.2010 р.