Ухвала суду № 95436133, 10.03.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.03.2021
Номер справи
520/19175/2020
Номер документу
95436133
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залучення у справі третьої особи та відкладення підготовчого засідання

10.03.2021р. № 520/19175/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Заічко О.В.,

за участю секретаря судового засідання - Мараєвої О.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Харкові клопотання Харківської міської ради про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, до участі у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства "Харківська дирекція будівництва метрополітену" (пров. Подільський, буд. 19, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 37657383) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Від Харківської міської ради надійшло клопотання про залучення до участі у справі №520/19175/2020 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Харківську міську раду (майдан Конституції, буд. 7, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 04059243).

Суд, на підставі ст. 205 КАС України, вважає можливим розглянути справу у письмовому провадженні.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та подане клопотання, суд встановив наступне.

Згідно ч. 2 ст. 49 КАСУ треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як вбачається з матеріалів справи, Комунальне підприємство «Харківська дирекція будівництва метрополітену» створено відповідно до рішення 5 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 23.02.2011 року №193/11 «Про створення комунального підприємства «Харківська Дирекція будівництва метрополітену» та рішення 6 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 06.04.2011 року №259/11 «Про внесення змін до рішення 5 сесії Харківської міської рада 6 скликання від 23.02.2011 пр. №193/11 «Про створення комунального підприємства «Харківська Дирекція будівництва метрополітену» на базі відокремленого структурного підрозділу комунального підприємства «Харківський метрополітен» на підставі Господарського кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших законодавчих актів України та належить до комунальної власності територіальної громади м. Харкова в особі Харківської міської ради.

Відповідно до ч.ч. 1.2., 1.3, 4.2 Статуту комунального Підприємства «Харківська дирекція будівництва метрополітену» (далі - Статуту) засновником підприємства є Харківська міська рада.

Власником майна підприємства є територіальна громада м. Харкова в особі Харківської міської ради.

Майно підприємства є комунальною власністю територіальної громади м. Харкова та належить підприємству на праві господарського відання на підставі укладеного договору з Управлінням комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради.

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 78 Господарського кодексу України комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.

Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).

Статутний капітал комунального унітарного підприємства утворюється органом, до сфери управління якого воно належить. Розмір статутного капіталу комунального унітарного підприємства визначається відповідною місцевою радою.

Також, згідно інформації з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником КП «Харківська дирекція будівництва метрополітену» є Харківська міська рада.

Харківська міська рада є бюджетною установою та здійснює відшкодування витрат, пов`язаних із своєю діяльністю, за рахунок коштів міського бюджету.

Поточні видатки забезпечують поточне функціонування органів місцевого самоврядування, утримання бюджетних установ (оплата праці працівникам бюджетних установ, нарахування на фонд оплати праці, придбання матеріалів, видатки на відрядження, оплата комунальних послуг та енергоносіїв тощо).

Видатки бюджету здійснюються за допомогою бюджетного фінансування та кредитування. Організація фінансування та кредитування базується на принципах цільового, раціонального й економного витрачання бюджетних коштів, отримання максимального ефекту при мінімальних витратах безоплатного та безповоротного характеру.

Таким чином, відмова у задоволенні позовних вимог щодо скасування податкових повідомлень-рішень призведе до порушення права територіальної громади міста Харкова.

Оцінюючи громадський інтерес також береться до уваги інтерес територіальної громади м. Харкова, яка у відповідності до приписів ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» має гарантоване державою право та реальну здатність самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб вирішувати питання місцевого значення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про те, що рішення у справі може вплинути на права та обов`язки Харківської міської ради, через що суд вважає за необхідне залучити вказану особу до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, а тому подане клопотання підлягає задоволенню.

Окрім цього, згідно положень ст. 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання (ч.1 ст. 179 КАС України).

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 173 КАС України, підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є:1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи;6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Частиною 2 ст. 180 КАС України визначено перелік питань, які з`ясовуються на стадії підготовчого засідання.

У свою чергу, згідно ч.1 та п.3 ч.2 ст. 181 КАС України, підготовче засідання проводиться за правилами, встановленими главою 6 розділу II цього Кодексу, з урахуванням особливостей підготовчого засідання, встановлених цією главою. Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: коли питання, визначені частиною другою статті 180 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Враховуючи відсутність наразі можливості розгляду питань, визначених ч.2 ст. 180 КАС України, суд приходить до висновку про відкладення підготовчого засідання.

Керуючись ст. 52, 173, 180, 181, 205, 248, 256 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Клопотання Харківської міської ради про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, до участі у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства "Харківська дирекція будівництва метрополітену" (пров. Подільський, буд. 19, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 37657383) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Харківську міську раду (майдан Конституції, буд. 7, м. Харків, 61003, код ЄДРПОУ 04059243).

Відкласти підготовче засідання у справі № 520/19175/2020 на 18.03.21 о 11:30 год., яке відбудеться в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м.Харків, пл. Свободи,6, зала 8.

Ухвала не підлягає оскарженню.

Суддя Заічко О.В.