Постанова № 9547467, 29.04.2010, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.04.2010
Номер справи
2-а-4741/09/0770
Номер документу
9547467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Cправа № 2-а-4741/09/0770

Ряд стат. звіту № 6.6.4

Код - 06

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2010 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Большакової О.О.,

при секретарі судового засідання Совга Н.В.,

з участю представника позивача Пацкан М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ужгороді адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд” про стягнення податкового боргу в розмірі 2469 гривень 28 копійок, -

встановив:

21 грудня 2009 року Державна податкова інспекція у місті Ужгороді звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд” про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд” на користь бюджету податкову заборгованість у розмірі 2469 гривень 28 копійок.

У судовому засіданні представник Державної податкової інспекції у місті Ужгороді позовні вимоги підтримала в повному обсязі та пояснила, що відповідачем було допущено порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»в частині неподання податкової звітності за І квартал рік 2006, І квартал рік 2007, І квартал 11 місяців 2008 року, внаслідок чого виникла податкова заборгованість в розмірі 2469 гривень 28 копійок, яка сплачена не була та підлягає стягненню з боржника.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з'явився, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи за сім днів до початку розгляду справи. Про причини неявки відповідач суду не повідомив та заяви про відкладення розгляду справи не подав. Відповідач також не надіслав суду письмових заперечень щодо позовних вимог.

Суд, заслухавши пояснення представника Державної податкової інспекції у місті Ужгороді, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про повне задоволення позовних вимог з наступних підстав.

13 березня 2003 року Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради було зареєстровано субєкт підприємницької діяльності юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю “Технобуд”, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію (переєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи від 12 березня 2003 року та копією Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців від 08.07.2009 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Технобуд” є платником податків і зборів, відповідно до чинного законодавства України, зареєстроване та знаходиться на обліку в Державній податковій інспекції у місті Ужгороді.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України та пунктом 3 частини 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування", кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори, інші обов'язкові платежі до держбюджету в порядку і розмірах, встановлених законом. Відповідно до пп.17.1.7. п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-111 (далі Закон № 2181), штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Відповідно пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України про «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті вказаного Закону вважається узгодженим з дня отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктом 5.2.2 вказаного Закону.

Відповідно до п.п.2, 3 ч. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків повинні подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів), а також сплачувати належні суми податків, зборів та інших обовязкових платежів у встановлені законами терміни.

У відповідності із п. п. 4.1.1 п. 4.1.1 п.4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.

Згідно із п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. Закону України № 2181 податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

10 лютого 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності по податку на прибуток підприємств. Відповідно до результатів проведеної перевірки були виявлені порушення, про що складено акт № 368/15-1 від 10.02.2009 року.

Згідно акту було виявлено наступне: порушення платником податків Товариством з обмеженою відповідальністю “Технобуд” вимог п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР “Про оподаткування прибутку підприємств” зі змінами та доповненнями в частині несвоєчасного подання декларації по податку на прибуток за І квартал рік 2006, І квартал рік 2007, І квартал 11 місяців 2008 року.

10 лютого 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було складено акт про неявку № 293/15-1, в якому зазначено, що керівник Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд” п. Пида Ю.В. до ДПІ в місті Ужгороді для ознайомлення та підписання акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2006 року 11 місяців 2008 року не зявився.

17 лютого 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у міст Ужгороді було складено акт про неможливість вручення акта про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності за № 332/15-1, в якому зазначено, що акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 368/15-1 від 10.02.2009 року неможливо вручити керівнику ТОВ “Технобуд” п. Пида Ю.В. або уповноваженому представнику у звязку із незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою.

На підставі акту № 368/15-1 від 10.02.2009 року було прийнято податкове повідомлення рішення форми “Р” від 17.02.2009 року за № 0001941540/0, яким відповідно до п. п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення платників зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2380 гривень. Дане податкове повідомлення було відправлено відповідачу.

26 лютого 2009 року працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було складено акт № 353/15-1 про неможливість вручення податкового повідомлення рішення, в якому зазначено, що податкове повідомлення рішення форми “Р” від 17.02.2009 року за № 0001941540/0 на суму 2380 гривень, відправлене 23.02.2009 року, неможливо вручити керівнику ТОВ “Технобуд” п. Пида Ю.В. або уповноваженому представнику у звязку із незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою підприємства, а тому вказане повідомлення рішення розміщено на дошці податкових оголошень (повідомлень) 26.02.2009 року.

Вищевказане податкове повідомлення рішення відповідачем у встановленому порядку оскаржено не було, а так податкове зобовязання є узгодженим.

Згідно ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III, податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання; пеня плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у звязку з несвоєчасним погашенням податкового зобовязання.

Підпунктом 1 пункту 1 статті 16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до ч. 2 9 Інструкції про нарахування та погашення пені, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 01 березня 2001 року № 77, узгоджене податкове зобовязання:

а) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у поданій декларації, вважається узгодженим від дня подання такої податкової декларації.

Згідно ч.3.2 Інструкція нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання;

б) при нарахуванні суми податкового зобовязання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобовязання, визначеного у податковому повідомленні;

в) у разі адміністративного оскарження суми податкового зобовязання від одинадцятого дня, наступного за днем узгодження податкового зобовязання платника податків.

Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді відповідачу було нараховано пеню в розмірі 104 гривень 49 копійок.

Згідно з п. 5.4.1 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені Законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п.6.2.1. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді було направлено відповідачу першу податкову вимогу форми “Ю1” № 1/447 від 17.03.2009 року та другу податкову вимогу форми “Ю2” № 2/636 від 09.06.2009 року.

У звязку з незнаходженням посадових осіб за юридичною адресою (відмовою посадових осіб прийняти податкову вимогу), працівниками Державної податкової інспекції у місті Ужгороді було складено акт № 205/24-0 від 07.05.2009 року про неможливість вручення податкової вимоги № 1/447 та акт № 255/24-0 про неможливість вручення податкової вимоги № 2/636.

Таким чином, податкові зобовязання є узгодженими, але не виконаними, що є підставою для стягнення коштів до бюджету.

Відповідачем було частково сплачено заборгованість у розмірі 15 гривень 21 копійок, а тому загальний податковий борг складає 2469 гривень 28 копійок, що підтверджується матеріалами справи, а саме: розрахунком заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд”, копією акту № 368/15-1 від 10.02.2009 року, копією податкового повідомлення рішення форми “Р” від 17.02.2009 року за № 0001941540/0, копією першої та другої податкових вимог.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,

постановив:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції у місті Ужгороді до Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд” про стягнення податкового боргу в розмірі 2469 гривень 28 копійок задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Технобуд” (м. Ужгород, вул.. Другетів, 71/4, код ЄДРПОУ 32389834, р/р № 260064940, ДИР-Я “РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ”, м. Ужгород, МФО 312345) на користь бюджету податкову заборгованість у розмірі 2469 (дві тисячі чотириста шістдесят девять) гривень 28 (двадцять вісім) копійок.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10 денний термін з дня її складання повного тексту постанови та подання апеляційної скарги у 20 денний термін після подання заяви про апеляційне оскарження, в порядку, визначеному ст.186 КАС України .

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано .

Головуюча О.О.Большакова

Постанова суду в повному обсязі виготовлена та підписана 05 травня 2010 року.

Суддя О.О.Большакова