Постанова № 95464655, 12.03.2021, Обухівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
12.03.2021
Номер справи
372/791/21
Номер документу
95464655
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 372/791/21

Провадження № 3-286/21

П О С Т А Н О В А

Іменем України

12 березня 2021 року Обухівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Зінченко О.М.,

за участі секретаря Тищенко І.Д.,

за участю прокурора Малишенко Д.О.,

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши матеріали, які надійшли від Національної поліції України, Департаменту стратегічних розслідувань, Управління стратегічних розслідувань в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_1

по ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 обіймаючи по 31.07.2018 посаду старшого майстра лісу Обухівського лісництва державного підприємства «Київське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (далі - ДП «Київське лісове господарство»), будучи посадовою особою державної лісової охорони, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону та пп. 3 ч. 5 Розділу 11 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, несвоєчасно, без поважних причин, 13.06.2019 подав декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1726 КУпАП

В ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, зобов`язався в майбутньому дотримуватись вимог ЗУ «Про запобігання корупції» та просив суворо його не карати.

Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , а тому останній повинен бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинене.

Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 обіймаючи по 31.07.2018 посаду старшого майстра лісу Обухівського лісництва державного підприємства «Київське лісове господарство» Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства (далі - ДП «Київське лісове господарство»), будучи посадовою особою державної лісової охорони, являючись суб`єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону та пп. 3 ч. 5 Розділу 11 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, несвоєчасно, без поважних причин, 13.06.2019 подав декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.

Відповідно до наказу ДП «Київське лісове господарство» від 04.08.2017 № 150-к ОСОБА_1 прийнято на посаду старшого майстра лісу Обухівського лісництва зазначеного лісгоспу.

Згідно з п. 1 Положення «Про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 №976, державна лісова охорона є правоохоронним органом та діє у складі Держлісагентства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагентства.

Відповідно до додатку до указаного положення, до посадових осіб державної лісової охорони серед інших належать: керівник, головний лісничий, головний мисливствознавець, начальник відділу (сектору) лісового господарства та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору) охорони і захисту лісу та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору), спеціалісти відділу (сектору) мисливського господарства всіх категорій, лісничий, державний районний мисливствознавець, мисливствознавець, помічник лісничого, старший майстер лісу, майстер лісу, начальник лісової пожежної станції, старший єгер та єгер державного лісогосподарського (лісомисливського) підприємства, державного мисливського господарства.

Згідно з посадовою інструкцією старшого майстра лісу ДП «Київське лісове господарство» ОСОБА_1 , старший майстер лісу входить до складу державної лісової охорони.

Отже, ОСОБА_1 , будучи старшим майстром лісу Обухівського лісництва ДП «Київське лісове господарство», є посадовою особою державної лісової охорони.

07.08.2017 ОСОБА_1 письмово попереджено про відповідальність за вчинення корупційних або пов`язаних із корупцією правопорушень.

Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою державної лісової охорони, був належним чином попереджений про встановлені Законом обмеження.

Відповідно до пункту 14 ч. 1 ст. 1 Закону, суб`єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з підпунктом «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою державної лісової охорони є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією.

Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» і «в» п. 2,п. 5 ч. 1 ст. З, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пп. З п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3, декларація суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Встановлено, що наказом ДП «Київське лісове господарство» від 31.07.2018 №91-к ОСОБА_1 звільнено із займаної посади старшого майстра лісу Обухівського лісництва зазначеного лісгоспу за власним бажанням.

Підставою для звільнення є заява ОСОБА_1 від 30.07.2018.

Отже ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади старшого майстра лісу Обухівського лісництва ДП «Київське лісове господарство», був зобов`язаний у наступному році, після припинення діяльності, подати декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік у 2019 році (до 01.04.2019).

Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Про обізнаність із вимогами Закону та наявність досвіду роботи з Реєстром свідчить попередньо подані ОСОБА_2 декларації.

Встановлено, що ОСОБА_1 07.08.2018 отримував свій кваліфікований електронний підпис (далі - КЕП) у акредитованому центрі сертифікації ключів ПриватБанку з терміном дії до 07.08.2019. Зазначений КЕП давав йому можливість подати свою декларацію після звільнення за 2018 рік. Проте він ним не скористався і 29.05.2019 отримав новий КЕП, за допомогою якого й подав зазначену декларацію.

Беручи до уваги послідовність дій ОСОБА_1 у Реєстрі, наданого НАЗК, встановлено, що останній свої дії стосовно подачі щорічної декларації за 2018 рік розпочав лише о 13 год. 37 хв. 29.05.2019, що підтверджує його умисел на несвоєчасну подачу зазначеної декларації.

Зважаючи на викладене, причиною несвоєчасного подання суб`єктом декларації після звільнення за 2018 рік є безвідповідальне ставлення щодо додержання вимог Закону в частині своєчасного подання декларацій.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК (https://portal.nazk.gov.ua), свою декларацію після звільнення за минулий 2018 рік ОСОБА_1 подав лише о 09:42 год 13.06.2019 року, тобто несвоєчасно, без поважних причин.

Обов`язком суб`єкта декларування є знання і безумовне виконання вимог Закону, у тому числі вимог його абз. 2 ч. 2 ст. 45.

Уповноваженою посадовою особою Національної поліції України під час збору доказів не встановлено будь-яких підстав та причин, які переш ко джали б ОСОБА_1 подати декларацію відповідно до пп. З п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 №3.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов ’язок подання декларації після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік відповідно до публічної частини Реєстру подав лише о 09 год. 42 хв. 13.06.2019 року, тобто несвоєчасно, без поважних причин.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є дата закінчення етапу подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 00 год. 00 хв. 01.04.2019

Взявши до уваги пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_1 є винними і їх необхідно кваліфікувати за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом`якшуючих відповідальність обставин та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про судовий збір» з особи яка визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись статтями 172-6, 279, 280, 283 КУпАП України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути згідно ст..4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» на користь держави, (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106), з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн. 00 коп..

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.

Строк пред`явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Суддя: О.М.Зінченко